Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine IVA D300 - Przestrojenie, zmiana kroku syntezy z US na EU

lng01459 25 Paź 2013 20:30 2070 3
  • #1 25 Paź 2013 20:30
    lng01459
    Poziom 2  

Witam, od 3 lat jestem posiadaczem Stacji AV Alpine IVA D300, którą zakupiłem w US. Kiedyś nie przeszkadzał mi brak FM, słuchałem tylko muzyki z płyt.
    Teraz zawziąłem się i postanowiłem poszukać rozwiązania, poszukiwałem tematów o zmianie kroku syntezy, niestety nie ma odpowiedniego menu w opcjach tego modelu.

Poszukiwałem instrukcji serwisowej i znalazłem od młodszego modelu IVA D310R. Płyta główna jest prawie identyczna w mojej brak procesora od RDS'u

Chciałem dopytać czy mój tok rozumowania jest prawidłowy.

pod spodem zdjęcie mojej płyty (radio D300 US, krok syntezy 200khz)
    następnie obraz z instrukcji serwisowej (radio D310R EU synteza co 50 lub 100khz)
    i schemat od radia D310R EU, wg którego wynika wybór regionu AREA 1 US, AREA 2 EU.
    Czy skrót N.U. na schemacie oznacza: Not Used?
    Nie jestem elektronikiem z prawdziwego zdarzenia, swoje podejrzenia opieram tylko na tym czego doszukałem się w innych podobnych tematach.
    Czy ktoś jest w stanie zaznaczyć na zdjęciu, który rezystor przelutować w odpowiednie miejsce? Czy tak jak to jest zaznaczone na zdjęciu ponizej?
    i przepraszam to jeden z moich pierwszych postów, jeśli jest w złym dziale to proszę moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce. dziękuję i liczę na pomoc.
    Zapomniałem dodać: oznaczenie procesora na schemacie to : UPD70F3089YGJ-UEN

0 3
  • #2 26 Paź 2013 01:22
    mkpl
    Poziom 37  

To prawdopodobnie są zworki zmieniające stany na wejściach Area1/2 (prawdopodobnie do zmiany pasma). Podpatrz jak jest u ciebie i podmień na drugą wersję

0
  • #3 29 Paź 2013 11:06
    lng01459
    Poziom 2  

przelutowanie tak jak zaznaczyłem nic nie zmieniło. Czy może zdziałać coś z tunerem? mogę podać schemat.

Albo pytanie o rozwiązanie alternatywne dopiąć coś na kablu antenowym żeby przesunąć falę o 0,1 Mhz. takie zastępcze rozwiązanie, znalazłem coś takiego na ebay. Strasznie drogie, u nas brak. Czy to w ogóle możliwe takie przestrojenie?

0
  Szukaj w 5mln produktów