Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bascom Atmega 1284P - Moduł internetowy na ENC28J60

25 Paź 2013 21:36 2928 5
 • Poziom 18  
  Witam
  Korzystając kodu Tuxgraphics zmodyfikowanego przez Kolegę Mundi1970, chciałem również postawić prosty serwer pokazujący temperatury z kilku czujników oraz wilgotność i ciśnienie. Po zmianach regfile i pinu CS nie mogę go jednak skompilować.
  Występują trzy błędy:
  Error 46 Line: 363 Assignment Error [ 0: 112 0: 112 ]
  Error 242 Line: 450 Source variable does not match the target variable [0] - to jeszcze można zrozumieć, bo nigdzie nie ma zadeklarowanej tej zmiennej, nie wiem, czy deklarować globalnie, czy tylko dla podproramu Enc28j60_linkup
  Erroe 229 Line: 450 End Sub or End Function Expected [>14]

  Kod: basic4gl
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • SterControlSterControl
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Używasz starszą wersje pliku enc28j60.inc, podmień plik. Po instrukcji Spiinit jeżeli chcesz zwiększyć prędkość, powinno być Spsr.spi2x0 = 1 (tu jest chyba jakiś błąd w pliku m1284pdef.dat, według datasheet ten bit ma nazwę SPI2X)
 • SterControlSterControl
 • Poziom 18  
  Dziękuję za odpowiedź Koledze. teraz kompiluje się bez problemu.

  Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia. Po zaprogramowaniu trzeba zrobić reset układu ENC28J60. Czy podpiąć pin RESET kontrolera do pinu reset ENC28J60, czy raczej pin RESET ENC podpiąć do którego z pinów kontrolera i zaraz po starcie ustawić na kilkaset milisekund stan niski?
 • Poziom 18  
  Witam ponownie.
  Kod się kompiluje i wgrywa, jednak żadnych oznak działania nie ma, próbowałem nawet na zewnętrznej zmontowanej płytce z ENC od chińczyka, również, to samo. Dioda LED podłączona do CS ENC świeci cały czas. Może coś na schemacie ?

  Załączam poniżej

  Bascom Atmega 1284P - Moduł internetowy na ENC28J60
 • Poziom 24  
  Interesuje mnie w jaki sposób chcesz obsłużyć (lub obsługujesz) jednocześnie SPI softwarowe i hardwarowe w Bascom'ie?
 • Poziom 18  
  Tak samo jak w jednym z odbiorników mam RFM12 ( soft SPI ) i zapis SD ( hard SPI ). CO prawda nie działa rewelacyjnie, czasem kasuje wszystko na karcie, nie chce zapisywać w podkatalogach albo pojawiają się jakieś dziwne wpisy. To być może wina, tego że użyłem biblioteki SDHC ( mam płytkie z Atemga328 i bibliotekę SD, bez HC i działa już dwa lata ), lub użyłem jej nieumiejętnie. Albo to o czym piszesz, że nie do końca razem działa jak trzeba.

  Poza tym, na razie nie uruchamiam RFM12. Nie ma tam, ani jednej linijki kodu do RFM12. Chciałbym tylko, żeby wyświetlał kilka temperatur i wilgotność ciśnienie. Sterowanie wyjściami to już luksus, jak dla mnie.

  Jak zadziała to mogę go podpiąć do innego odbiornika na atmega + RFM i odebrane dane przesyłać do ENC przez UART.