Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z dekodera sagemcom użycie na laptopie

25 Paź 2013 22:36 7404 11
  • Poziom 11  
    Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu sagemcom esi88-320

Link do opisu takiego dekodera http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-sagemcom-esi88.cp

Chcę na chwile skorzystać z tego dysku i włożyć do laptopa zainstalować Windowsa i tu pytanie czy później da się go sformatować w sposób by działał znowu na dekoderze ?
  • Poziom 38  
    Da się. Sam takich używam. Wysłałam dyski do Lublina kurierem następnego dnia został mi odesłany odblokowany. Koszt w zależności od producenta dysku i pojemności (30-60 zł) plus koszty przesyłki.
  • Poziom 11  
    Epox napisał:
    Da się. Sam takich używam. Wysłałam dyski do lublina kurierem następnego dnia został mi odesłany odblokowany. Koszt w zależności od producenta dysku i pojemności (30-60 zł) plus koszty przesyłki.

Do lublina to znaczy konkretnie gdzie mógłbyś jakieś namiary napisać ?
  • Poziom 43  
    kuba231078 napisał:

Chcę na chwile skorzystać z tego dysku i włożyć do laptopa zainstalować Windowsa

No i odblokujesz za kasę.
    A co będzie potem po włożeniu go do CP?

-----------
    A co to jest lublin? Chodzi o Lublin?

Epox napisał:
    Sam takich używam. Wysłałam dyski

Przepraszam, ale muszę uściślić - kobietaś ty, czy mężczyzna. Bo się namiesza w tym temacie. :)
  • Poziom 11  
    Ale jak taki dysk sformatować na laptopie by chodził Windows xp

bo z tego co czytam na forach nie jest to proste temat opisany np tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1956585-0.html

I zamierzam mieć wątpliwości czy go ruszać bo jak coś naruszę to nie zadziała na laptopie i na dekoderze też będzie nie przydatny i w związku z tym nie chce czegoś z pieprzyć
  • Poziom 43  
    kuba231078 napisał:
    Do lublina to znaczy konkretnie gdzie mógłbyś jakieś namiary napisać ?

Jeśli nie chcesz tematu w koszu, to więcej takich pytań nie zadawaj PUBLICZNIE, pytanie o to, jest niezgodne z regulaminem tego forum, to łamanie zabezpieczeń, i nie ma znaczenia, czy sam to robisz, czy tylko pytasz o to, czy ktoś to zrobi za Ciebie.
    kuba231078 napisał:
    Ale jak taki dysk sformatować na laptopie by chodził Windows xp

Po odblokowaniu, normalnie, jak każdy inny dysk.
    kuba231078 napisał:
    bo z tego co czytam na forach nie jest to proste

Dlatego ci co wiedzą jak, chcą za to kasę.
    kuba231078 napisał:
    I zamierzam mieć wątpliwości czy go ruszać bo jak coś naruszę to nie zadziała na laptopie i na dekoderze też będzie nie przydatny i w związku z tym nie chce czegoś z pieprzyć

No wybacz, ale to Twój wybór....
    Dysk zablokowany, nie zadziała w komputerze, dysk odblokowany, nie zadziała z tunerem - decyduj, lub kup drugi taki dysk, odblokuj i korzystaj.
  • Poziom 11  
    Ponawiam pytanie chcę ten dysk sformatować tylko jak to zrobić próbowałem normalnie instalować na niego xp ale nie da się, próbowałem go formatować Linuksem z pendriva i też nic

Ma ktoś jakieś pomysły ?
  • Poziom 11  
    Próbowałem to robić pod Windowsem xp ale nic z tego jak tylko instalatora uruchomić xp z płyty wychodzi mi komunikat który wklejam w załączniku

Próbowałem też instalować Linuksa z pend driva i też nic nie daje .

Link do dekodera z którego jest dysk http://satkurier.pl/news/58659/sagemcom-esi-88-w-ofercie-cyfrowego-polsatu.html

Z góry dziękuję z pomoc
  • Spec od Falowników
    Ted yski do nagrywarek mają jakiś dziwaczny system pilików, komputery tego nie widzą. Chyba z chorobliwej obawy przed kopiowaniem i rozpowszechnianiem nagrań.
  • Poziom 34  
    Zainstaluj sobie na pendrivie takiego linuksa jak Parted Magic i zobacz w nim czy widzi dysk.
    Może z niego będzie można usunąć partycje i sformatować na nowo.
  • Poziom 11  
    Dzięki za wskazówki powiem tak w Biosie dysk jest widoczny w Linuksie także jak próbowałem z pendriva ale Linuks nie może go sformatować

Dodano po 9 [minuty]:

wiertacz napisał:
    Zainstaluj sobie na pendrivie takiego linuksa jak Parted Magic i zobacz w nim czy widzi dysk.
    Może z niego będzie można usunąć partycje i sformatować na nowo.

Dzięki kolego spróbuje jeszcze tym linuksem parted magic ale trochę później do tego czasu może znajdzie się jeszcze osoba która mi coś podsunie by rozwiązać ten problem

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Nagrałem plik iso tegoż Linuksa na cd i nic nawet się nie botuje pobrałem go stąd http://partedmagic.linuxfreedom.com/download.html

Ktoś ma jakieś pomysły ?
  • Poziom 43  
    Dysk jest zablokowany hasłem ATA,
    mirex napisał:
    odblokujesz za kasę

Co, jak, gdzie, za ile znajdziesz w sieci.