Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-8I865GME-775(-RH) - nie odtwarza dzwięku dla youtube różne przegląda

26 Paź 2013 03:12 1263 3
  • Poziom 14  
    Gigabyte GA-8I865GME-775(-RH)
    Realtek ALC655 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI

dzwięk z winampa/filmów/gier działa
    dzwięk z youtube/twitch.tv nie jest słyszalny ALE działa - skąd wiem? - nagrałem pulpit oglądając filmik na youtube przetworzyłem virtualdubem - dzwięk się nagrał i był słyszalny.

na screenie widać jak jest ustawiony sterownik oczywiście aby działał muszę go ustawić na tryb 4 lub 6 kanałowy mimo że mam 1 działający głośniczek i podpinam go pod NIebieskie a nie standardowe zielone wejście. Na trybie 2 kanałowym lub słuchawkowym i zielonym(oraz reszcie) wejściu nie słyszę dźwięku.

Gigabyte GA-8I865GME-775(-RH) - nie odtwarza dzwięku dla youtube różne przegląda

zwykłe ustawienia głośności sprawdziłem i nic tam nie ma.
  • Poziom 17  
    Zauważyłem u siebie, że od jakiegoś czasu wtyczka Flash (czyli m.in. właśnie Twitch i Youtube) odtwarza u mnie dźwięk 7.1 (mam słuchawki surround ze wskaźnikiem które "głośniki" są aktualnie wykorzystywane). Tzn. nie dźwięk przestrzenny, tylko aktywuje wszystkie dostępne na komputerze kanały dźwięku (czyli u mnie 8, u ciebie 4), jednak odtwarza dźwięk TYLKO na dwóch przednich kanałach (pozostałe są aktywne, ale nie grają).

Twoje sterowniki widocznie rozszerzają stereo do 4 kanałów, gdy odtwarzasz dźwięk stereo (winamp, filmy), ale gdy dostaną natywny sygnał 4.0 (czyli np. wtyczka Flash), wtedy już nadają na każdym kanale sygnał dla danego głośnika (czyli ciszę, bo podpinasz głośniczek pod wyjście tylnych głośników, a Flash ich nie używa).

Musisz przełączyć go na zielone wyjście, niestety nie ma innej opcji, a jeśli nie działa... Cóż, widocznie masz uszkodzoną kartę dźwiękową lub jakiś problem z systemem. Sprawdź na jakiejś dystrybucji live-Linuxa (np. uruchom Ubuntu z płyty czy pendrive'a), czy zielone wyjście wtedy działa.
  • Poziom 14  
    czyli jak uruchomię live-linuxa i zielone nadal nie będzie działać, to znaczy, że mogę szykować na gwarancję?

chciałbym mieć potwierdzenie, żeby głupio nie żądać gwarancji za coś, co działa ;P
  • Poziom 17  
    Zdecydowanie tak. Ponieważ zmienisz system (a live-linux mają domyślne opcje działające w 99% przypadków), wykluczysz możliwość swojego błedu (a skoro głośnik/głośniki działają na niebieskim wyjściu, to znaczy że są sprawne). Czyli problem z płytą główną.

Jeszcze jedną opcją jest zainstalowanie nowszego systemu, jak win7 (widzę u ciebie WinXP, dość przestarzały). Możliwe, że sterowniki dla nowszego systemu posiadają opcję zmiany funkcji wyjść, czyli być może byłbyś w stanie przypisać niebieskie wyjście jako głośniki przednie.