Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Moduł do określania napięcia na przewodach + zasilacz stabilizowany

coolcoder 26 Paź 2013 09:51 612 0
 • #1
  coolcoder
  Poziom 1  
  Witam szanownych grupowiczów,

  Ostatnio programuję sobie soft do obsługi inteligentnego domu i do sterowania oświetleniem posłużyłem się kontrolerem firmy Denkovi (USB 16 Channel Relay Module - RS232 Controlled, 12V - ver.2), sterowanym poprzez port USB:

  denkovi.com/productv/33/usb-16-channel-relay-module-rs232-controlled-12v-ver-2.html

  Do kontroli pracy systemu stosuję Raspberry Pi.

  Kontroler Denkovi stosuję głównie do sterowania oświetleniem, tj. wszędzie mam włączniki/wyłączniki dzwonkowe i podłączam je do konkretnych ramek na sterowniku a kabelek USB do Raspberry pi i potem już to obrabiam itp.

  Mój problem: nie mogę stwierdzić z poziomu kontrolera, jaki jest aktualnie stan światła (zapalone czy nie). Mógłbym to stwierdzić sprawdzając napięcie na kablach wejściowych danego "Relay" ze sterownika i na tej podstawie ustalać czy jest światło włączone czy nie.
  Wiem, że ACS712 current sensor byłby w stanie pomóc mi osiągnąc takowy efekt, jednakże ja potrzebuję takiego czujnika x 16 dla każdej ramki. I teraz: czy znacie może, macie do sprzedania kartę takowych modułów pracującą w oparciu o efekt Halla, którą mógłbym zintegrować z kontrolerem Denkovi żeby zapewniała mi efekt określania stanu oświetlenia (włączone/wyłączone) ?

  Pytanie nr 2)

  Poszukuję dobrego i zgrabnego!!! zasilacza stabilizowanego mającego 3 wyjścia 12VDC, 300mA zeby zasilić kilka kontrolerów Denkovi oraz przynajmniej z 2 wyjścia +5V ~1200 mA do zasilenia dwóch minikomputerów raspberry Pi, gdyż chce ich używać jeszcze do innych rzeczy...

  Dzięki za wszelkie sugestie, propozycje, oferty.