Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv LG37LH3000+wieża SONY RX70 - Jak połączyć ze sobą te urządzenia?

kociol5555 26 Paź 2013 12:37 2460 9
  • #2 26 Paź 2013 13:58
    houruk
    Poziom 18  

Najlepsze rozwiązanie to połączyć oba urządzenia kablem optycznym.

0
  • #3 26 Paź 2013 14:04
    James596
    Poziom 20  

Nie zadziała. Lepiej wyjście słuchawkowe z tv podłączyć do wejścia VIDEO/MD IN w wieży, jedyny minus to wyłączenie wewnętrznych głośników w tv.

0
  • #4 26 Paź 2013 15:39
    kociol5555
    Poziom 9  

Łączyłem urządzenia kablem optycznym i niestety nie zadziałało - wejście optyczne w wieży oznaczone jest jako out. Zastanawiałem się nad użyciem gniazda słuchawkowego, ale średnio mi się to podoba. Chciałbym mieć wybór między głośnikami tv, a wieżą, bez wyciągania wtyczki.
    A jeśli użyłbym kabla scart (do podłączenia w tv)=>2x cinch (do podłączenia w wejściach in w wieży?

0
  • #5 28 Paź 2013 10:49
    grubs
    Poziom 32  

Na zdjęciach widać że masz coś podłączonego przez scart oraz HDMI. Dekoder? Jeżeli tak to połącz dekoder z wieżą a nie TV. Jeżeli to np magnetowid to pozostaje ci rozwiązanie takie jak pisałeś tylko w 2 przypadku przy nadawaniu kanału w hd może nie być dźwięku (do sprawdzenia instrukcji tv) (napisz co jest źródłem obrazu i czy jest ich kilka czy jedno)

0
  • #6 28 Paź 2013 17:31
    kociol5555
    Poziom 9  

W wejściu scart został kabel po starym dvd, które już dawno jest odpięte ;) Przez HDMI mam podłączony dekoder nc+, który posiada 2 gniazda audio out typu cinch. Wczoraj stwierdziłem, że w ten sposób podepnę wieżę i wszystko działa.
    Moim zamiarem od początku było jednak podpięcie więzy bezpośrednio do tv. Dlatego kupiłem przejściówkę scart-->cinch (załączam foto), podłączyłem do telewizora i niestety dźwięku w kolumnach nie było. Sprawdzałem na obydwu gniazdach scart. Chyba wychodzi na to, że do mojego LG w żaden możliwy sposób nie da się podpiąć audio...

A może ktoś zna jednak jakiś cudowny sposób?;)

tv LG37LH3000+wieża SONY RX70 - Jak połączyć ze sobą te urządzenia?

0
  • #7 29 Paź 2013 07:54
    grubs
    Poziom 32  

połączyłeś z wieżą nc+ i to jest słuszna droga. Źródło w telewizorze masz wpięte do cyfrowego wejścia dlatego nie uzyskasz na wyjściu scart dźwięku. Gdybyś miał kabel antenowy wpięty do tv to może jeszcze coś by z tego było. W twojej sytuacji to najlepsze rozwiązanie. Nie wiem czemu uparłeś się na podpięcie bezpośrednio do tv skoro efekt będzie taki sam.

0
  • #8 29 Paź 2013 14:22
    kociol5555
    Poziom 9  

U siebie w takiej sytuacji podpiąłbym wieżę do dekodera i więcej nie kombinował;) Jednak problem w tym, że próbuję połączyć z wieżą telewizor u rodziców, którzy zastanawiają się nad rezygnacją z nc+ w niedalekiej przyszłości.

0
  • #9 29 Paź 2013 21:11
    h jaworski
    Specjalista AGD

Kolega by poczytał trochę na forum bo w tym dziale to już kilkaset tematów to jak połączyć nowy tv do starej wieży jedyna rada to albo wyjście słuchawkowe alko konwerter z wyjścia ontycznego na wejście cinch.

0
  • #10 29 Paź 2013 22:41
    kociol5555
    Poziom 9  

W tv gniazdo optyczne to wyjście, więc przejściówka raczej nic tu nie da. Na razie zostaje podłączenie do dekodera.
    Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

0