Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7, zapomniałem hasła

Chomic 26 Oct 2013 13:32 25668 6
    Chomic
    Level 8  
    Witam Panów ! Mam poważny problem, otóż po kilku miesiącach nieużytkowania laptopa zapomniałem hasła do Windows 7. Jest jakiś sposób, aby odzyskać hasło bez reinstalu systemu ?, gdyż nie posiadam już płytki instalacyjnej.

Narobiłem sporo ambarasu, szukałem rozwiązań, nic nie wyczytałem. Potrzebny był mi na szybko system, więc zainstalowałem Ubuntu 12.10 na twardym dysku obok W7. Lecz muszę uruchomić pewien program i do tego potrzebny mi Windows.

Co mam zrobić ? Dysk twardy zapchany jest dwoma systemami, nie wiem jak odzyskać hasło do W7. Znalazłem pewien sposób, czy on się nada ?

http://miroslawzelent.pl/obejscie-zapomnianego-hasla-windows-7
  • Helpful post
    dark_skeleton
    Level 17  
    Pomysł bardzo ciekawy i powinien zadziałać, o ile nie jest przestarzały (tzn. o ile MS nie naprawił jeszcze tego).
    Co do braku płytki, to przecież od tego mamy Internet, żeby z niego ściągać różne rzeczy. Klucz oczywiście przy instalacji podasz swój i voila.
  • Helpful post
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Chomic wrote:
    Witam Panów ! Mam poważny problem, otóż po kilku miesiącach nieużytkowania laptopa zapomniałem hasła do Windows 7. Jest jakiś sposób, aby odzyskać hasło bez reinstalu systemu ?, gdyż nie posiadam już płytki instalacyjnej.

Narobiłem sporo ambarasu, szukałem rozwiązań, nic nie wyczytałem. Potrzebny był mi na szybko system, więc zainstalowałem Ubuntu 12.10 na twardym dysku obok W7. Lecz muszę uruchomić pewien program i do tego potrzebny mi Windows.

Co mam zrobić ? Dysk twardy zapchany jest dwoma systemami, nie wiem jak odzyskać hasło do W7. Znalazłem pewien sposób, czy on się nada ?

http://miroslawzelent.pl/obejscie-zapomnianego-hasla-windows-7

Poszukaj programu do resetowania hasła.
    Jest jeszcze sposób na ominięcie hasła.
    Chomic
    Level 8  
    Już problem rozwiązałem sam. Lecz pojawił się kolejny.

Złamałem hasło, zacząłem korzystać z windowsa. Postanowiłem, że usunę Ubuntu całkowicie z dysku. No i tutaj problem. Usunąłem partycje, gdzie było Ubuntu za pomocą programu : Easus partition master

Uruchomiłem ponownie komputer (tak zalecane było) A tutaj niespodzianka !

Problem jest duży, gdyż wiem jak to naprawić, ale za pomocą płytki z windowsem ( wpisując 3 komendy), lecz ja nie posiadam już płyty z windowsem. Wie ktoś jak to naprawić ?

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]
  • Helpful post
    dark_skeleton
    Level 17  
    Ściągnij obraz płyty i "wgraj" go na pendrive'a (lub jakąś DVD-RW), ustaw w BIOSie uruchamianie z niego (niej) i zadziała. Niestety popełniłeś jeden z fundamentalnych błędów przy usuwaniu Linuksa i nie naprawisz tego bez Windowsowej płyty.
    Chomic
    Level 8  
    System odpaliłbym sobie z pendrive.

Problem tylko ze znalezieniem Windowsa teraz :/ Macie jakieś zaufane linki ?

Mam płytę z W7, ale ona jest dedykowana tylko na Samsungi więc też odpada :/
    Matuzalem
    Level 43  
    Koniec - z wiadomych przyczyn.