Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PI6512TG - Płyta indukcyjna zawiesza się, wyświetla E i A

26 Paź 2013 13:33 27324 9
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z płytą indukcyjną Amica, model PI6512TG (typ: PG4VI512FTB4S).

Co jakiś czas płyta się zawiesza, ale nie cała tylko niektóre pola grzejne. Wtedy na na panelu wyświetlają się naprzemiennie symbole "E" i "A".

Jedyne co pomaga to wyłączenie płyty z zasilania i włączenie ponownie, żeby ją zrestartować.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jeśli tak, co może być przyczyną.

Z góry dziękuję za pomoc,
    Robert
  • Poziom 1  
    Hej, mam dokładnie ten sam problem. Błąd E-A pola grzejnego. Moja płyta to model PI6512TF. Wujek Google nie pomaga w tej kwestii. Może ktoś tu będzie wiedział co jest przyczyną, bądź też trzeba będzie dzwonić po serwis... ;(
  • Poziom 2  
    Też liczę na jakąś podpowiedź na forum, choć wydaje mi się, że jedynym ratunkiem jest serwis. I tu jest pewien problem - serwis trzeba by wzywać w momencie gdy pole grzejne się zawiesi i do tego czasu nic ruszać (no bo jak potem pokazać i udowodnić co się dzieje?). A znowu serwis gwarancyjny to zwykle 2 - 3 dni czekania od zgłoszenia usterki w telefonicznym centrum obsługi.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam podobny problem z płytą indukcyjną Amica NPI 6541 TU. Po krótkim używaniu jednej połowy z łączonego pola grzewczego (występującego w tej płycie) na poziomie mocy 9 polawił się migajacy komunikat e a. Migają tak obie części z łączonego pola grzewczego. Płyta zdąrzyła już ostygnąć po gotowaniu, a problem jest dalej. Bez wzywania serwisu się nie obejdzie. Chyba, że zna ktoś rowiązanie, które usunie problem bez potrzeby wzywania serwisu i nie spowoduje utraty gwarancji.
  • Poziom 2  
    @robert-r Witam, Jaki był finał tej sprawy z płytą indukcyjną? Amica PI6512TG - Płyta indukcyjna zawiesza się, wyświetla E i A.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    U mnie pojawił się błąd na lewej dolnej, później na prawej górnej (czyli dwa różne układy). Pomagało oczywiście tylko wyłączenie z sieci (dwie płytki do wymiany?). Orientujesz się jakie są tego koszty (po gwarancji ). Teraz udało mi się wrócić do normalności na włączonej płycie( wciskałem długo przycisk "-" i nie musiałem wyłączać płyty z sieci, wróciła do normalnego działania). Testowałem przez jakiś czas i na razie działa. Jest szansa ze się odwiesiła?! Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    SKRYN mam do Ciebie takie pytanie. Moja płyta amica PB4VI509LFT też się zawiesza ale problem polega na tym ze jak się uruchomi to wszystko jest ok ale jak jest wyłączona dłużej niż kilka minut oczywiście wszystkie kontrolki wyłączone to się już nie włączy. Trzeba ją wyłączyć z sieci i ponownie włączyć ale trzeba to tak zrobić jakby w gniazdku miało zaiskrzyć. Trudno to trochę wytłumaczyć ale zwykle wyciągnięcie i włożenie wtyczki nic nie da !
  • Poziom 1