Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie nagłośnienie do dużego pokoju

zapm 26 Paź 2013 15:04 2133 12
  • #1 26 Paź 2013 15:04
    zapm
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

od około 10 lat nagłaśniam pokój metodą komputer - wieża. Jest to sprzęt marki aiwa, model NSX-S10 i on sam działa już ponad dekadę dlatego miał prawo już lekko się wyeksploatować m.in. nie działa pokrętło od głośności, jeden głośnik, wieża w ogóle nie odtwarza płyt. Ale jeszcze jako audio pod komputer daję rade. Ostatnio jednak dokonałem zakupu nowego komputer więc pasuje także zmienić sprzęt muzyczny na coś lepszego i estetyczniejszego.

Może na początek powiem jakie mam wymagania dotyczące tego sprzętu. Przede wszystkim muzyka, oczywiście także dużo gier i filmów, ale tego nie traktował bym jako priorytety. Nie zależy mi na jakiejś super przestrzenności do gier i filmów. Dawałem radę na jednym głośniku, więc to nie problem. Najważniejszą sprawą jest muzyka. Słucham dużo elektronicznej muzyki house, trance, electro, trochę dubstepu, hardstyle'u nawet hardcore. Bardzo lubię tak zwane "pompy". Oprócz tego rock, pop, metal, rap. Właściwie wszystko, ale szczególnie chciałbym się skupić na tym pierwszym elektronicznym gatunku, czyli chodzi mi przede wszystkim o dobry bass. Czasem jakaś mała imprezka w domu też wchodzi w grę.

No to teraz wymagania cenowe. Z początku chciałem proste głośniki komputerowe, nie jakieś tam plastikowe Creativy, ale w pierwszym rzucie wypatrzyłem sobie Genius SP HF 2020 2.0. Ponieważ kosztują gdzieś tak średnio 300zł, ale nie mają jakiś rewelacyjnych opinii to ustaliłem sobie taką granicę 350 - 400 zł i zacząłem szukać najlepszych opcji w tym przedziale cenowym. W tym przedziale znalazłem coś takiego:

- Modecom MC-MHF60U
    - Edifier C2 Plus HCS2330
    - Edifier C2X
    - Edifier C2XD

Ostatnio jednak byłem na małej domówce u kolegi, który miał taki zestaw JBL Control Sub 10 100W RMS oraz głośniki z kina domowego i bardzo spodobało mi się efekt tego połączenia. Przy kawałku Animals Martina Garrixa przeszły mnie lekkie wątpliwości co do tych wcześniej wspomnianych głośników komputerowych.

Nie jestem jakimś tam audiofilem, nie miałem porównania w wielu sprzętach, zestaw wspomniany wcześniej satysfakcjonował mnie, nawet w pełni działająca moja stara wieża była niezła (choć oczywiście nie najlepsza). Czy pakować się w komputerowe zestawy takie jak wymienione wyżej (lub inne polecone przez was) lub może w takie, które lekko przekraczają mój budżet (R2600, C3, S330D)? Czy może jestem w stanie w tym przedziale kupić coś sensowniejszego, albo dołożyć trochę do budżetu i uzyskać o wiele lepszy efekt?

Zaznaczam od razu, że nie będę sobie sam potrafił zrobić jakiejś kolumny.

Na koniec może jeszcze wspomnę, że mój pokój, jeśli to jest w ogóle do czegoś potrzebne to jakieś 19-20 m2. Tylna ściana jest od połowy pod skosem do sufity. Być może ma to jakieśznaczenie.

0 12
  • #2 26 Paź 2013 16:00
    wojt3k_
    Poziom 6  

Cześć!

Jeśli jesteś w stanie wydać 600zł to możesz z powodzeniem złożyć sprzęt wzmak+kolumny (używane oczywiście), które zjedzą nawet 2x droższe komputerowe głośniki.

Jeśli lubisz słuchać muzyki, to tradycyjne stereo powinno być priorytetem :)

0
  • #3 26 Paź 2013 17:32
    zapm
    Poziom 8  

W takim przypadku to oczywiście, że jestem w stanie wydać to 600 złotych. Do sprzętu używanego jestem trochę sceptycznie nastawiony, ale myślę że chętnie wysłucham co mógłbym dostać w takim wypadku.

0
  • #4 26 Paź 2013 19:19
    wojt3k_
    Poziom 6  

Na elektronice znam się bardzo słabo, ale jakbyś się pokierował zasadą kolumny za 450-500zł + wzmak za 100-150zł to myślę, że wyszedłby fajny zestawik :)
    Pokój masz spory, więc i spore kolumny do niego wejdą.

Czekaj na dalsze instrukcje od bardziej obeznanych w temacie. Więcej nie pomogę :)

0
  • #5 27 Paź 2013 19:18
    zapm
    Poziom 8  

Trochę popatrzyłem po allegro, ale muszę przyznać, że w ogóle się nie znam więc może zostawię to właśnie specjalistą.

Znalazłem jakieś kolumny TONSIL MILDTON 80, ale to wszystko jest po regeneracji. Co o tym sądzicie? Czy takie kolumny grają już 20 lat i miał dwa razy tyle właścicieli? Czy tam w środku jest wszystko oryginalne?

0
  • #6 27 Paź 2013 19:59
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Podaj linka bo tak to trudno coś powiedzieć :D

0
  • #7 27 Paź 2013 21:56
    zapm
    Poziom 8  

Chociażby ta konkretna aukcja:

Code:
    http://allegro.pl/tonsil-mildton-80-kolumny-klasyczne-solidne-i3659695732.html

Ale czy to w ogóle dobry wybór jeśli chodzi o ten konkretny model.

A co myślicie o takim zestawie żeby kupić jakiś subwoofer np.
    Code:
    http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-pioneer-s-21w-moc-160-w-nowy-i3628187275.html

I do tego jakieś głośniczki.

0
  • #8 27 Paź 2013 22:05
    Pablo1964
    Moderator

Model jest wart zainteresowania ale kolumny muszą być regenerowane na oryginalnych podzespołach a te na takie nie wyglądają.

0
  • #9 27 Paź 2013 22:20
    zapm
    Poziom 8  

No właśnie, tak to jest chyba z tymi lepszymi, ale starszymi polecanymi modelami w tym przedziale cenowym. Nie lepiej będzie trochę obniżyć parametry i nabyć coś nowszego? Bardziej pewnego?

0
  • #10 27 Paź 2013 22:28
    Pablo1964
    Moderator

Nie bardzo jest już co obniżać. Przecież słuchanie powinno sprawiać przyjemność. A subwoofer kina domowego potrafi zamulić muzykę. Lepiej przy tym budżecie pozostać przy wersji 2.0.

0
  • #11 28 Paź 2013 10:28
    zapm
    Poziom 8  

Postaram sie dzisiaj też sam coś jeszcze poszukać, ale przyznam że wolałbym się oprzeć na opiniach kogoś kto jest bardziej ogarnięty w temacie.

0
  • #12 28 Paź 2013 10:35
    Pablo1964
    Moderator

Popatrz na oferty kolumn Alton / Mildton. W tym budżecie to chyba najlepsza opcja. Jeżeli coś Cię zainteresuje, pokaż zdjęcia - ocenimy, czy warto się interesować tym sprzętem.

0
  • #13 28 Paź 2013 20:17
    zapm
    Poziom 8  

Wiecie co Panowie, przeglądając allegro stwierdziłem, że w tej półce cenowej dostanę jedynie przestarzałe konstrukcję, które już nie jednego właściciela widziały. Dla wprawnego znawcy tematu nie jest to zapewne problem, ktoś się zna, kupi za niewielką cenę i wyremontuje. Ja niestety nie należę do tego typu ludzi, jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem i nie mam ochoty po tygodniu użytkowania latać po kumplach czy serwisach żeby naprawiali mi wysłużone kolumny.

Założyłem temat z ciekawości, a nóż, widelec coś by się trafiło. Ale jednak nie. Mam świadomość, że 600 zł to bardzo mała kwota na tego typu sprzęt. Mógłby dołożyć nawet drugie tyle, ale po co? Myślę, że nie ma sensu robić z 20 metrów kwadratowych Privilege czy Amnesii.

W takim wypadku co byście powiedzieli o tych modelach (pomijając to, że są to plastikowe gówienka :P ) ?

- Modecom MC-MHF60U
    - Edifier C2 Plus HCS2330
    - Edifier C2X
    - Edifier C2XD

I mam jeszcze jedno pytanie. Są to zestawy 2.1 i niektóre są chyba wyposażone w jakiś tam wzmacniacz. Czy w przyszłości będzie możliwość połączenia z tym zestawem aktywnego subwoofera, dajmy na to 100 W RMS? Bo aktywny to chyba znaczy, że ma w sobie już wzmacniacz.

0