Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie Lutownicy - Back Ups Cs 500

26 Paź 2013 15:12 1056 4
  • Poziom 10  
    Witam, mieszkam w bloku co za tym idzie ciezko czasem z pradem przy prostych problemach w samochodzie. Mam lutownice z ZDZ Łodzi 45/75W. I posiadam dwa Zasilacze UPS z ktorych nie kozystam. Zastanawiam sie czy przy pracy w samochodzie moge uzyc UPS-a do zasilania Lutownicy. CHodzi tu o polutowanie 2 czasem 10 kabelkow ze soba. Podpinalem lutownice pod UPS-a i dziala bez problemu. Tylko pytanie czy nie zaszkodzi to samej elektronice w tym urzadzeniu ( UPS ). Jesli zly dzial prosze o przeniesienie do odpowiedniego. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pomysł ciekawy. Choć nie wiem, na ile taki UPS wystarczy. Niemniej nie widzę sensu w noszeniu takiego kloca wraz z jego baterią, skoro w aucie masz do dyspozycji dużo większy zasobnik prądu - akumulator. I wystarczy do tego jakaś przetwornica napięcia. Dużo mobilniejsze rozwiązanie. Są też lutownice (oczywiście nie transformatorowe) na 12V.
    Lutownica nie zaszkodzi ani UPS'ow, ani przetwornicy.
  • Poziom 10  
    To nie jest kloc. Jest wielkosci pudelka po damskich szpilkach. Nie jest to duze ani ciezkie. A przetwornicy nie chce poniewaz po co skoro mam UPS-a :) Lutownicy na 12v tez nie chce poniewaz wolno sie grzeja. A przy temp. otoczenia okolo 5 stopni sie nie chce dobrze nagrzac. Mozna by miec gazowa. Ale tez szkoda mi piniedzy skoro mam to co potrzeba. Tylko pytam bo nie wiem czy nie zaszkodzi to urzadzeniu.... CO do dlugosci dzialania myslalem tez nad wyprowadzeniem z UPS-a ( prosto od jego akumulatora ) Kabelkow zakonczonych wtykiem pod gniazdo zapalniczki. Mozna by chyba podpiac pod zapalniczke zeby w razie potrzeby, doladowac Baterie w UPS-ie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pod warunkiem, że ten UPS ma zasilanie 12V, a nie 24 (dwa akumulatory łączone szeregowo).
    Dalej twierdzę, że ciąganie ze sobą baterii jest nonsensowne. Można próbować wykorzystać samą elektronikę z takiego UPS'a (jeśli oczywiście na 12V). Dlacego lutownica miałaby zaszkodzić? Ma mocy dużo mniej, niż komputer. Rodzaj urządzenia też nie wymaga jakiś szczególnie wybitnych parametrów zasilania.
  • Poziom 10  
    UPS ma akumulator 7Ah 12V wiec nie widze problemu z podpieciem pod instalacje samochodu. Nie chce pozbywać go całkiem Akumulatora poniewaz służy mi tez do podtrzymywania kilku urządzeń w mieszkaniu.