Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic II glosna praca silnika po zmianie rozrzadu

nataklb 26 Paź 2013 18:42 4560 5
  • #1 26 Paź 2013 18:42
    nataklb
    Poziom 2  

Witam, od razu napisze ze jestem kobieta :)
    3 miesiące temu kupiłam renault scenic II z 2003 r. auto przyjechalo z niemiec, gdzie było na bierzaco serwisowane. Przed zakupem miał zmienione filtry, olej lecz nie miał zmienionego rozrządu wiec wymiana nalezala już do mnie. I teraz moje pytanie... Zmienilam rozrząd i pompe wody nie zmienilam kzfr (mój mechanik awet nie wiedział o tym ze takie kolo tam się znajduje zanim tam nie zajrzał, przypuszczam ze to pierwszy scenic przy którym cos robil...) przed wymiana autko chodzilo ladnie i cichutko a teraz burczy jak disel albo nawet jak traktor do tego po silniku widać takie szarpniecia i pedal gazu ciagle drga. Nie ma roznicy czy jest zimny czy cieply. autko widać ze się meczy przy jeździe, i szybko się nagrzewa silnik. Mechanik mi wmawia ze się wszystko z czasem wyreguluje i ze trzeba zmienić kzfr. Wydaje mi się ze nie ma racji. Czy to możliwe ze przed zmiana rozrządu kolo kzfr było ok bo nie było kompletnie nic slychac a po zmianie już jest do wymiany?

Dodano po 2 [minuty]:

ddam jeszcze ze wcześniej ladnie odpalam nie było roblemow a teraz odpala i gasnie :(

0 5
  • #2 26 Paź 2013 18:59
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Samochód do mechanika niech poprawi silnik powinien pracować tak sam jak pracował przed wymianą rozrządu .

0
  • #3 26 Paź 2013 19:07
    nataklb
    Poziom 2  

bylam z powrotem to mnie odeslal mowiac ze to się wyreguluje...

0
  • #5 26 Paź 2013 19:31
    nataklb
    Poziom 2  

ok dzięki, w poniedziałek pojade do kogos innego żeby mi to sprawdzil i poprawil

0
  • #6 29 Paź 2013 19:57
    nataklb
    Poziom 2  

mieliście racje :) rozrząd był zle zalozony , brakowało blokad rozrządu i mocowany był na starej srubie zamiast zamowic nowa :/

0
  Szukaj w 5mln produktów