Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes actros - błąd bs

26 Paź 2013 19:58 13179 13
  • Poziom 7  
    Witam niedawno dostałem na stan mercedesa actrosa 2010r ostatnio wyświetlił mi się błąd BS i napis (złe zachowani pojazdu podczas jazdy/chamul.) hamulce zaczęły zachowywać się dziwnie czasami jak tylko lekko dotknę pedał hamulca to blokuje od razu wszystkie koła niemożna lekko przyhamować a czasami hamulce są strasznie słabe proszę o pomoc !? Dzień wcześniej mechanik grzebał w bezpiecznikach nie wiem czy to może być coś wspólnego ?!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Uaktywnij w menu przyrządów w ostatniej zakladce menu diagnostyki, przejdź do następnej ostatniej zakładki, wejdź w diagnostyce w układ BS, i spisz wszystkie kody, sprawdź też czy nie ma układu ABA.
  • Poziom 7  
    moznA TROCHE JASNIEJ
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zabiel8 napisał:
    moznA TROCHE JASNIEJ
    Można.... jedź do warsztatu jeśli nie potrafisz oczytać kodów z tablicy rozdzielczej mimo tego że masz podane jak to zrobić.
  • Poziom 7  
    Ok jutro sprawdzę te kody.
  • Poziom 7  
    W moim mercedesie niema czegoś takiego na tablicy rozdzielczej jak diagnostyka ?!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Witam, doszliśmy że to proporcjonalny zawór przekaźnikowy padł firmy wabco 4802020090 znalazłem na allegro taki sam z wyglądu lecz jedna liczba w nr się rożni (4802020040) czy to będzie robiło różnice ?
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Prawie robi różnicę.
    Sprawdzisz w Wabco Inform
    A co za kod BS się wyświetla?
  • Poziom 17  
    zabiel8 napisał:
    witam doszliśmy ze to proporcjonalny zawór przekażnikowy padł firmy wabco 4802020090 znalazłem na allegro taki sam z wyglądu lecz jadna liczba w nr sie rożni (4802020040) czy to bedzie robiło różnice?

historia o tym, jak jedna cyferka gra wielką różnicę jest podwieszona na tym forum ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2675060.html ), więc ostrożnie z zamiennikami.
  • Poziom 31  
    Witam.Różni się tylko max. ciśnieniem roboczym.
    480 202 009 0 / 480 202 004 0
    1. Maks. ciśnienie robocze 12.5 bar / 10 bar
    2. Przyłącze 1-2 M 22x1,5 / M 22x1,5
    3. Przyłącze 4 M16x1,5 / M16x1,5
    4. Gwint Voss 232 / Voss 232
    5. Złącze elektryczne Bagnet (DIN 72585) / Bagnet (DIN 72585)
    6. Napięcie 24 V / 24 V
    7. Tłumik hałasu tak / tak
  • Poziom 7  
    To chyba powinien pasować bez problemu !?
  • Poziom 31  
    Powinien , pod warunkiem że ciśnienie zasilania nie przekracza 10 bar (port 1). Tak jak podane jest w specyfikacji.