Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Classixx5 wyciek wody od spodu pralki

waldekws 26 Paź 2013 20:20 7245 11
  • #1 26 Paź 2013 20:20
    waldekws
    Poziom 6  

Witam. Sprawdziłem wszystkie przewody są suche wyczyściłem filtr. W końcu postawiłem pralkę na czterech bloczkach betonowych tak aby zobaczyć którędy cieknie woda. Wyciek znalazłem ale jaka jest tego przyczyna? dodałem zdjęcie z oznaczoną na nim strzałką która wskazuje miejsce wycieku. Proszę o pomoc za co bardzo dziękuję:-)

3 11
  • Pomocny post
    #2 27 Paź 2013 00:41
    zhudomel
    Specjalista AGD

Sprawdź fartuch.

0
  • #3 27 Paź 2013 12:36
    waldekws
    Poziom 6  

Najlepiej będzie jak go wyciągnę, bo między drzwiczkami jest ok.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Dodam jeszcze że zrobiłem mały eksperyment nalałem wody do bębna bez włączania pralki do sieci i zaczęło się lać a wody wlałem zaledwie ze 2 litry max. Woda nie doszła jeszcze nawet do drzwiczek:-(

0
  • #4 27 Paź 2013 19:58
    zhudomel
    Specjalista AGD

Musisz zdemontować przednią ścianę i znaleźć miejsce nieszczelności (może mocowanie przeciwwagi, może dziura w zbiorniku).

1
  • #5 27 Paź 2013 20:30
    waldekws
    Poziom 6  

Jutro rozbiorę praleczkę i postaram się zlokalizować usterkę dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi:-)

0
  • #6 28 Paź 2013 12:24
    egon42
    Poziom 37  

Bęben obraca się centrycznie czy nie, miałem kiedyś podobny problem że w tej pralce pękł krzyżak na bębnie i w czasie wirowania bęben uderzył w zbiornik pralki przez co zbiornik pękł i ciekła woda w tym samym miejscu co u ciebie ale miejsce przecieku można było zlokalizować dopiero po zdjęciu Przeciwwagi (tego bloku betonu).

1
  • #7 29 Paź 2013 14:06
    waldekws
    Poziom 6  

Zrobiłem jak pisałeś odkręciłem przeciw wagę betonową i zlokokalizowałem miejsce wycieku wody. Czym skleić tę obudowę bębna? Może być silikon. On jakoś na całym obwodzie nie wygląda najlepiej są niewielki szpary nie tyko w miejscu wycieku ale też wyżej tuż obok np. programatora i w innych miejscach. Nie duże ale są. Nie wiem czy podczas prania nie będzie lecieć tamtędy woda. Przesyłam zdjęcie po odkręceniu. Dziękuję za rady!

2
  • Pomocny post
    #9 29 Paź 2013 15:05
    egon42
    Poziom 37  

egon42 napisał:
    Bęben obraca się centrycznie czy nie,
    Miałem dokładnie to samo uszkodzony jest pewnie krzyżak na bębnie i bęben w czasie wirowania obija o zbiornik.

0
  • #10 29 Paź 2013 16:11
    waldekws
    Poziom 6  

No raczej nie krzyżak bo nalałem wody i bez włączania pralki do sieci woda leci dokładnie z tego samego miejsca jakie zaznaczyłem na zdjęciu. Pokleiłem obudowę bębna klejem marki fix i silikonem dekarskim zobaczymy jaki będzie rezultat, ale to dopiero jak wyschnie jakieś minimum 24h. Dziękuję za radę pozdrawiam:-)

0
  • #11 30 Paź 2013 07:38
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

waldekws napisał:
    Pokleiłem obudowę bębna klejem marki fix i silikonem dekarskim zobaczymy jaki będzie rezultat

Usunąłeś tylko skutek a przyczyną tego stanu co było?

0
  • #12 30 Paź 2013 20:13
    waldekws
    Poziom 6  

Myślę że będzie to łożysko. Pewnie luzy doprowadziły do uszkodzenia obudowy bębna. Na razie posklejałem bęben i trzeba było zrobić pranie, bo trochę się nazbierało:-). Wyciek udaremniony jak będzie trzeba to wymienię łożysko. Dzięki takim użytkownikom jak wy można zdziałać dużo. Dziękuję i pozdrawiam:-).

0