Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Samsung DW-BG970B - błąd OE poziomu wody

Buczer84 26 Paź 2013 21:45 12762 11
  • #1 26 Paź 2013 21:45
    Buczer84
    Poziom 9  

Dzień dobry,
    Proszę o pomoc - kupiłem zmywarkę SAMSUNG DW-BG970B. Niestety po podłączeniu i włączeniu wyskoczył błąd OE. Z tego co znalazłem jest to błąd za wysokiego poziomu wody. Ale skąd ten wysoki poziom wody, jak wszystko jest suche, a w zmywarce wody nie ma ? Odłączyłem przewód od zasilania, ale po 15 minutach sytuacja się powtarza.
    Czy ktoś ma pomysł co mogło spowodować taki błąd ?

4 11
  • #2 27 Lis 2013 23:59
    miro321
    Poziom 1  

Witam, w mojej zmywarce (ten sam model Samsunga) też pojawił się błąd poziomu wody.
    M
    am zapytanie jaka była przyczyna tego błędu czy jest to coś poważnego czy jakaś błahostka - w każdym razie zmywarka jest unieruchomiona .
    Jedyny plus że jest na gwarancji ale wiadomo jak to jest z mechanikami - czasami lepiej jest naprawić we własnym zakresie o ile to możliwe, zaoszczędzi to czasu i nerwów.
    Pozdrawiam

"bynajmniej" z takimi "błachostkami" i nie tylko - poprawiłem.
    >movzx<

3
  • #3 26 Maj 2014 13:34
    padomagala
    Poziom 1  

Witam

Podnoszę temat jak zakończyliście problem błędu OE. Czy samemu coś da się zrobić.

0
  • #4 25 Lip 2014 21:45
    dobragrafika
    Poziom 9  

Po stracie zasilania (w trakcie zmywania), komora jest bez wody i wyskoczył komunikat 0E - nic innego nie reaguje, po wyłączeniu zmywarka sama załącza się i wyświetla ten błąd. Instrukcja sugeruje serwis, a że jest po gwarancji co Wy radzicie?

8
  • #5 05 Mar 2016 18:46
    holffman
    Poziom 1  

Witam serdecznie.
    Udało mi się naprawić problem z błędem 0E. Problem pojawił się po 2 latach użytkowania i powodem był zatkany odpływ z komory czujnika poziomu wody. Obyło się bez kosztów, naprawiałem sam. Napisze co zrobiłem, może komuś się przyda, ale zastrzegam, naprawiacie na własną odpowiedzialność.

1. Odłączyć zasilanie i wodę doprowadzoną do zmywarki.
    2. Wysunąć zmywarkę i odkręcić lewy bok. Po ściągnięciu boku pooglądać kasetę. Jeśli widzimy, że jest tam dużo brudu, to tu może leżeć problem.

Jeśli kaseta jest czysta, sprawdzić podpięcie czujnika, czy nie ma przerwy w obwodzie. Jeśli kaseta jest czysta a przewody do czujnika nie są uszkodzone, powodem może być coś zupełnie innego, np. uszkodzony czujnik.

Poniżej napiszę jak usunąć problem, z zatkanym odpływem.
    Kasetę należy wymontować ze zmywarki. Prawdopodobnie jest ona jednorazowa ( jeśli się mylę, proszę mnie poprawić), więc należy to zrobić ostrożnie, by jej nie uszkodzić, i znów ją zamontować. Zaznaczyć przewody: dopływ i odpływ znajdujące się z tyłu zmywarki, kabli do czujników nie pomylimy, bo różnią się wtykami.
    3. Odłączyć czujniki, oraz wąż biegnący do czujnika poziomu wody ( znajdują się z przodu zmywarki).

Uwaga: Należy podłożyć jakiś pojemnik, bo z węża poleje się woda.

4. Odkręcić wewnątrz zmywarki szarą kratkę, która dociska kasetę do ściany zmywarki. Kaseta wciśnięta jest w gniazdo zbiornika na sól, aby ją wyjąć, trzeba było u mnie delikatnie podciąć skrzydełka blokady, bo nie dało się jej wyciągnąć - stąd wnioskuje, że kaseta jest jednorazowa.

Kiedy wyciągniemy i odegniemy kasetę, odpinamy 2 węże z dopływu i odpływu. Tu też należy liczyć się z wyciekiem wody, więc podkładamy jakiś pojemnik. Kasetę czyścimy, żeby usunąć szlam i brud z komory czujnika. dodatkowo trzeba wyczyścić wąż biegnący do czujnika, bo tam osadza się szlam, który blokuje odpływ. Wszystko montujemy w odwrotnej kolejności, zwracając uwagę na dokładne przytwierdzenie kasety do ściany zmywarki, żeby nie było wycieku.

5. Sprawdzić, czy w pojemniku pod zmywarką nie nazbierała się woda, jeśli tak, to usunąć i wysuszyć, bo jest tam czujnik wycieku i będzie wywalać błędy.

Ostrożnie sprawdzić, czy działa, czy nie cieknie, czy nie wywala błędów, skręcić, wsunąć i cieszyć się dalej z mycia, do czasu kiedy szlam znów nie zablokuje kasety. Ta naprawa grozi utrata gwarancji, więc jak sprzęt jest na gwarancji to wezwać serwis. Naprawiacie na własną odpowiedzialność, a opis służy celom dydaktycznym. Jeśli gdzieś popełniłem błąd, proszę mnie poprawić. Mam nadzieje, że komuś się przyda.

Pozdrawiam.

4
  • #6 06 Mar 2016 08:28
    dobragrafika
    Poziom 9  

U mnie zakończyło się serwisem i wymianą całej kasetki. Mam wrażenie, że to jeden z elementów, który ma wyliczony żywot po to aby producent zarobił na użytkowniku jeszcze kilka razy. Pierwsza kaseta zepsuła się na gwarancji więc wyliczone jest na styk. Nowa użytkowana jest ponad rok więc zobaczymy za kilka miesięcy jak to będzie...

0
  • #7 07 Maj 2016 19:25
    zulu1984
    Poziom 9  

Witam forumowiczów. Mam podobny problem z błędem OE w tej zmywarce. Pojawia się zawsze pod koniec cyklu zmywania. Resetuję go przez wciśnięcie POWER, żeby się wyłączyła - kolejno jescze raz wciskam Power żeby się uruchomiła jeszcze raz i tu już błędu nie ma i znowy Power żeby ją wyłączyć. Mam zamiar dopiero się zabrać za rozbieranie. U mnie zmywarka ma 3 lata i do tej pory naprawiana była 2 razy na gwarancji - problem z suszeniem - wypalały się styki na górze po prawej stronie. Serwisant stwierdził, że wyszły takie wadliwe sztuki, którym brakowało dodatkowych uszczelnień. Ale wracając do tematu znalazłem do tej zmywarki mały service manual, który załączam, może komuś się przyda. Pozdrawiam.

2
    Załączniki:
  • #8 07 Maj 2016 20:00
    dobragrafika
    Poziom 9  

U nas w końcu zostało wymienione (cały pojemnik z boku po lewej stronie patrząc od przodu) bo nic nie pomagało. Sama się zmywarka załączała np. w nocy. Musze powiedzieć, że po części przysłużyliśmy się stosując słabej jakości tabletki. Od momentu jak stosujemy te firmowe na literę F nie wariuje i mam nadzieję, że jeszcze posłuży bo już po gwarancji.

0
  • Pomocny post
    #9 23 Maj 2016 22:03
    zulu1984
    Poziom 9  

Witam Forumowiczów. U mnie temat zakończony sukcesem i chciałem się podzielić z Wami jaka była u mnie przyczyna. Po rozebraniu lewego boku i wyjęciu plastikowego pojemnika zauważyłem, że jest on zarośnięty syfem w miejscu podłączenia czarnego, gumowego węża. Plastikowy pojemnik chyba specjalnie jest tak zaprojektowany aby po jakimś czasie osadziło się w nim na tyle dużo syfu by zadziałał czujnik, który jest umieszczony w tym miejscu. Dodatkowo zarośnięta była cała ta czarna, gumowa rurka.
    Po wyczyszczeniu i złożeniu zmywarka odzyskała sprawność. Chciałbym jeszcze dodać, że używam od początku tych tabletek rekomendowanych przez producenta na literę "F" i regularnie czyszczę zmywarkę. Poniżej załączyłem zdjęcie z zaznaczonym miejscem gdzie był syf - zdjęcie wykonałem po czyszczeniu. Pamiętajcie by dobrze zacisnąć wężyki. Pozdrawiam.

Zmywarka Samsung DW-BG970B - błąd OE poziomu wody

3
  • #10 01 Paź 2016 23:41
    Krzys37
    Poziom 8  

Witam
    W mojej zmywarce był także błąd 0E i była woda w zmywarce. Wyczyściłem kasetę o której piszą koledzy. Był w niej brud we wskazanym miejscu. Jednak to nie pomogło. Dalej pojawiał się błąd 0E. Odczepiłem kostkę od czujnika na kasecie (ta z 2 przewodami, jest tam napięcie 5V) i błąd 0E zniknął. Ale pojawił się błąd 5E - zatkany odpływ. Zacząłem szukać w internecie instrukcji serwisowej do tej zmywarki - w załączeniu. Po jej przestudiowaniu doszedłem do wniosku że problemem może nie jest kaseta ale pompa wody która wypompowuje wodę po myciu. Rozebrałem osłonę w dnie zmywarki i odkręciłem pompę (str 29). Ma łopatki między którymi był kawałek szkła, chyba ze zbitego kieliszka. Jak przeszedł przez filtr - nie mam pojęcia. Ale po złożeniu wszystko działa więc jest super.
    Pozdrawiam

1
  • #11 24 Paź 2017 15:09
    Ludvigus
    Poziom 2  

Witam wszystkich, zmywarkę DW-BG970B użytkuję od maja 2013 roku, a błąd 0E pojawił mi się pierwszy raz jakiś czas temu (około pół roku temu) i mam ciekawe "obejście" tego błędu, które być może zadziała i u innych. Mianowicie, u mnie ewidentnie błąd 0E pojawiał się z powodu osadzenia się brudu wewnątrz plastikowego skomplikowanego systemu syfonów/separatorów wody/brudu umieszczonych na bocznej ścianie zmywarki. Do codziennego mycia naczyń wykorzystywałem tabletki i proszki różnych firm, polskiego pochodzenia, z dyskontów, aż po środki "markowe" niemieckie, ale nigdy nie używałem jednorazowych środków do czyszczenia zmywarki. Ale to się zmieniło, o czym wspomnę na końcu.

Mianowicie u mnie podczas wystąpienia błędu 0E, zanim zadzwoniłem po serwis, wymyśliłem, że skoro zmywarka rusza z wybranym programem, ale zatrzymuje się kilka-kilkanaście minut po starcie, po pobraniu wody (w pierwszej fazie mycia - namaczaniu wodą), wymyśliłem, że spróbuję uruchomić najkrótszy możliwy program mycia o jak najwyższej temperaturze i to pomogło!

Przed uruchomieniem najkrótszego programu trwającego 30 minut, dodatkowo wcisnąłem guzik dezynfekcji (ikonka butelki dla dziecka), co powoduje mycie w najwyższej możliwej temperaturze. W tym trybie zmywarka pomija pierwszy krok polewania i namaczania wodą, od razu pobiera wodę, którą mocno podgrzewa i od razu myje. Powoduje to, że osad z plastikowego systemu syfonów odrywa się i jest wydalany.

Polecam od razu po pomyślnym zakończeniu krótkotrwałego mycia w maksymalnej temperaturze, użyć jednorazowej saszetki do mycia zmywarki. Odkąd myję zmywarkę regularnie co miesiąc, błąd nie wraca.

Pozdrawiam,
    L.

0
  • #12 22 Gru 2017 21:42
    arkos123
    Poziom 12  

Witam.
    Mam podobny problem błąd 0E. Kaseta wymieniona pompa wyczyszczona filtry i przewody również. Na czujniku poziomu wody mam napięcie 5V w chwili gdy poziom wody osiąga odpowiednią wysokość napięcie 1,1V po czym wypompowuje wodę i błąd 0E.

W czasie pobierania wody jak odepnę czujnik i wepnę w chwili gdy poziom jest odpowiedni to zmywarka normalnie startuje. Moje pytanie brzmi jakie napięcie macie w chwili gdy poziom wody jest ok.?
    Zastanawiam się czy nie jest wadliwy IC2 KA358 na nodze 3 mam napięcie czujnika natomiast na nodze 1 mam napięcie 5V spada do 1V i wywala błąd 0E.
    Jak ktoś robił pomiary to proszę o pomoc.

0