Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.8 16V - obroty 2-3 tys na biegu jałowym

26 Paź 2013 22:38 2952 2
  • Poziom 1  
    Witam
    Mój problem jest trochę inny niż standartowe, które przeczytałem przy wątkach przepustnicy itp.
    Otóż mój problem jest taki, że po odpaleniu silnika im niższa temperatura na zewnątrz tym wyższe obroty biegu jałowego. Natomiast gdy silnik osiąga temperaturę pracy obroty spadają do prawidłowych i jest wszystko dobrze. Teraz nie wiem co jest przyczyną bo po podłączeniu do komputera nic nie pokazuje. Nie udało mi się pojechać i sprawdzić na zimnym bo zawsze zanim dojadę już jest porządku, silnik zdąży się rozgrzać :) Zbliża się zima i nie chciałbym jak ostatniej męczyć silnika przy rozruchu takimi obrotami. W lato jest praktycznie do zniesienia bo rozpoczyna od 1100 obr. niestety w zimę spodziewam się jak ostatnio że bedzie zaczynał od 2000 - 3000 tyś. Była czyszczona przepustnica wraz z wymianą oringów - nic nie dało. Plus wymieniany czujnik temperatury cieczy bo padł ale mocno nie pomogło :) Proszę o sugestie. /co do wymiany albo jak sprawdzić co jest do wymiany :)
  • Poziom 31  
    Jedź do mechanika i zostaw auto, mechanik też nie myśli, żeby zostawić na parę godzin i sprawdzić jakie parametry widzi sterownik? Forum to spada na psy przez takie pytania.
  • Poziom 17  
    Sprawdz co widzi sterownik silnika i ewentualnie trzeba zrobic adaptacje przepustnicy

Pozdrawiam