Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Prelude 2.0 93r - Szarpanie silnikiem w okolicach 4000 rpm.

slawny7 27 Oct 2013 06:49 1782 4
    slawny7
    Level 18  
    Podczas przyspieszania w okolicach 4000 rpm kilkukrotnie szarpnie silnikiem, po czym zapala się piktogram silnika i obroty wkręcają się wyżej aż do odcięcia. Zgaszenie silnika i ponownie zapalenie silnika sprawia,że piktogram gaśnie i cała historia zaczyna się na nowo w okolicach 4000 rpm. Dodam, że nim nastąpi szarpanie silnik pracuje płynnie i równo.
    Poczytałem trochę o samodiagnostyce hondy i oto co mi wybłyskała:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D2g_8Zy-030[/youtube]
    fulcrum14
    Level 12  
    Zrob reset kompa.Wyjmij na 15 sek.bezpiecznik od zegarka,potem odpal silnik i nie dotykaj niczego aż do załączenia wiatraka w chłodnicy
    slawny7
    Level 18  
    fulcrum14 wrote:
    Zrob reset kompa.Wyjmij na 15 sek.bezpiecznik od zegarka,potem odpal silnik i nie dotykaj niczego aż do załączenia wiatraka w chłodnicy

Już to przerabiałem i bez efektu...
    fulcrum14
    Level 12  
    Jaki bład wymrygała kontrolka ' engine"?-sprawdzałes w manualu kod błedu?
    slawny7
    Level 18  
    fulcrum14 wrote:
    Jaki bład wymrygała kontrolka ' engine"?-sprawdzałes w manualu kod błedu?

Check - 9 krótkich w kilku powtarzających się seriach i to wskazuje na czujnik identyfikujący pierwszy cylinder.
    Odwiedziłem kilku ''domorosłych'' mechaników i ci sugerowali aparat zapłonowy. Zaś profesjonaliści zalecali pozostawienie auta na warsztacie i badanie metodą prób i błędów aż koszty naprawy przekroczą wartość samochodu, to też wolę poszukać pomocy inną drogą.