Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 8v - Czy da się założyć komputer pokładowy

woia1602 27 Paź 2013 07:54 4554 9
  • #1 27 Paź 2013 07:54
    woia1602
    Poziom 15  

Witam.
    Posiadam lagunę z jednopunktowym wtryskiem paliwa. Fabryczne zegary posiadają komputer pokazujący spalanie. Ja w swoim nie mam tego komputera. Wymiana zegarów pewnie tańsza ale ja w swoim już posiadam niestety tarcze od NoMan przerobione na Indiglo. WIęc nie wymienie zegarów.
    Natrafiłem na uniwersalny komputer który zmieści mi się w zegarek. Zagłębiając się w to wszystko mam już odpowiedni sygnał do spalania który obliczy je na BP. Ale problem w tym, że ja mam LPG.
    Czy ktoś więc orientuje się co się stanie z tym sygnałem po przełączeniu na LPG??
    Fabryczne komputery fiksują. Posiada ktoś taki silnik w swoim aucie żeby sprawdzić to? Może ktoś montował? LPG mam 2gen.

0 9
  • #2 27 Paź 2013 09:06
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Kiedyś taki komputerek dokładałem do swojego R19. Wyświetlacz kolor od Siemensa C65. Miał on opcję lpg tak że nie było problemu. Odpowiadając na pytanie. To zależy gdzie się wepniesz z tym sygnałem od spalania. Jak przed odcięciem przez centralkę lpg to nic. Jak przy wtryskiwaczu to brak wskazań spalania na gazie.

0
  • #3 27 Paź 2013 09:14
    woia1602
    Poziom 15  

nie rozumiem kolego za bardzo o co teraz chodzi. LPG odcina sygnał? Mam sygnał Z ECU o spalaniu od fabrycznego licznika.
    1. Można to jakoś zwykłym voltomierzem sprawdzić?
    2. To mam gdzieś indziej szukać sygnału?
    3. Mogę spokojnie zamawiać z myślą, że da się to zamontować?
    Wtryskiwaczu od LPG chyba po prostu nie mam. Nie wiem jak to jest w 2 generacji. Ludzie z forum o lagi piszą, że na LPG fabryczne zegary szaleją wtedy ze spalaniem a sygnał podłączają właśnie z tego miejsca.
    Nie robiłem nigdy takiego czegoś i w temacie komputerów jestem ciemny.
    W razie ciekawostki co mnie interesuje podaje nr. auckji 3643539664

0
  • #4 27 Paź 2013 09:21
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Chodziło mi o wtryskiwacz Pb. Jeżeli masz sygnał spalania z Ecu to próbuj.

0
  • #5 27 Paź 2013 09:26
    woia1602
    Poziom 15  

no podobno ten sygnał jest z ECU.

Dodano po 52 [sekundy]:

to w końcu jak jest podawany gaz w moim silniku skoro nie mam wtrysku LPG?

0
  • #6 27 Paź 2013 19:17
    woia1602
    Poziom 15  

Czy ten sygnał z wtrysku PB po przełączeniu na LPG będzie znikać czy w 2 generacji LPG paliwo dostaje się przez nadal działający wtrysk PB??

0
  • #7 28 Paź 2013 21:44
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

woia1602 napisał:
    no podobno ten sygnał jest z ECU.

Dodano po 52 [sekundy]:

to w końcu jak jest podawany gaz w moim silniku skoro nie mam wtrysku LPG?

Druga generacja to nic innego jak atuator, zwany też silniczkiem krokowym. Dozuje on lpg do gardzieli monowtrysku.

0
  • #8 07 Lis 2013 14:20
    woia1602
    Poziom 15  

Renault Laguna 1.8 8v - Czy da się założyć komputer pokładowy

Czy mam rozumieć, że lpg używa sygnału z wtrysku?

0
  • #9 10 Lis 2013 10:02
    woia1602
    Poziom 15  

Więc komputer już mam. Znalazłem miejsce podłączenia. Podłączyłem od przewód od LPG który jest też do wtrysku podłączony. Wskazania jakieś są ale brakuje mi sygnału minusowego. Czy ktoś może to jakoś ogarnąć? Taki schemat znalazłem ale nie ma tam nic konkretnego albo po prostu jestem za ciemny żeby to znaleźć.

0
  • #10 10 Lis 2013 12:19
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Przecież właśnie masą masz sterowany wtrysk. Plus masz po przekaźniku który podaje także napięcie na pompę paliwa i elektrozawór oczyszczania.

0