Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CREATIVE A120 - Uszkodzony zasilacz. Jakie parametry?

27 Paź 2013 09:06 2970 5
 • Poziom 9  
  Tak jak w temacie. Układ: 51MF0410AA002 Zasilacz (nie wzmacniacz) uszkodzony. Miernik potwierdził :( Na zasilaczu pisze "94V" ale nie ma ile mA/A oraz trochę nie wierzę żeby ten układ brał tyle V O.o. Proszę o szybką odp :)
 • Poziom 34  
  Zewnętrznego zasilacza nie widzę na zdjęciach.

  Oznaczenie które kolega podał to kod producenta całego zestawu.

  Zamieści kolega zdjęcia i opisze czy chodzi o uszkodzone trafo, czy elementy na PCB.
 • Poziom 13  
  Sprawdź na kondensatorach filtrujących na jakie napięcie
 • Poziom 39  
  Na jakim zasilaczu ? Ten zestaw o ile się nie mylę ma transformator w obudowie głośnika niskotonowego. Sprawdź ciągłość uzwojeń pierwotnego i wtórnego może jedynie bezpiecznik termiczny się przepalił... Jeśli ciągłość masz zachowaną to sprawdź ciągłość przewodów od pilota i potencjometr... oczywiście jeśli się na tym nie znasz to lepiej nie grzebać samemu i dać to do jakiegoś serwisu. Te 94 to nie czasem moc 94VA.
 • Poziom 9  
  Wywaliłem to... Szkoda było moich nerwów... I wiem. Zasilacz wyjąłem z suboufera (czy jak to sie pisze...?) Przeszukałem w internecie wszystkie kody (te z zasilacza było ich chyba z 10) i znalazłem - znalazłem na jakiejś ruskiej stronie taki sam zasilacz ale nie bylo tam nic innego oprocz tego co wiedzialem już o nim (translate googla użyłem...). Zabawe z tym można sobie darować...
 • Poziom 1  
  W moim zestawie także padł zasilacz. Zmierzyłem, że w trakcie działania zestaw pobiera ~1.1A. Usunąłem zasilacz z wnętrza subwoofera i użyłem zewnętrznego o parametrach DC12V 2.0A (zasilacz impulsowy 27,00 zł + gniazdo 1,50 zł). Zestaw działa jak wcześniej. Dodatkowo zrobiłem zworkę w celu uniknięcia automatycznego wyłączania układu przy zbyt niskiej sile dźwięku.