Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E72 - Falująca bateria / krótko trzyma

27 Paź 2013 09:36 2343 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam problem ze swoja nokia e72, a mianowicie mam w niej baterie BP-4L 3.7V orginalna Nokii, i trzyma ona około 1 w porywach do 2 dni. Mam właczony na niej tryb oszczedny caly czas, ekran przyciemniony, dzwieki klawiszy wlaczone itp. I chodzi oto ze po naladowaniu, wszystko pieknie ladnie wszystkie kreski naladowania, za jakies 2 godziny spada do 1 i pika zeby naladowac po czym, po jakies godzinie z powrotem sa wszystkie kreski. Czy to wina baterii czy telefonu? I czy da sie jakos zresetowac baterie zeby lepiej trzymala? Bateria nie jest "spuchnięta". Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Być może brak kontaktu na szynie BSI

Czy podczas wykonywania połączeń również są spadki do jednej kreski ?
  • Poziom 10  
    Raczej nie, nie zauważyłem. Czasami sie zdarza ze "pika" zeby go naladowac, a po chwili sa z powrotem wszystkie kreski, a czasem musi to potrwać.
  • Poziom 10  
    Powracam do tematu, podczas wykonywania połączeń również spada do jednej kreski. A zakres mam tylko GSM. Czy ktoś wie co można zrobić? Reset totallny phona?
  • Poziom 11  
    Reset telefonu raczej nie pomoże. Moim zdaniem bateria ,lub elektronika w niej padła. Zalecam podstawienie innej baterii i sprawdzenie ,czy problem nadal występuje. Jeżeli padła elektronika ,to można ją wymienić ,ale trzeba mieć drugą spuchniętą baterię tego samego typu :(. Można wtedy przełożyć elektronikę ze spuchniętej baterii do tej ,która nie działa prawidłowo. Ja tak zrobiłem w swojej nokii XpressMusic ,ponieważ bateria raz była pełna i po paru minutach telefon pikał ,że słaba bateria ,a gdy zostawiłem telefon na chwilę to bateria znów była pełna ,lub w połowie naładowana. Bateria ta działa już drugi rok. Ale ostrzegam - nieumiejętna manipulacja przy baterii może spowodować jej WYBUCH ponieważ jest to ogniwo litowo-jonowe.
  • Poziom 1  
    Podłączam się do tematu, bo mam identyczny problem (albo bardzo podobny). Mam ten sam model telefonu. Bateria, a może raczej wskaźnik naładowania baterii dziwnie się zachowuje. Kupiłem niedawno nową, orginalną baterię. Telefon trzyma ok 3 dni. Podczas dzwonienia mimo naładowanej do pełna baterii zdaża się, że wskaźnik baterii spada do jednej kreski i komórka włącza tryb oszczędzania.. Po wyłączeniu i włączeniu telefonu znowu mam kilka kresek.. Myślałem, że to wina nowej baterii, ale włożyłem starą i ten sam problem. Bateria skacze jak chce.. Dodatkowo wspomnę, że niedawno zepsuło mi złącze ładowania baterii (nie reaguje na podłączenie łądowarki) i komórkę ładuję przez USB. Co może dolegać mojemu telefonowi?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    bateria do wymiany . Miałem ten sam problem . Telefon z full , pokazywał nagle "bateria na wyczerpaniu" a czasem jeszcze lepiej "bateria rozładowana" i się wyłączał . Po ponownym uruchomieniu telefonu znów był full energi albo "bez jednej kreski" . Wymiana na nową ORYGINALNĄ , pomogła