Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BlackBerry 8900 - klawisze boczne i kilka na klawiaturze nie działają

27 Paź 2013 10:22 2136 6
  • Poziom 13  
    Mam problem z moim BB 8900. Otóż kupiłem go uszkodzonego, nie działają w nim (bądź działają od czasu do czasu, nie ma na to zasady - chociaż zauważyłem, że gdy telefon podłącze do USB coś tam zaskoczy Q i A, ale tak jakby na siłę) klawisze Q, A, E, R, U, O, a ostatnio coś się porobiło z klawiszem lewym bocznym i klawiszami głośności.

Klawisze liter czasami zaskakują i działają wszystkie. Z reguły jednak nie działają w ogóle.

Nie wiem co się stało z klawiszami bocznymi. Zmieniałem ostatnio oprogramowanie na 5, wcześniej telefon działał na 4.6 i na pewno przyciski działały - niestety nie potrafię powiedzieć, czy działały w ogóle na 5. Ale raczej nie jest to wina oprogramowania, wgrywałem je 3 razy i nadal ten problem.

W środku, na płytkach, złączach, wszystko wygląda w porządku, nic nie jest brudne, telefon z tego co wiem nie był zalany.

Moje pytanie brzmi - czy da się to w jakiś tani i prosty sposób naprawić tak na 100%? Mam możliwość kupno takiego telefonu z uszkodzonym ekranem za 50 złotych i nie wiem czy to zrobić czy jednak szukać serwisu, który mi to naprawi. Podobno jest to kwestia związana z filtrami klawiatury i podobno da się to naprawić.
  • Poziom 13  
    Myślisz, że to wystarczy? Czy jest możliwość, że wina leży po stronie płyty głównej, a nie po stronie płytki klawaitury? Cała rama chyba nie jest potrzebna, bo płytka klawiatury ma tylko jedno złącze. Chyba, że to nie płytki klawiatury wina..
  • Poziom 34  
    Może być wina płyty głównej jak i płytki klawiatury. jak nie podstawisz nowej części to się nie dowiesz. dlatego też często lepiej oddać telefon do serwisu niż w ciemno zamawiać częsci na zasadzie 'a może trafię na to co jest uszkodzone'.
  • Poziom 13  
    Też nad tym myślałem, tym bardziej, że to chyba da się naprawić bez wymiany części? Jeżeli tak, orientuje się ktoś ile taka naprawa może mnie kosztować? Mam okazję kupić taki telefon z uszkodzonym ekranem za 50 złotych i nie wiem co robić, po serwisach jeszcze nie chodziłem.
  • Poziom 34  
    Jeśli w tym drugim uszkodzony jest tylko wyświetlacz to się opłaca. będziesz miał i płytkę klawiatury i płytę główną w razie czego. Tylko z takimi telefonami to jest loteria co jest uszkodzone.
    Jeśli uszkodzony jest filtr klawiatury to w serwisie można go wymienić (sam tego niezrobisz), część jest tania ale robocizna (lutowanie) będzie pare złotych kosztować.
    I jeszcze jedno - na odległość nikt Ci w 100% usterki nie zdiagnozuje, można co najwyżej przypuszczać na podstawie własnego doświadczenia.
  • Poziom 13  
    Natknąłem się już na tę grafikę na forum bb polska, w którym to użytkownik pisał o zwieraniu poszczególnych punktów wg schematu:

http://3.bp.blogspot.com/-RMRjfR0rS8I/Ts3pb_P.../1aDme9F6Ug0/s1600/9000+key+full+solution.JPG

z tym, że schemat jest od 9000, a do 8900 nie mogę takiego znaleźc. Czyli, jezeli to są rzeczywiście filtry (a na to wygląda) można to w 100% na dłuższy okres (całkowicie) naprawić?

Tak jak pisałem w pierwszym poście, klawisze Q, A, E, R, U, O raz działają, raz nie. Czasem zadziałają po podłączeniu kabla USB. Oraz ostatnio przestały działać klawisze boczny funkcyjny i klawisze regulacji głośności, z tym, że całkowicie. Wszystko jest na jednej płytce i taśmie. Wg schematu widać, że owe klawisze pasują do jednego koloru, z tym, że u mnie P działa.