Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw m52 - Dziwne wskazania rezystancji czujnik położenia wałka rozrządu

27 Paź 2013 12:51 11319 17
  • Poziom 7  
    Witam. Podczas pomiaru rezystancji czujnika wałka rozrządu BMW e39 m52, wychodzą mi dziwne odczyty... Bez odpinania, jedynie po zmianie jednostek. Zamiast pomniejszać o 0,1 to zmienia się wartość. O co chodzi? Czujnik padł?
    2M, 20M, 200M ohm
    bmw m52 - Dziwne wskazania rezystancji czujnik położenia wałka rozrządubmw m52 - Dziwne wskazania rezystancji czujnik położenia wałka rozrządu bmw m52 - Dziwne wskazania rezystancji czujnik położenia wałka rozrządu
  • SterControlSterControl
  • Poziom 39  
    To czujnik Halla, nie sprawdzisz go mierząc rezystancję. Do sprawdzenia potrzebujesz oscyloskopu.
  • SterControlSterControl
  • Moderator Samochody
    Jakaś niemądra książka. Nie mierzy się omomierzem czujników halla.
  • Poziom 7  
    Czyli te wskazania przy czujnikach halla będą tak wariować i to normalne?
  • Poziom 43  
    Czujnik tylko orginał śmiga.
  • Poziom 7  
    Piotr520 napisał:
    Który to rok?

98..

andrzej20001 napisał:
    Czujnik tylko orginał śmiga.

Wiem. Ten jest ori ale chciałem sprawdzić czy sprawny.. a te wskazania mnie mylą..
  • Poziom 22  
    Opis sprawdzenia czujników który wkleiłeś dotyczy tylko czujników na sterowniku bosch.
    Może się ktoś wypowie jaki to rodzaj czujnika
    bmw m52 - Dziwne wskazania rezystancji czujnik położenia wałka rozrządu
  • Poziom 7  
    Piotr520 napisał:
    Opis sprawdzenia czujników który wkleiłeś dotyczy tylko czujników na sterowniku bosch.

Mój to siemens VDO
  • Poziom 28  
    Proszę przestudiować czujnik fazowo-indukcyjny bo o takim tu mowa.
  • Poziom 7  
    Mówisz o tym ze zdjęcia czy czujniku z tematu?
  • Poziom 42  
    Na zdjęciu ; prawy halla , lewy fazowo - indukcyjny!
  • Poziom 22  
    To są czujniki w Twoim silniku.
  • Poziom 28  
    M52 ma czujnik indukcyjno-fazowy na wałku rozrządu do sprawdzenia w miarę dobry oscyloskop (chociaż multimer pokazuje około 2-3v przy włączonym zapłonie.) Gdy wymieniasz to tylko oryginał.
  • Poziom 15  
    Witam

Informacja dla tych co chcą zamontować nieoryginalny czujnik wałka rozrządu w tym silniku.

Przerabiam właśnie od kilku tygodni temat czujnika położenia wałka rozrządu w silniku M52 B28.

Pojawił się na rynku czujnik firmy VALEO (253835) w rozsądnej cenie...i co dalej..
    Zamówiłem od jednego z największych dostawców części 1 szt, zamontowałem w aucie i okazało się, że czujnik działa i auto zachowuje się poprawnie.

Trafiło się następne auto z silnikiem M52 B28 gdzie ewidentnie był ten sam problem z czujnikiem wałka rozrządu (potwierdzony oczywiście podmianą czujnika OEM z mojego sprawnego BMW z tym samym silnikiem).

Zamówiłem kolejny taki sam czujnik i (valeo) i okazało się że nowy i nie działa...
    Kolejnie zamówiłem następne jeszcze 3 szt tego czujnika i dalej ...czarna du..pa.

Wszystkie poszły na reklamacje ze skutkiem pozytywnym.

Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji i zwrocie kasy przez sprzedawcę zaryzykowałem (po uzgodnieniu ze sprzedawcą, w ramach testu jakości) następny zakup 4 czujników.....i ich kolejną reklamację...

Właśnie dzisiaj montowałem te czujniki..... z tych 4 zamówionych jeden działa poprawnie....(zobaczymy jak długo)

Kolejna reklamacja będzie w toku...

Tak wychodzi taniocha......do tych silników.....
    Ja akurat uparłem się na udowodnienie kompletnego braku kontroli jakości tego produktu u producenta, poświęciłem na to dużo czasu a wniosek jest jeden: do tych silników tylko czujnik OEM nr 12 14 1 703 221.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam

Dalsze opcje na temat czujnika położenia wałka rozrządu M52 B25/28:

Oczywiście nie czekając na rozpatrzenie reklamacji poprzednich czujników, zamówiłem następne 3 szt, z których jeden zamontowany działa poprawnie....
    a pozostałe czekają na sprawdzenie.

Zobaczymy co będzie dalej...

Reasumując:

Średnio wychodzi że na 4 sztuki jeden jest OK......(fajne ryzyko w zakupach części zamiennych z renomowanej firmy...) Nie wspomnę o już o p...doleniu sie z montażem i reklamacją na pozostałe...niesprawne.

W każdym razie wychodzi i tak na to, że ten czujnik który działa poprawnie prędko nie zdechnie...

Pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

melas napisał:
    M52 ma czujnik indukcyjno-fazowy na wałku rozrządu do sprawdzenia w miarę dobry oscyloskop (chociaż multimer pokazuje około 2-3v przy włączonym zapłonie.) Gdy wymieniasz to tylko oryginał.

Kolega #melas# napisał, że da się sprawdzić ten czujnik tylko oscyloskopem...
    Ja twierdzę, że da się go sprawdzić również miernikiem półprzewodników, choć procedura sprawdzania jest nieco skomplikowana.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam

Historia czujników ciąg dalszy...

Statystycznie na 16 sztuk zamówionych 4 sztuki pracują poprawnie.
    Reklamacje opisane wcześniej uznane.

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście te zamontowane wcześnie dalej żyją.....