Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer, jak polaczyc kabelki jack'a

adej 27 Paź 2013 14:08 1539 2
  • #1 27 Paź 2013 14:08
    adej
    Poziom 7  

Witajcie,
    wzialem sobie od krewnego zestaw 2+1, malo uzywany, raczej nie jest skonczony ale do sedna,
    oderwanego ma jack'a tego od podpiecia go do kompa,

zamieszczam zdj, od suba idą 3 kabelki: biały; czerwony i "luźna" miedź bez izolacji a jack'a jakiego znalazłem u siebie odciętego od czegoś (ten po prawej na zdj) tez ma trzy kabelki: biały; czerwony i żółty.

Subwoofer, jak polaczyc kabelki jack'a

Macie pomysł jak je poprawnie podłączyć?

Na logike połączyłem odpowiadające sobie kolorami (biały i czerwony) a żółty połączyłem z tym bez izolacji.

Ale niepokoi mnie to, że subwoofer wydaje z siebie "szum" gdy nie puszczam muzyki albo gdy wyciszę, mam wrażanie jakby masy tam brakowało, próbowałem przemieniać kabelki ale nic z tego.
    Nie wiem jak opisać ten dźwięk, takie chyrczenie, ale nie takie jakie dochodzi ze skończonego głośnika, ten szum jest ciągły i stały, jak ruszam kable w miejscu łączenia to szum jet albo głośniejszy albo mniej dokuczliwy.

Doradzacie co zrobić

• #2 27 Paź 2013 16:00
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

adej napisał:

Macie pomysł jak je poprawnie podłączyć?
    Kupić za złotówkę wtyczkę i zlutować po ludzku?
    adej napisał:
    niepokoi mnie to, że subwoofer wydaje z siebie "szum"
    Ten znaleziony przez Ciebie kabel, nie ma ekranu i może zbierać różne syfy.

Kolory kabli nie są unifikowane. Są stosowane takie, jakie ma na stanie producent. Często czerwony jest przylutowany do kanały prawego, ale nie jest to regułą.

• #3 27 Paź 2013 19:55
    adej
    Poziom 7  

Dzieki wielkie za merytoryczna odpowiedz.

Od razu na to wpadlem zeby po prostu kupic sobie wtyk tylko ze kabel mam stosunkowo krotki a przy tym jack'u mialem kawalek kabla co by mi wydluzilo srawe, ale nie dosc ze dzis przy niedzieli chcialem to sobie zrobic bo troche czasu wolnego a tu sklepy zamkniete wiec kupie jutro i ogarne temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME