Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja CO i CWU - Czy to będzie działać?

27 Paź 2013 14:50 1587 9
 • Poziom 9  
  Witam proszę o opinie mądrzejsze głowy czy tak wykonana instalacja będzie działać poprawnie?
 • Poziom 36  
  Witam. Brak dodatkowej pompy na zasobnik, na powrocie górnych grzejników brak odpowietrznika, na przelewie naczynia otwartego brak fajki napowietrzającej, zawór 3 d zamontuj za by passem a nie na nim.
 • Poziom 9  
  A jak będzie jakaś grubsza rura wychodząca z pieca to zasobnik nagrzeje się grawitacyjnie?
 • Poziom 36  
  Jest to możliwe, ale gdy w tym samym momencie pompa C.O się włączy na grzanie kaloryferów bo dostanie sygnał do grzania od programatora pompy to z tej grawitacji bojler nie skorzysta, no chyba że chcesz samodzielnie włączać i wyłączać pompę za pomocą wtyczki.
 • Poziom 9  
  A jeśli z pieca będą osobne wyjście i wejście do zasilania zasobnika
 • Poziom 36  
  To nic nie zmieni bo pompa grzejników będzie wyciągać ciepło z kotła na grzejniki więc z grawitacji nic nie będzie, jeśli chcesz zaoszczędzić na pompie dla zasobnika to wykonaj tak instalację by jedna pompa ogrzewała grzejniki oraz zasobnik.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Instalacja CO i CWU - Czy to będzie działać? Mam na myśli coś takiego.
 • Poziom 32  
  Zawór 3d chcesz założyć aby mieszał temperaturę na grzejniki czy na ochronę powrotu bo jeśli na ochronę to pompę daj na powrót miedzy kocioł a zawór 3d. I pamiętaj o wysokości naczynia.
 • Poziom 9  
  Właśnie zawsze na drodze staje zasobność portfela. Chodzi mi o taki układ w którym mógłbym ustawić na piecu ok 50-60 stopni i mieć ciepłą wodę w zasobniku a zaworem trójdrożnym sterować temperaturą grzejników. Jeśli pompa będzie brała wodę część ciepłej i część z powrotu to myślałem ze woda w zasobniku się nagrzeje.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Moje pomysły biorą się stąd bo w domu w którym mieszkam jest co i cwu na piecu jest np 45 stopni w domu jest ciepło a woda w cwu do kompania za zimna. Jak na wieczór na piecu będzie ok 60 stopni to w domu za gorąco, grzejniki mają zawory termostatyczne ale zanim zamkną to grzejniki są gorące.
 • Poziom 9  
  Witam po długim czasie nie zaglądania z powodu braku czasu.
  Instalację robiłem sam jak przy każdej pracy najważniejsze jest żeby użyć głowy. Można zainstalować plątaninę rur i kilka pomp ale po co jeśli fizyka zrobi to samo za darmo. Nie można jej tylko robić pod górkę. "Nie wszystko złoto co się świeci"
  Zasobnik CWU nagrzewa się sam, zaworem trójdrożnym steruję temperaturę na grzejniki. Pompę założyłem Alpha 2 25/40 z wyświetlaczem ustawiona na minimum (4W). Wszystko działa bez problemu. Po przestudiowaniu strony "czyste ogrzewanie" Spaliłem czysto 2,5t miału do tej pory :D