Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód od 15000 zł ?

Muchozik626 27 Paź 2013 16:35 8778 9
  • #1 27 Paź 2013 16:35
    Muchozik626
    Poziom 2  

Witam. Proszę was o pomoc w doradzeniu jaki samochód zakupic. Szukam auta na poziome sedan/kombi. Auto ma byc ekonomiczne. Najlepiej na gaz no i tanie w eksploatacji. Auto bedzie mi służyć w trasie, codziennie pokonuje 200-250 km. Aktualnie moim faworytem jest OPEL VECTRA C 1.8 125 KM
    Czy jest to dobry wybór? Co jest jeszcze godne uwagi?

Z góry dziękuje za pomoc

0 9
  • #2 30 Paź 2013 18:51
    Peter1994
    Poziom 13  

Proponowałbym uderzyć w coś o mniejszych gabarytach. Myślę, że dobrym pomysłem by było peugeot 307 II albo ford focus II.

0
  • #3 30 Paź 2013 20:49
    zed71
    Poziom 22  

jak pokonujesz takie odległosci to tylko z lpg. poszukaj tez chevroleta lacetti (nubira)

0
  • #4 31 Paź 2013 19:11
    qickare102
    Poziom 2  

1. Skoda Octavia 2,0 116 KM. Auto tanie w obsłudze przestronne, dosyć wygodnie się je prowadzi i dobrze znosi gaz. Minusem jest, że dosyć ciężko trafić akurat ten silnik.
    2. Honda Accord VI gen. Części bardzo wytrzymałe, silniki praktycznie niezawodne. Wadą mogą być jedynie części blacharskie "po przejściach", które lubią zmieniać kolor na rudy.
    3. Ford Focus II gen. Nie jestem zwolennikiem Fordów ale główną jego zaletą jest cena. Można dosyć tanio kupić młode roczniki. Silniki bez rewelacji, nie są też najgorsze. Należy się wystrzegać wybitego zawieszenia z tyłu ponieważ może naciągnąć trochę budżet.

Co do Opla Vectry C- na pewno nie znalazł by się on w mojej pierwszej 10 aut do 15 tyś. Wiadomo też, że można kupić sztrucla nie wartego grosza, dlatego najważniejsze to kupić auto które da radę :)

0
  • #5 01 Lis 2013 15:36
    Mariusz_Staśkiewicz
    Poziom 10  

Do pokonywania codziennie tak dużych odległości to szukaj auta w segmencie D i jeżeli benzyna to najlepiej 2l. Niestety łatwo powiedzieć ano dlatego że w tej cenie to będą samochody z roczników kiedy królowały diesle. Ja kupiłem sedana Mondeo MK3 1.8(a w nim ideałem byłby 2l) spalanie benzyny w trasie 6.3-6.5l/100km, potem założyłem LPG i spalanie gazu to 8.-8.5l/100km. Aha co do szkodliwości gazu na silniki to nie słuchaj bzdur,że to tylko domena Forda bo silniki gdzie niema hydraulicznej kasacji luzu zaworowego znajdziesz również w Mazdzie 6 1.8 i 2.0,Hondzie Accord,Toyocie Avensis T25 czy w Astrze H 1.6 Twinport. Nie zrozum mnie zle tym silnikom nie szkodzi sam gaz a papudraki gazownicy którzy nie przykładają się do montażu i strojenia po nim.

0
  • #6 03 Lis 2013 20:52
    Muchozik626
    Poziom 2  

Ok. Dziekuje za pomoc. Natomiast powiedzcie mi jeszcze na temat Focusa badz mondeo jak wygląda sprawa blacharska. Czy lecą tak jak ich poprzednicy?

Dodano po 1 [minuty]:

natomiast zapomniałem jeszcze dodac że potrzebne jest mi auto na poziomie duzego sedana bądź kombi ze wzgledu że przewoze sporo towaru.

1
  • #7 05 Lis 2013 10:10
    qickare102
    Poziom 2  

Sprawy blacharskie są tu bardzo proste, jeszcze 5 lat i zaczną się sypać.

0
  • #8 05 Lis 2013 20:36
    chojinka
    Poziom 27  

Mazda 6 jest najwygodniejsza na długie trasy i szybko to zrozumiesz po pierwszej długiej trasie (1000/1500km). Mondeo natomiast ma swoje zalety: wielkość wewnątrz, masa tanich części, bagażnik, niskie ceny zakupu, psujący się nawiew, problemy z hamulcami, straszne plastiki.
    Oba auta potrzebują silnika 2.0 do sprawnej jazdy...
    ... ale Mondeo bym nie kupił.
    Vectra C to super wygodne i komfortowe auto i chyba najlepsze z tej trójki (pomijając super fotele mazdy).

0
  • #9 06 Lis 2013 14:02
    qickare102
    Poziom 2  

Co do Mazdy to moim zdaniem nie ma czym się zbytnio zachwycać. Wykończenie środka tandetne podobnie jak w Mondeo. Do tego słynna rdza w kilkuletnich autach więc co dopiero będzie lub już się dzieje w pierwszych wypustach tego samochodu, bo o takich właśnie mówimy. Do 15 tyś można kupić ale wcześniej wspomniane pierwsze wypusty Mazdy 6.
    Z tej trójki wybrałbym Mondeo ze względu na to, że można kupić młodszy rocznik, a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo mniejszego przebiegu.

0
  • #10 02 Gru 2013 22:36
    MU72
    Poziom 2  

Witaj, ja w podobnej sutuacji kupiłem Renault Megane 1.6 16V i nie żałuję. Silniki dobre, blachy ocynkowane zrobiłem ok 240 tys na gazie i jest ok. Mam kombi, które w standardzie jest wyposażone w klimę.

0