Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Mini 2 - "Podanie" odwrotnych napięć

27 Paź 2013 18:00 2208 4
  • Poziom 38  
    Witam,

Jakiś rok temu uszkodził się mój Miniacz 2.
    Sprawa wyglądała tak :
    Pożyczyłem w/w telefon kuzynowi.
    Z tego względu iż nie miał on ładowarki a jedynie kabel USB, uciął końcówkę i podłączył do zasilacza 5V/800mA.
    Wszystko było ok, telefon się ładował. Korzystał z niego i ładował go tak przez ok. 3 dni. Potem w nocy, kiedy ładował telefon, kable się urwały. Po omacku chciał podłączyć z powrotem kable i prawdopodobnie podłączył odwrotnie kable (plus do minusa, minus do plusa). Możliwe też że "puścił" napięcie na kable transmisji danych od USB. Choć bardziej prawdopodobny jest ten pierwszy scenariusz (odwrotne napięcia). Kiedy to zrobił telefon zgasł. Próbował go włączyć, ale wyświetliło się tylko logo Samsung a potem telefon zgasł. Od tej chwili telefon nie dawał znaków życia (po przytrzymaniu przycisku "Power" nic się nie dzieje, a zawsze telefon wibrował oznaczając iż się włącza.).Pamiętam że jakieś 3-4 miesiące temu, podłączyłem telefon pod ładowarkę i... zadziałał. Telefon się włączył. Włożyłem kartę SIM, podziałał tak z 5-10 min i zgasł. Potem znów nie dawał oznak życia.

Dzisiaj chciałem naprawić telefon. Po rozebraniu go, na płycie głównej nie widać żadnych spalonych elementów itp. W okolicy gniazda USB również nic złego nie widać. Co mogło się stać i gdzie szukać przyczyny ?
    Pozdrawiam !
  • Poziom 38  
    lekto napisał:
    możesz wstawić naładowany akumulator i sprawdzić czy "ruszy"?

Będzie problem ale się postaram.
    Dziękuje za sugestię.
    Dam znać o efektach.
  • Poziom 20  
    Możesz spróbować podładować baterię np. ładowarką uniwersalną, nie kosztuje ona dużo na allegro a przyda się i w późniejszym czasie. Być może uszkodziła się tylko bateria.

Dodano po 1 [minuty]:

Możesz spróbować podładować baterię np. ładowarką uniwersalną, nie kosztuje ona dużo na allegro a przyda się i w późniejszym czasie. Być może uszkodziła się tylko bateria.
  • Poziom 6  
    Jeśli uda Ci się go jeszcze raz uruchomić jakimś cudem , spróbuj zresetować go. Tzn przywrócić ustawienia fabryczne softu.Miałem podobny problem z Motorollą. Pomogło