Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita HR 2450 - spadek mocy

27 Paź 2013 18:13 1944 6
  • Poziom 2  
    Mam problem , spadek mocy wiertarki Makita2450 i szybko zużywające się szczotki. Spadły również obroty. Nie wiem co to może być. Proszę o podpowiedź.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 20  
    Spadek mocy zmniejszone obroty wirnika i iskrzenie na komutatorze to typowe objawy zwarcia na wirniku.
    Wirnik jest do wymiany lub przezwojenia.
    Pozdrawiam.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    oglądałem wirnik i nie wyglądał na przegrzane. jasny kolor miedzi , brak wybrzuszeń itp, komutator dokładnie oczyściłem i załozyłem nowe szczotki . Po 10 minutach pracy jak mówisz zaczeło iskrzyć i spadek mocy oraz obrotów . może to wirnik.
    zastanawiam się czy to nie włącznik . Moze dawać podobne efektyjak opisałem?
    Pozdrawiqm
  • Poziom 39  
    Jaką masz pewność ze stojan jest sprawny, bardzo możliwe że jest zwarcie miedzy sąsiednimi cewkami i pozostaje jedynie to naprawić czyt. wymienić. Wirnik zawsze możesz dać do sprawdzenia i będziesz miał odpowiedź co dalej z tym fantem robić.
  • Poziom 2  
    Czy pomiar rezystancji dałby pewność? MOżna to zrobić omomierzem ?
  • Poziom 16  
    witam można spróbować wychwycić multimetrem podłącz zasilanie pod szczotki po rozebraniu zasilanie może być 24 V p.s. Odłączone musi być zasilanie stojana.

Końcówkami multimetru dotknij dwóch sąsiednich działek , i tak dookola przesuwaj komutator mierząc wychylenie na mierniku. To co zwiera na komutatorze wyczyść za pomocą piłki- brzeszczota .

Jeśli to nie zwarcie na komutatorze to pozostaje zwojów ka jeśli chodzi o sam wirnik,
    to tez można sprawdzić za pomocą brzeszczotu i "brzęczyka".

Dalsze postępowanie naprawa lub nie , lub zamówienie nowego wirnika.
    Przy czym naprawa jeśli chodzi io przezwojenie możne więcej kosztować jak wymiana na nowy wirnik zamówiony u " sprzedawcy/ producenta"