Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita HR 2450 - spadek mocy

AndrzejMiś64 27 Oct 2013 18:13 2502 6
Tespol
    AndrzejMiś64
    Level 2  
    Mam problem , spadek mocy wiertarki Makita2450 i szybko zużywające się szczotki. Spadły również obroty. Nie wiem co to może być. Proszę o podpowiedź.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Tespol
    KACZOREK
    Level 21  
    Spadek mocy zmniejszone obroty wirnika i iskrzenie na komutatorze to typowe objawy zwarcia na wirniku.
    Wirnik jest do wymiany lub przezwojenia.
    Pozdrawiam.
  • Tespol
    AndrzejMiś64
    Level 2  
    oglądałem wirnik i nie wyglądał na przegrzane. jasny kolor miedzi , brak wybrzuszeń itp, komutator dokładnie oczyściłem i załozyłem nowe szczotki . Po 10 minutach pracy jak mówisz zaczeło iskrzyć i spadek mocy oraz obrotów . może to wirnik.
    zastanawiam się czy to nie włącznik . Moze dawać podobne efektyjak opisałem?
    Pozdrawiqm
    niewolno2
    Level 39  
    Jaką masz pewność ze stojan jest sprawny, bardzo możliwe że jest zwarcie miedzy sąsiednimi cewkami i pozostaje jedynie to naprawić czyt. wymienić. Wirnik zawsze możesz dać do sprawdzenia i będziesz miał odpowiedź co dalej z tym fantem robić.
    AndrzejMiś64
    Level 2  
    Czy pomiar rezystancji dałby pewność? MOżna to zrobić omomierzem ?
    tomaszk23
    Level 16  
    witam można spróbować wychwycić multimetrem podłącz zasilanie pod szczotki po rozebraniu zasilanie może być 24 V p.s. Odłączone musi być zasilanie stojana.

Końcówkami multimetru dotknij dwóch sąsiednich działek , i tak dookola przesuwaj komutator mierząc wychylenie na mierniku. To co zwiera na komutatorze wyczyść za pomocą piłki- brzeszczota .

Jeśli to nie zwarcie na komutatorze to pozostaje zwojów ka jeśli chodzi o sam wirnik,
    to tez można sprawdzić za pomocą brzeszczotu i "brzęczyka".

Dalsze postępowanie naprawa lub nie , lub zamówienie nowego wirnika.
    Przy czym naprawa jeśli chodzi io przezwojenie możne więcej kosztować jak wymiana na nowy wirnik zamówiony u " sprzedawcy/ producenta"