Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo v50 2.0d 2005 - Błąd AIRBAG niemożliwy do skasowania.

Jamrug 27 Oct 2013 19:43 15432 9
    Jamrug
    Level 16  
    Witam szanownych forumowiczów. Problem z jakim się borykam jest świecąca się kontrolka AIRBAG oraz komunikat informujący o usterce w układzie poduszek. Po diagnozie komputerowej pojawiają się trzy błędy nie możliwe do usunięcia na stałe: SRS-00A7 Switch for airbag in the On/Off position, SRS-012B CAN signal Configuration fault oraz SRS-012c CAN signal Configuration fault. Dodam ze błędy te są konsekwencja stłuczki przy czym wszystkie wystrzelone poduszki oraz napinacze zostały wymienione. Czy jest to problem konfiguracji softu w głównym komputerze czy wystarczy przerobienie wsadu w sterowniku czy jego wymiana na inny?
    jokerro
    Level 34  
    Proste ze trzeba crascha wyczyscic jak był gong.
    Jamrug
    Level 16  
    Sterownik nie był ruszany. Błąd w liczniku jest ale nie pamietam jaki. jutro podam.
    Jamrug
    Level 16  
    sprawdziłem w liczniku jest błąd 216.
    Jamrug
    Level 16  
    Witam, po dłuższej przerwie. Crash w sterowniku został usunięty jednak błędy, o których mowa nadal są. Nie pomaga nawet podmiana sterownika o tych samych numerach z innego auta. Czy wina leży po stronie CEM - trzeba wgrać nowy soft?
    Proszę o jakieś wskazówki.
    vollvek
    Level 15  
    Na pewno moduł jest z tego auta? Masz wyłącznik poduszki pasażera? Modułu z innego auta nie można wsadzać bo wtedy na pewno są błędy konfiguracji i bez czyszczenia nie pomoże nawet przeładowanie. Jak jesteś pewien że to moduł z tego auta to można przeładować soft.
    Jamrug
    Level 16  
    vollvek wrote:
    Na pewno moduł jest z tego auta? Masz wyłącznik poduszki pasażera? Modułu z innego auta nie można wsadzać bo wtedy na pewno są błędy konfiguracji i bez czyszczenia nie pomoże nawet przeładowanie. Jak jesteś pewien że to moduł z tego auta to można przeładować soft.

Wyłącznik poduszki jest. Podmieniałem go na inny bez skutku. A co do sterownika to nie mam do końca pewności bo gość, od którego kupiłem auto wymieniał poduszki po dzwonie. Możliwe że wymienił tez sterownik bo brakowało na nim jednej śrubki. Jak podpinam pod kompa pokazuje tylko te dwa błędy crasha już nie było. Na wszelki wypadek zaczytałem wsad z procka (HCS12) i obrobiłem go przez Cartoola - oryginalnego. Nic to nie zmieniło. Kolego Vollvek co masz na myśli ,,przeładowanie'' ?
  • Helpful post
    vollvek
    Level 15  
    Jak moduł jest z tego auta to można załadować ponownie soft (przeładować). Sprawdź najpierw czy moduł jest z tego auta. To tylko może aso sprawdzić na podstawie numeru części i numeru seryjnego. Jak nie jest z tego auta albo nie można sprawdzić czy jest z tego auta to trzeba sprawdzić czy pasuje nr części oraz wyczyścić eeprom do stanu dziewiczego i wtedy można zaprogramować. Skomplikowane to trochę i dlatego też nie można normalnie używki wsadzić.
    Jamrug
    Level 16  
    Zadzwoniłem do ASO. Po numerze VIN podali mi numer sterownika. Faktycznie był inny niż mój. Podmieniłem na ten właściwy i błędy zgineły. SRS działać zaczął prawidłowo. Podziekowania dla kolegi vollvek.