Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI Radeon HD 4850 MATRIX asus - Pasy na ekranie - a opłacalnosc naprawy

tobiatowski 27 Paź 2013 19:45 2556 11
  • #1 27 Paź 2013 19:45
    tobiatowski
    Poziom 13  

Witam,
    Posiadam karte ATI Radeon HD 4800
    Od wczoraj przy normalnym uzytkowniu pojawiają się teraz takie pasy na ekranie jak na screenie
    ATI Radeon HD 4850 MATRIX asus - Pasy na ekranie - a opłacalnosc naprawy ATI Radeon HD 4850 MATRIX asus - Pasy na ekranie - a opłacalnosc naprawy

Jak już się uruchamia komputer i laduje wszystkie ikonki to ciagle sygnal zanika i pojawia się na nowo, tak jak by nie mógł wogle zaladować.
    W trybie awaryjnym odpala normalnie bo nie wykorzystuje w pelni karty graficznej czy poszczegolnych sterownikow nie wiem czy dobrze sie wyrazam ale laduje sie, jesli w trybie awaryjnym wylacze karte graficzna to juz odpali w trybie normalnym system ale wiadomo nie ma pelnego wykorzystania tylko jak to mowiac po mojemu awaryjne uruchomienie bez wykorzystania w pelni karty graficznej.

Montowalem inna karte graficzna pozyczona i wszystko chodzi ok,
    Monitor nowy wiec to nie wina monitora
    Tylko karty graficznej poniewaz podlaczylem inna karte dla sprawdzenia.

Moje pytanie brzmi,
    Czy mieliscie juz z takim czyms problem? jesli tak to oplaca sie reperowac to? wiecie moze co moglo sie stac i czy koszty naprawy sa oplacalne czy lepiej kupic nowa

Gwarancji juz nie mam na ta karte

0 11
  • #2 27 Paź 2013 20:13
    beo
    Poziom 36  

Sprawdź przedewszystkim czy karta nie jest zakurzona, oraz profilaktycznie możesz odświeżyć jej chłodzenie.

0
  • #3 27 Paź 2013 20:13
    rtj71
    Spec od komputerów

tobiatowski napisał:
    Czy mieliscie juz z takim czyms problem? jesli tak to oplaca sie reperowac to? wiecie moze co moglo sie stac i czy koszty naprawy sa oplacalne czy lepiej kupic nowa

To uszkodzone spoiwo lutownicze pod rdzeniem. Koszt naprawy od 100zł w górę, nieopłacalna naprawa, chyba że 'po znajomości' taniej.

0
  • #4 27 Paź 2013 20:14
    cezarjak
    Poziom 18  

Takie objawy wskazują na uszkodzenie połączenia pod chipsetem graficznym tzw.''kulek'' lub samego chipsetu,ale nie koniecznie może być to też uszkodzenie pamięci na karcie i raczej naprawa nieopłacalna przy dzisiejszych cenach kart graficznych.Ale niech się wypowiedzą inni.

1
  • #5 27 Paź 2013 20:15
    beo
    Poziom 36  

Jaką masz markę oraz moc, zasilacza?

0
  • #6 27 Paź 2013 21:06
    tobiatowski
    Poziom 13  

1) Procesor
    AMD Phenon(tm) II X2 550 3,1 ghz

2) Płyta główna
    gigabyte ga-ma770t-ud3p

3) Zasilacz
    Chieftec gps-400aa-101a

4) 4 GB ram DDR3 Kingston 1333 mhz

probowalem karte przedmuchac nic

Dodano po 1 [minuty]:

Pomylilem sie karta graficzna to Radeon HD4850 Asus MATRIX

Dodano po 44 [minuty]:

A mozecie mi polecic w miare przyzwoity serwis cenowo?

0
  • #7 27 Paź 2013 22:34
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Paź 2013 23:11
    tobiatowski
    Poziom 13  

A proszę powiedziec jak taki Reballing mozna wykonać?
    Czy da sie to samodzielnie zrobic? czy do serwisu?

0
  • #9 27 Paź 2013 23:13
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 27 Paź 2013 23:22
    tobiatowski
    Poziom 13  

A co powiesz o metodzie na piekarnik ktos cos mial podobnego wyczytalem na jakims forum, bo skoro mi powiedza tzn krzyknal mi duza cene to moge ewentualnie do piekarnika wiem ze pewnie niektorzy mnie owala za takie cos ale mozesz mi powiedziec jak mozna to zrobic najlepiej jakis opis na ile minut jaka temperatura czy mam ta karte owinac w cos czy jak>

0
  • #11 27 Paź 2013 23:26
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 27 Paź 2013 23:39
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

tobiatowski napisał:
    A co powiesz o metodzie na piekarnik ktos cos mial podobnego wyczytalem na jakims forum, bo skoro mi powiedza tzn krzyknal mi duza cene to moge ewentualnie do piekarnika wiem ze pewnie niektorzy mnie owala za takie cos ale mozesz mi powiedziec jak mozna to zrobic najlepiej jakis opis na ile minut jaka temperatura czy mam ta karte owinac w cos czy jak>

Po pierwsze:
    Piotrek Majstersztyk napisał:
    Uszkodzisz bardziej kartę.

A po drugie:
    To nie jest forum kulinarne by o pieczeniu rozmawiać. Tu tylko proponujemy porady nie wyrządzające większych szkód i właściwe z punktu widzenia naprawy usterki a nie "pseudonaprawy" na ewentualną krótką metę.

0