Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indukcja Teka GKST 60 I4 Basic Fac - uszkodzone 3 pola błąd E4

ciepel92 27 Oct 2013 21:43 10719 7
    ciepel92
    Level 11  
    Indukcja Teka GKST 60 I4 Basic Fac - uszkodzone 3 pola błąd E4 Indukcja Teka GKST 60 I4 Basic Fac - uszkodzone 3 pola błąd E4
    Witam

Otrzymałem płytę z uszkodzonymi trzema polami o nr. 2, 3, 4. Pojawiał się komunikat E4, pole nr. 1 funkcjonuje poprawnie. Wymieniłem w uszkodzonych polach rezystory 39Ω na ceramiczne 39Ω 5W. Po złożeniu płyty wyświetla się komunikat E4 na polach o nr. 2 i 3. Po zamianie miejsc pól 2 i 4 pole nr. 2 funkcjonuje poprawnie więc wnioskuje, że też jest sprawne. Pole nr. 3 po zamianie miejsc nadal nie działa. Jeśli chodzi o zasilacz, jest czysty, nie ma okopceń. Elektrolity całe. Lecz dioda Zenera ze zdjęcia ma przejście w obie strony po 248.

Nie mam pojęcia czemu pole nr. 2 na swoim pierwotnym miejscu nie działa poprawnie i nadal jest błąd E4. Oczywiście po każdej próbie płyta była od nowa programowana. Lecz na polach gdzie występował błąd E4 literka C nie zamienia się w ''-" nawet jeśli jest w tym miejscu sprawne pole.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    ciepel92
    Level 11  
    Załatwiłem sobie jedno pole które jest na 100 % sprawne. Po zamontowaniu nowego pola , problem niestety nie ustał. Na 2 polach po prawej stronie cały czas widnieje E4 (programowanie nic nie daje). Kiedy przekładam stronami pola , te które były po prawej stronie , na lewej działaja. Więc wnioskuje ze wszystkie pola mam sprawne. Czyli wychodziło by na to ze uszkodzony jest zasilacz. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być ?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    ciepel92
    Level 11  
    Wielkie dzięki Panowie za zainteresowanie tematem. Niestety z przykrością muszę powiedzieć ze to nic nie dało :( Skasowałem wszystkie pola. Programowałem je od początku , lecz tylko lewa strona dała sie zaprogramować. Przełożyłem pola jeszcze raz aby sie upewnić , ale problem jest wciąż ten sam...
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    ciepel92
    Level 11  
    Faktycznie , przyznaje się Panowie bez bicia :( mieliście rację , to ja popełniłem błąd w kolejności programowania pól. Dziękuje serdecznie za wszystkie pomocne rady. Temat uważam za zamknięty