Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis 2 - brak iskry na 1 i 2 cylindrze 1.6 benzyna

tomasnew 27 Paź 2013 23:59 3798 8
  • Poziom 11  
    Witam i przechodzę do konkretu posiadam Toyote Avensis 2 2006 rok 1.6 benzyna i ostatnio padło mi autko brak iskry na 1 i 2 cylindrze na 2 i 4 jest z racji ze kążdy cylinder posiada osobna cewkę zamieniłem je miejscami by sprawdzic czy nie padły cewki okazło sie że są ok, świeczki także sprawdzone i zamieniane miejscami przedzwoniłem instalacje od świeczek do sterownika silnika i kable też ok postanowiłem więc sygnał sterujący cewką 1 zamienić z 4 ze sterownika przy złączu wtedy iskra na 1 cylindrze była ale na 4 już nie oznaczało to dla mnie że sterownik nie steruje zakupiłem drugi i jest ta sama sytuacja . Wiem że w tym aucie iskra zostaje zasterowana z czujnika położenia wału i wałka i moje pytanie co może być przyczyną braku iskry na 1 i 2 cylindrze
  • Poziom 33  
    A czy ogarnałes immo zanim podlaczyles drugi sterownik?jezeli nie to dalej iskry miał niebedziesz.Ponadto warto popatrzec w schemat.
  • Poziom 11  
    temat immo ogarnołem zgrałem ze starego stera ,dokładnie chodzi o synchro miedzy puszką immo a sterownikiem samo immo także jest wporządku tym bardziej ze diagnoskop mi nic nie wywala czy to w funkcji immo i sterownika silnika brak błędów także podglad parametrów berzących nie wskazuje na usterke co do schematu mam ale do przed liftowego a potrzebowałbym do po liftowego być może brak zasilania lub masy na sterowniku , do cewek dochodzą 4 kable zasilanie masa 2 wspólny dla wszystkich cewek dochodzi do sterownika i 3 pin cewek każda z osobna wysterowana ze stera ale tak jak pisałem wystarczy zmienić kable sterujące z tych cewek które dają iskrę z tymi co nie bezpośrednio przy sterowniku i wtedy iska jest ale na 2 pierwszych
  • Poziom 7  
    Witam. Czy problem rozwiązany? Mam podobny kłopot w swojej, z tą różnicą, że auto odpala normalnie(równo) i po ok 2-3 sek jak zejdzie na wole obroty nie pracuje na pierwszym cylindrze. Z tego co sprawdziłem to jak już chodzi na wolnych to iskra jest bardzo mizerna na tym cylindrze, w sterowniku silnika zero błędów i świecąca kontrolka silnika oraz VSC i TRC OFF. Aha, jest to Avensis 1,8 2007r.
  • Poziom 38  
    c3exclusive napisał:
    w sterowniku silnika zero błędów i świecąca kontrolka silnika oraz VSC i TRC OFF.

Zdecyduj się: albo zero błędów, albo świecą się kontrolki, trzecia opcja zmień tester.
    Zmieniałeś cewki miejscami, jak kolega?
  • Poziom 11  
    nie koniecznie musi miec błedy w strowniku czasami diagnoza tych aut jest uciazliwa w sumie to powinno mu wywalic wypadanie zapłonu na cylindrze lub info o nie sprawnosci obwodu pierwotnego wtornego cewki fakt kontrolka silnika swiadczy o nie sprawnosci układu silnika ,wchodząc w sterownik absu na pewno bedzie miał błedy bo kontrolki swiadczą o nie sprawności układu abs u mnie temat byl cięzki autko trafiło wczesniej do mechanika który ustawiał mi rozrząd wszyscy twierdzili ze jest dobrze ustawiony okazało sie że był przestawiony jeden ząbek i z tąd miałem takie problemy na twoim miejscu proponował bym tak jak kolega wyżej napisał przekładke cewki zapłonowej sprawdzenie swiec ewentualnie przedzwonic kable sterujace od gniazda komputera do cewek zapłonowych a przynajmniej do tej co słabo daje ci iskrę
  • Poziom 38  
    Jak kontrolka się świeci, to błędy są, mogą być producenckie, wtedy często popularne tanie testery czy inne ELMy klękają. Kontrolka świeci, błędów niby nie ma, a często kasowanie kontrolkę gasi.
    Poczekajmy na zainteresowanego, bo my tu gadu gadu, a autor - cisza.
  • Poziom 7  
    Witam. Problem rozwiązany:) Po diagnozie lepszym sprzętem był błąd p2118 i w sterowniku ABS był 5201 i tak ogólnie jeden generował drugi. Ale do rzeczy. Całą przyczyną tego zamieszania był uszkodzony bezpiecznik 10A w skrzynce pod maską odpowiadający za pracę przepustnicy i o tyle to jest wkurzające , że akurat w tym miejscu sprawdzałem je kilkukrotnie ale nie miernikiem i tu mój olbrzymi błąd bo wzrokowo wyglądał na ok ale był przerwany przy samej nóżce więc ciężko było podejrzewać bezpiecznik. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Temat mojego przypadku zamykam.