Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odzyskanie danych z karty pamięci

28 Oct 2013 00:13 6075 42
 • Level 12  
  Witajcie mam nietypowy problem z kartą pamięci.

  Mianowicie, karta pamięci 8gb jest używana w telefonie jako dysk. Jako że miałem problemy z softem (soft modowany na adroid) - musiałem wgrać sobie od nowa soft z dysku z takiego pliku update.zip który jest romem, no mniej ważne to jest ;).

  Przed tym, próbowałem jakoś ożywić telefon (jest to menu bootowane, telefon normalnie się nie włączał) - i przypadkowo zrobiłem mu partycję na tej karcie pamięci.

  System wgrałem potem, i co się okazało - z karty pamięci 8gb, telefon, windows - wykrywają tylko 4gb... o_O

  Sprawa jest o tyle ważna że miałem na tej drugiej zaginionej połowie karty moje zdjęcia z wakacji i to jest mus żeby je odzyskać!

  Próbowałem już tak zaglądnąć na tą kartę, przez appki na androida czytające foldery aż po root, robić format tej karty (formatuje się tylko te 4gb), a także narzędziem do zmiany rozmiarów partycji z windowsa. Zupełnie jakby miał tam ścianę pomiędzy połowami i nie widział co jest za murem, a cała ta sprawa wygląda tak jakby te 4gb było gdzieś ukryte...

  Co mogę zrobić aby przywrócić pliki z tej drugiej połowy karty??
 • Helpful post
  Moderator of Computers service
  Witaj,
  Pobierz program DMDE, pokaż jak wygląda w nim układ partycji na karcie. Tym samym programem zrób kopię całej karty do pliku (zanim zaczniesz cokolwiek naprawiać, na wypadek gdyby miało się coś uszkodzić jeszcze bardziej).

  DMDE do pobrania stąd: http://dmde.com/download.html
 • Level 12  
  Odzyskanie danych z karty pamięci

  włączając w ogóle tą karte on widzi tylko jedną partycje tą 3,61 kiedy karta to 8gb. - czyli w ogóle jakby nie istniał - teraz jeżeli skopiuję tę kartę no to skopiuję tylko tą bezużyteczną część której nie potrzebuję.

  Dziękuję za pomoc! ; ) - a mógłbyś coś napisać jak obsłużyć ten program bo ja nie wiem czego w nim szukać nawet? ;)
 • Helpful post
  Moderator of Computers service
  Karta wydaje się być uszkodzona (rzekomo cała karta, a nie tylko założona na niej partycja ma 3.61GB). Może być to również jakiś problem z czytnikiem. Warto byłoby sprawdzić, czy na innym czytniku będzie również widoczna jako 3.61GB. Jeśli tak, to ja niestety więcej nie pomogę, ale zapewne odezwą się osoby bardziej biegłe w temacie odzyskiwania danych z urządzeń flash.
 • Level 12  
  ja po prostu podłączam telefon pod kablem usb do komputera i wykrywa mi tylko jedną partycję z podzielonej jednej czyli z dwóch. Pech że wykrywa tą której nie potrzebuję... ;/ karta na bank jest ok bo na każdym kompie wykrywa tak nawet z telefonu jak patrzę
 • Helpful post
  Level 16  
  Włóż proszę kartę bezpośrednio do kompa, Wejdź do zarządzania dyskami i sprawdź co tam ci się wyświetla czy też tylko te 4 gb czy 8 gb. wydaje mi się że jest to do uratowania tylko nie działaj na oprogramowaniu z telefonu.
 • Level 12  
  widzi te partycje! ; D

  nie mogłem dodać przez "dodaj obrazek" więc dodaje w załączniku screen

  Klikając prawym przyciskiem myszy na tą środkową partycję nie mogę nic wybrać oprócz "usuń wolumin" ;/ , co teraz mam robić?
 • HDD and data recovery specialist
  Spróbuj przypisać partycji literę dysku.
 • Level 12  
  Jeśli masz na myśli żeby wybrać z menu "zmień litere dysku i ścieżki" to napisałem że nie mogę nic z tego menu wybrać
 • Level 12  
  zrobiłem tak jak w poradniku razem z zainstalowanym sterownikiem, pokazało mi dysk (tą kartę pamięci) razem z dyskami twardymi w kompie i wchodzę znów w narzędzia administracyjne-> zarządzanie dyskami i klikam znów ppm na ten dysk co mam go zmienić i znów są opcje niedostępne

  robie coś źle?

  windows pokazuje razem z wszytskimi dyskami że całk. pojemność dysku to ta pierwsza partycja 3,35gb z 8gb. dopiero w zarządzaniu dyskami widzę że partycje są jeszcze dwie. - jedna ta na której mi zależy druga jakaś 200mb, zresztą widać na screenie
 • HDD and data recovery specialist
  To odłącz ją(kartę) uruchom ponownie PC i podłącz ponownie kartę, daj wtedy screen z zarządzania dyskami i sprawdź czy opcje są dostępne.
 • Level 12  
  dorzucę jeszcze jeden screen , pokaże o co mi chodzi.

  w załączniku jest screen, a na nim zaznaczyłem partycje oem na dysku twardym kompa, tak samo nazwy woluminów / nie są aktywne? pozostałe dwie partycje w tym jedna o którą mi chodzi. Jest może w tym jakaś zależność, tzn. może w sposób w jaki obchodzi się z tą OEM można coś zrobić z tą moją? ;p

  ok, restartuje...
 • Level 12  
  lol teraz mi w ogóle tej karty nie wykrywa .... ;//
 • Helpful post
  HDD and data recovery specialist
  Tzn? W ogóle nie widać jej w zarządzaniu dyskami?
 • Level 12  
  uruchomiłem teraz komputer z kartą włożoną i ją czyta także jak na razie jestem w tym samym miejscu co na początku - w zarządzaniu dyskami nie ma dost. opcji w menu pod ppm. ; )

  idę próbować ten prog., ale on przywraca DO 1gb?
 • Helpful post
  HDD and data recovery specialist
  A DMDE widzi ją teraz jako dysk fizyczny, skoro zmieniłeś te ustawienia. Teraz więc możesz zrobić wyszukiwanie danych po dysku fizycznym(karta pamięci) a nie po partycjach. Np u mnie pendrive jako dysk widzi tak(jako dysk fizyczny):
  Dodaje foto w załączniku bo nie mogę dodać przez dodaj obrazek, coś z serwerem elektrody chyba nie tak. Wstaw to samo okno jak wybierzesz swoją kartę jako dysk fizyczny wykrywaną aktualnie.
 • Level 12  
  @mati zaraz to zrobię chce tylko opisać sytuację z programem PArtition Recovery - mianowice , on widzi te stracone plikki!!

  tylko nie potrafię ich przywrócić - na screenie beztytułu widać jak wyglądają partycje, na beztytułu 2 jaki mam problem podczas przywrócenia... gdy biorę recover, to zdjęcie nie daje się otworzyć w windowsie - pisze że jakiś błąd czy niezgodny format... - co ciekawe dzieje się tak nawet z niektórymi zdjęciami przy których nie ma tego "iksa" ;//

  a udało mi się przyrócić pliki z innego folderu - akurat w tym folderze były tapety na tel, jakiś tam inne obrazki chyba co się ściagneły jak przyeglądałem internet - w każdym razie nie mogę przywrócić zdjęć! noż kurrr...
 • Level 12  
  nie mam linuksa nigdzie to nię mogę sprawdzić raczej, te sterowniki zainstalowałem jak się ich używa?
 • HDD and data recovery specialist
  Po instalacji partycja z formatem plików EXT2 powinna być możliwość sprawdzania jej tak jak wcześniej wyskakiwało Ci nieobsługiwany format. Jeszcze odpowiedz jak to przed uszkodzeniem było z tymi partycjami.
 • Level 12  
  załączam screen z DMDE po skanowaniu fat

  1) to z tymi sterownikami miało pomóc z Lost partition recovery w tym programie? jeśli tak, dalej po przeskanowaniu mam znaki x przy zdjęciach i nie mogę ich otworzyć po przywróceniu.
  2) uszkodzenia nie było przed partycjami - ponieważ nie było wcześniej żadnych partycji na karcie. Partycje zrobiłem przez soft androida, dokładnie przez jego boot menu że tak to nazwę - miejsce gdzie się robi instalacje softu, czyści pamięć, itp,itd. takie tekstowe menu, i chciałem uleczyć taką jedną przypadłość mojego telefonu gdyż się popsuł a musiałem wgrać soft - niestety zanim to zrobiłem moja ciekawość zaprowadziła mnie do szukania problemu dlaczego się zepsuł no i kilknąłem tą nieszczęśną utwórz partycje...

  Tak więc telefon jakby przełączył się na inną partycję (tą nowo utworzoną), i jakby zapomniał o tej starej, lecz przez ten program co wyżej (LPR) - mogę zobaczyć że są tam te stare zdjęcia tylko tych z aparatu nie moge otworzyć a właśnie jakieś głupie tapety czy inne obrazki (np. z programu podobnego do instagrama, photoart coś tam do przerabiania zdjęć.. )
 • HDD and data recovery specialist
  Jeżeli wcześniej miałeś zdjęcia na partycji FAT 7GB to wejdź w którąkolwiek z tych wyszukanych przez otwórz wolumin i sprawdź co zawierają.
 • Level 12  
  ja piernicze ale sajgon z tym odzyskiwaniem... ;/

  przejrzałem partycje i znalazłem zdjęcia co nawet zapomniałem że je robiłem - niestety to nadal nie te, choć robione tym samym aparatem ;/////

  wygląda to tak jak na załącznikach - beztytułu przedstawia jak mi się wydaje ten folder którego szukam. i jak na złość sytuacja taka sama jak w przypadku innego folderu ze zdjęciami i paroma mp3 - wszytskie zdjęcia w tamtym omawianym teraz folderze są ok, ale wszytskie mp3 tam już nie... ? nie da się przywrócić plików określonego formatu lub większych niż jakaś wielkość?

  beztytułu2 przedstawia jakiś backup plików ext3 może da się to jakoś wykorzystać?
 • Level 16  
  Kolego czy przywróciłeś zdjęcia tylko na kartę czy na dysk u siebie je wrzuciłeś?? Proponuje wrzucić je na dysk z kompa i dopiero próbować je otworzyć. Jeśli chodzi o iksy przy zdjęciach to zapewne sa dlatego ze program nie może otworzyć miniatury. Jeśli chcesz mieć linuksa to wystarczy pobrać sobie jakąś wersje linuksa z internetu oraz ściągnąć oprogramowanie firmy Oracle Wirtualna Maszyna i zainstalować system na wirtualnej maszynie. Ale myślę że instalacja linuksa nie pomoże.
 • Level 12  
  czyli te iksy oznaczają że definitywnie nie mogę odzyskać pliku czy tylko nie mam odpowiedniego program do tego?

  ad77 wrote:
  czy przywróciłeś zdjęcia tylko na kartę czy na dysk u siebie je wrzuciłeś??


  kliknąłem po prostu recover i przywróciłem na dysk twardy.

  Jest może jakaś szansa na przywrócenie tych zdjęć samodzielnie? DMDE? czy jeśli nie macie już żadnych pomocy dla mnie to serwis coś da czy też nie? ; ((


  edit: "wrzucić je na dysk na kompa" no dobrze ale skopiować je tym samym programem do odzyskiwania po to tylko żeby spowrotem próbować je odzyskać z drugiego dysku? ;p
 • Level 16  
  Jeśli oddasz do autoryzowanego serwisu odzyskiwania danych to ci przywroca dane jeśli dasz karte na gwarancje to raczej ci usuna dane.

  Spróbuj przeskanować karte programem PhotoRec. Napisz jakie efekt.
 • Level 12  
  PhotoRec też nie znalazł, tzn. znalazł jakieś, przywrócił mi na dysk ale to nie te które chce... ;/

  tylko serwis? jak to jest możliwe że nie mogę odzyskać tych zdjęć teraz a w serwisie by to zrobili?