Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC ONE - Klawiatura HTC_IME nie działa

Czeski_film 28 Paź 2013 11:59 5724 15
  • #1 28 Paź 2013 11:59
    Czeski_film
    Poziom 11  

Witam!
    Do tej pory, w HTC Desire, korzystałem z klawiatury od HTC_IME.
    Również w ONE ją zainstalowałem, ale nie ma możliwości zmiany ze standardowej.
    Zmieniało się w ten sposób, że trzeba było przytrzymać dłużej palec w polu pisania i pojawiał się komunikat, żeby zmienić metodę wprowadzania.
    Teraz tylko litery się zmieniają na wielkie.
    Czy ktoś byłby w stanie pomóc?

0 15
  • MagBoss
  • #2 30 Paź 2013 09:36
    Czeski_film
    Poziom 11  

To może chociaż ktoś wie, jak wyłączyć polskie znaki w sms bez konieczności instalowała programów typu GO SMS PRO...

0
  • #3 30 Paź 2013 15:45
    krzywaj
    Poziom 25  

Nie mam HTC One pod ręką, ale wejdź w ustawienia -> język i tam poszukaj możliwości zmiany klawiatury.

1
  • #4 30 Paź 2013 16:57
    OlekMTG
    Poziom 34  

W poprzedniej wersji sense to: ustawienia -> język i klawiatura -> HTC Sense input -> Wybór klawiatury i tam odznaczasz język polski i wybierz np. tylko angielski. W One powinna być albo tak samo albo bardzo podobnie.

0
  • #5 30 Paź 2013 21:41
    TomekxD
    Poziom 29  

Aktywowales ja w ustawieniach?

0
  • #6 31 Paź 2013 08:27
    Czeski_film
    Poziom 11  

Odznaczyłem polski i zaznaczyłem angielski, ale teraz nie mam w słowniku polskich wyrazów...
    TomekxD aktywowałem HTC_IME w ustawieniach i dalej nic...
    Może jakąś inną wersję muszę ściągnąć?

1
  • #7 03 Lis 2013 22:30
    baca_zg
    Poziom 9  

Wylaczenie polskich ogonkow w aplikacji stockowej:

Sciagniety plik kopiujesz do system/app zamieniajac apke message.apk.
    Po restarcie wchodzisz do edytora SMS a nastepnie ustawienia/wiadomosci sms. Pojawi sie nowe okienko "znaki wiadomosci sms". Trzeba to odpaszkowac. Od tego momentu wszystkie polskie ogonki beda wycinane ;)

Aplikacja sprawdzona na Androidzie 4.2.2, telefon zrootowany.
    Na nierootowanych nie ma szans na taka podmiane. Mozna sprobowac kliknac aby sie zainstalowala. Nie gwarantue jednak powodzenia.

message.apk
    http://www.multiupload.nl/4HHHWZSEBV

0
  • #8 04 Lis 2013 08:07
    Czeski_film
    Poziom 11  

No dobra, a jak to jest z tym rootowaniem - nie stracę gwarancji?

0
  • #9 04 Lis 2013 20:06
    OlekMTG
    Poziom 34  

Stracisz. A co do stockowej klawiatury - albo masz polskie znaki i polski słownik, albo wyłączasz je razem. Zresztą jest to całkiem logiczne, korzystasz ze słownika to chcesz jeszcze zmieniać prawidłowe wyrazy poprzez usuwanie ogonków?

0
  • #10 04 Lis 2013 20:22
    baca_zg
    Poziom 9  

Moze koledze chodzilo o to ze w unicode wchodzi max 70 znakow na jednego SMSa. Ponadto pisanie z klawiatury numerycznej (tzw T9) oraz z qwerty powoduje iz polskie ogonki same sie wstawiaja - piszac GÓRA wychodzi GÓRA a nie GORA ;) A chodzi przeciez o to aby slownik podpowiadal/korygowal i jednoczesnie usuwal polskie ogonki.

0
  • #11 04 Lis 2013 21:19
    TomekxD
    Poziom 29  

Wylacz slownik i bedzie git. Sprobuj jeszcze pogrzebac w ustawieniach apki od SMS zeby kodowala do alfabetu GSM lub ja zmien.

0
  • #12 05 Lis 2013 08:15
    Czeski_film
    Poziom 11  

No niekoniecznie jest tak, że usuwając ogonki, muszę usunąć polskie znaki...
    W poprzednim telefonie korzystam z moda HTC_IME - tam się w ustawieniach zamienia dowolne litery na "niepolskie" odpowiedniki - dzięki temu mam polski słownik ale bez polskich znaków (i sms ze 160 znakami).
    Tak właśnie chciałbym korzystać - mod HTC_IME pasuje mi i pod kątem rozkładu liter i w ogóle - zainstalowałem HTC_IME, ale nie mogę przestawić sposobu pisania na tę właśnie klawiaturę - i szlag mnie trafia!

TomekxD, nie wiem, jak się grzebie w ustawieniach apki - podpowiesz coś?

0
  • #13 05 Lis 2013 11:06
    TomekxD
    Poziom 29  

I tu jest problem - w One brak przycisku menu. Musisz poszukać trzech kropek jak wyjdziesz do widoku wątków.

0
  • #14 05 Lis 2013 12:27
    Czeski_film
    Poziom 11  

A czy jest jakiś fachowiec, który byłby w stanie rozpracować, jak zastosować HTC_IME mod?

0
  • #15 05 Lis 2013 13:22
    TomekxD
    Poziom 29  

A masz pliki od niego? Podeślij to zobaczę czy to działa na innych urządzeniach.

0