Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu/Intel - Obraz na dwóch monitorach z adaptera DVI-I -> D-sub & DVI

music0 28 Paź 2013 13:04 678 0
 • #1 28 Paź 2013 13:04
  music0
  Poziom 2  

  Witam
  Posiadam komputer Fujitsu Esprimo C700 (mini desktop) z jednym wyjściem DVI-I i grafiką Intela (HD Graphisc 2000) na pokładzie oraz system Windows XP Pro.
  Cel jest taki aby otrzymać obraz na dwóch monitorach w trybie rozszerzonego pulpitu z zastosowaniem monitora z wejściem DVI-D i monitora z wejściem D-Sub za pomocą rozdzielacza (splittera) DVI-I -> D-SUB & DVI-D.
  Obecnie wygląda to tak, że włączenie kompa z tak podpiętymi monitorami skutkuje uruchomieniem obrazu na monitorze analogowym po czym po załadowaniu interfejsu GUI obraz przełącza się na monitor cyfrowy a monitor analogowy nie jest już widoczny dla sterownika karty graficznej. Jak można sobie z tym poradzić ? Ano należy odpiąć monitor cyfrowy na czas startu systemu operacyjnego i wpiąć go ponownie po załadowaniu GUI i wtedy w ustawieniach grafiki ustawić pożądaną konfigurację (sterownik wtedy widzi już dwa monitory) jednak na dłuższą metę nie wchodzi w grę.
  Problem ten pojawia się również na kompach z Windowsem 7, jednak tam pomaga naciśnięcie Win-P, który aktywuje w jakiś magiczny sposób monitor analogowy, pomimo, że sterownik grafiki widzi do tego momentu tylko monitor cyfrowy.
  Takie rozwiązanie byłoby dla mnie akceptowalne , jednak WinXP nie obsługuje takiej funkcjonalności.
  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma na to jakieś proste rozwiązanie sprzętowe lub programowe ?

  Michał

  0 0