Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działają wejścia HDMI w TV SAMSUNG LCD LE37C530F1W

arek721 28 Oct 2013 14:07 10530 3
    arek721
    Level 2  
    Witam. Jestem tu nowy i proszę o pomoc w rozpoznaniu przyczyny usterki, co mogło się zepsuć.
    Mam Problem z dwoma wejściami HDMI w TV Samsung LE37C530F1W. Działa tylko jedno wejście HDMI 1 (DVI), na HDMI 2 (tył) i HDMI 3 (boczne) tv w ogóle nie wykrywa podłączanych urządzeń (dekoder, dvd, laptop). Po podłączeniu np. dvd i wybraniu source również brak aktywnych wejść. Z tego co pamiętam to po wybraniu source były na liście HDMI 2 i HDMI 3 tylko że nie aktywne, teraz jest tylko HDMI (DVI) 1.
    Robiłem format factory i chciałem wgrać na nowo soft, ale tv nie wyszukuje go nawet na pendrive.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Nie wyszukuje na dysku zewnętrznym, bo może wersja softu w TV jest aktualna. A w trybie serwisowym nie da się jakoś ustalić czy nie zgłasza błędu po szynie dla EDID na przykład?
    arek721
    Level 2  
    Próbowałem również w ustawieniach systemowych coś kombinować.
    EDiD mam na OFF a na ON wygląda tak:
    Nie działają wejścia HDMI w TV SAMSUNG LCD LE37C530F1W

EDIT: Poradziłem już sobie z problemem. Przyczyną tego było w menu serwisowym w "option" zmieniony model na LC350 zamiast LC530. Dziwne to bo nic nie przestawiałem w menu serwisowym i nawet robiłem "format factory", to po takim zabiegu powinno wszystko wrócić do ustawień fabrycznych.

Temat do zamknięcia.
    bogred
    Moderator of TV
    Temat to zamyka się własnoręcznie, klikając na żółtą kłódkę. Tym razem robię to za Ciebie. :D