Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bootowanie kompa-karta graficzna-monitor auto adjustment

Kazacz 28 Oct 2013 14:32 1332 2
    Kazacz
    Level 8  
    Witam! Mam problem z komputerem i chciałbym prosić o radę użytkowników forum.

A)Po uruchomieniu komputera, monitor nie załącza się a system się nie ładuje, czyli - na ekranie nie wyświetla się nic i nie ma tego pierwszego dźwięku-pyknięcia-sygnału, po którym ładuje się system.

Problem ten pojawia się już od jakiegoś czasu a jego częstotliwość nasila się. Do tej pory myślałem, że to kwestia monitora, ponieważ po włączeniu i odłączeniu kabli monitora, przedmuchaniu ich itd. - komputer uruchamiał się.

:idea: Dziś jednak nie pomogły dotychczasowe sposoby i próbowałem innych konfiguracji, żeby dojść do tego co jest źródłem problemu.
    1) Przy innym, sprawnym monitorze, problem też się pojawia dokładnie jak w A)
    2) Problem można usunąć przez - ODŁĄCZENIE I PONOWNE PODŁĄCZENIE KARTY GRAFICZNEJ - to mnie zaskoczyło. :idea:

---> Oczwyiście, to pomaga tylko na chwilę, na "kilka uruchomień" po czym problem powtarza się.

Pytanie: co jest grane?

Dodam jeszcze, że od dłuższego czasu zmagam się z innym problemem, wydaje mi się, że powiązanym: nagle, bez konkretnego powodu pojawia się komunikat-okienko: :arrow: "monitor auto-adjusting" - który wyskakuje co kilka sekund. Problem ten pojawia się nagle, bez konkretnej przeczyny i równie nagle znika.

Czasami usuwa go zmiana rozdzielczości, czasami nie. Czasami nie ma go tygodniami, czasami pojawia się codziennie. Reinstalacja najnowszych sterowników karty graficznej nic nie zmieniła.

Specyfikacja sprzętu:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 128mb
    Pamięć RAM: 1024 DDR, dual channels
    Płyta główna: Gigabyte Technology Co., GA-K8NF, chipset:nvidia nforce4
    bios:version F6
    Processor: AMD Athlon 64 3000+

Proszę o pomoc, dziękuję!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dorota_80
    Level 11  
    Zasilacz? Może nie wyrabia". Karta sprawdzona? Procesor jakie ma temperatury? Pasta?
    Kazacz
    Level 8  
    dorota_80 wrote:
    Zasilacz? Może nie wyrabia". Karta sprawdzona? Procesor jakie ma temperatury? Pasta?

Podać specyfikację zasilacza?

Nie podłączałem innej karty graficznej, jeżeli to jest odpowiedź na pytanie - karta sprawdzona?

Pasta?

Temperatura? Używając programu SpeedFan:
    GPU: 61C (tu jest symbol płomienia)
    Temp1: 25C (niebieska strzałka w dół)
    Temp2: 34C (niebieska strzałka w dół)
    Temp3: 70C (tu jest symbol płomienia)
    Temp: 1C (niebieska strzałka w dół)
    HD0: 42C (zielony "ptaszek" v)
    HD1: 48C (zielony "ptaszek" v)
    Core: 40C (zielony "ptaszek" v)