Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dla zespołu za 4k

28 Paź 2013 15:29 1236 3
  • Poziom 8  
    Witam!
    Chciałbym po nowym roku zakupić nagłośnienie dla zespołu. Pierwsza impreza zagrana i goście bardzo zadowoleni z debiutu, wszyscy mówili, że niewiedzieli że to nasz debiut dopóki parę osób sie nie wygadało. Pierwszą imprezę zagrałem na wypożyczonym sprzęcie ale chciałbym miec swój. Są 2 klawisze i 2 wokale (ew. będą rozbudowane do 3). Czy da radę za 4k kupić nagłośnienie, przynajmniej takie które da sobie radę na salach (złote wesela, srebrne wesela, 50 urodziny, sylwester, "wesela"?), o dożynkach to już nie bd wspominał bo zdaję sobie sprawę z tego że nie ma takiej opcji aby za tą kase nagłośnić dożynki wiejskie. Potrzebuję wszystko co jest potrzebne do nagłośnienia, moge pominąć już mikrofony ale resztę potrzebuję już. Nie chciałbym aby sprzęt był za cichy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Smile

Myslałem o STX PA-1000-4-FR ale podobno niewiele basu sie z nich wyciągnie :/
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    STX zapomnij - efektywna paczka z praktycznie zerem basu, która potrzebuje końcówki min 2x800w(tak wiem,że zasilają słabszymi ale jeśli ma grać musi dostać mocy).

Kup używane - za cenę nowego badziewia kupisz uzywany sprzęt ze średniej półki.

Kup mixer 8-10 kanałowy za 500-600zł kupisz dość dobrą Yamahę MG. Może być też powermixer ( tak w razie czego np. awarii końca mocy a imprezę trzeba dograć).

Kup końcówkę mocy - za 1000zł można już przebierać w tych względnych typu t.amp, dap itp

Kup używane kolumny pokroju LDM 3 drożnych lub jak masz siłę nosić zestaw Elestra na 18" + nadstawka na stronę. Można się na zestaw nadstawki na 12" + sub też zdecydować.

Kable lepiej nowe kupić.

Koniec budżetu.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Używane LDM PDP 615 ~ 2500zł
    Używana/nowa końcówka mocy pokroju t.amp ta1400 ~ 1000zł
    Używany mikser lub powermikser Behringer/Yamaha/t. mix/ADS/LDM ~ 500zł
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Tyle, ze PDP się nie nadaje do grania instrumentalnego dla kapeli - to paczka do grania dla DJ itp - jej brzmienie właśnie takie jest(sprzedawałem LDM jako przedstawiciel na Wlkp 2 lata-wiem o czym mowa). Lepsza byłaby opcja starsze LDM z niedostępnej już serii 151H(robione tylko dla MC Poznań) + sub. 151H ma większą obudowę i inną zwrotkę niż sprzedawane wtedy PLP i brzmi na prawdę świetnie.

Co do reszty się zgadzam a tą różnica, że poszukałbym końcówki do 900zł typu własnie to ta1400 i dokupił powermixer w razie czego, ponieważ nie mieć na czym dograć imprezy(bądź co bądź ta czy dap-y itp to budżetowe końcówki-nie psiocze bo sam mam ;P)w razie awarii głównego napędu(końcówki).

Mixer to i za 300zł się kupi na 2 wokale i 2 keybardy a zaoszczędzone 200zł do powermixera dołozyć.

Sprawa ma się tak, że nie uwzględniliśmy mikrofonów "qqsPL"...