Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy S Advance - Kalibracja czujnika ruchu

28 Paź 2013 16:56 7602 7
 • Poziom 18  
  Witam. Od początku mam problem z czujnikiem ruchu w Samsung'u Galaxy S Advance. Kupiłem początkiem lipca nowy telefon i zauważylem w grach (problem występuje cały czas, nie tylko w grach), że gdy trzymam telefon prosto (poziomo) to auto mocno skręca w lewo. Dopiero po dużym obróceniu telefonu w prawo prostuje kierunek jazdy, ale to przecież nie o to chodzi żeby trzymać telefon na ukos, żeby sobie pograć... Robiłem ustawienia fabryczne, nic nie pomogło, nie wiem czy oddać telefon w ramach gwarancji czy może to źle skalibrowany czujnik ruchu (Tylko właśnie, jak go skalibrować) i jest sposób, żeby zrobić to w domu. Bardzo proszę o odpowiedzi, na prawdę jest to dla mnie ważne.
 • OptexOptex
 • Admin grupy GSM
  Spróbuj z marketu jakąś aplikację ściągnąć typu poziomica i na niej zrobić kalibrację.
 • OptexOptex
 • Poziom 18  
  Sciągnałem poziomicę, skalibrowałem i w aplikacji po skalibrowaniu pokazuje wszystko ładnie, tak jak powinno być, ale jak wyjde z poziomicy i wejdę w gre to problem nadal się pojawia. A da się może skalibrować go jakoś w systemie? Bo wydaje mi się, że to raczej wina softu i złej kalibracji czujnika, niż zepsutego czujnika, czego oczywiście nie wykluczam.

  W ustawianiach ruchu mam jedynie kalibrację żyroskopu...
 • Admin grupy GSM
  Nie słyszałem o innych kalibracjach, jedyne co może dać odpowiedź to przywrócenie ustawień fabrycznych i wtedy musi działać.
 • Poziom 18  
  Problem istniał od początku, jak w serwisie wgrali mi aktualizację do 4.1 (nie mam pojęcia czy na 2.3 też problem był, bo zaraz jak kupiłem wgrałem 4.1), tydzień temu przywróciłem ustawiania fabryczne, problem nadal występuje.

  Na pewnym forum ktoś napisał -
  "Połóż telefon na płaskiej powierzchni i wstukaj kod: *#66225*#
  Powinno być wszystko ok."
  "..ten kod, co podałem, tylko kalibruje sensor ruchu."

  To są jakieś wymysły czy faktycznie może zadziałać? I jak wpisać ten kod... W książce telefonicznej :D heh ?
 • Poziom 1  
  Spróbuj : Ustawienia => Wyświetlacz => Kalibracja czujnika położenia i kalibracja żyroskopu.
 • Poziom 18  
  Nie ma w kalibracji czujnika położenia. Jedyne co znalazłem to kalibracja żyroskopu, ale to w ustawieniach ruchu i chyba nie ma to nic wspólnego z czujnikiem ruchu. Nie ma innej opcji skalibrowania go?
 • Poziom 18  
  W takim razie jestem zmuszony oddać telefon do serwisu w ramach gwarancji, bo innego wyjścia nie widzę. Dzięki wszystkim za pomoc.