Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aero 2 - modem HUAWEI E3131

28 Paź 2013 19:11 1722 2
  • Poziom 10  
    Cześć,
    przeglądnąłem trochę wątków z tym tematem, ale nic nie mam konkretnego.
    Od pół roku mam Aero 2, modem jak w temacie i nie było problemu, kiedy to od ponad 2 tygodni, nie łącze się z siecią, znaczy łączę, ale nie mam internetu.

1. Nie mogę w ustawieniach modemu utworzyć profilu darmowy APN itd, default itp... cokolwiek wpisuję, pokazuje się monit failed.
    2. Tak czy siak, kiedy wybieram ręczne łączenie z siecią, bez problemu łącze się z Aero 2 (3g).
    3. Na głównej stronie jak w załączonym zdjęciu, zasięg Play full, ale nic nie mam, jest disconnect.

4. BOK mi odpisał, że sprawdzili kartę i wszystko jest OK.
    Nie wiem, co teraz zrobić, bo sprawa nijak się nie rusza do przodu. Gdzieś czytałem, że może być problem z częstotliwościami PLAY i powinno się to skonfigurować w modemie, ale ta wersja nie posiada zbytnio rozbudowanego interfejsu.
    5. Modem na chwilę mruga w zielonym kolorze, potem co chwilę na niebiesko.
    6. Przeinstalowałem modem, ale bez rezultatu.
    Co myślicie?
  • Poziom 10  
    Wypróbuj programik top_netinfo

Jak nie pomoże, to szukaj usterki w sprzęcie. Modem, przedłużki?
  • Poziom 10  
    Spróbowałem programiku.
    Problemy jakie się pokazały, to m.in taki, że programi nie widzi modułu - pomimo tego, że ten jest podpięty i nadaje, chociaż sam w sobie nie łączy.

Do modemu włożyłem zwykłą kartę SIM od komórki. Działa - znaczy widzi sieć, ale nie łączy się z nią. Zasięg jest.

Jeszcze dzisiaj przeglądam sprawę, zobaczcie, taki jest profil na zrzucie:

Nie ma żadnego, był wcześniej default. Problem w tym, że nie mogę tam nic utworzyć, co bym nie próbował - łącznie z darmowym wg instrukcji Aero, wyskakuje monit failed podczas zapisu.
    Co o tym myślicie?
    Pozdrawiam