Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva T65mini - Tuner nie reaguje na pilota

28 Paź 2013 19:17 2655 10
  • Poziom 15  
    Tuner nie reaguje na pilota [oryg. RCU240].

Sprawdzone:

- Reset urządzenia
    - Wymiana baterii pilota
    - Dioda pilota [świeci się widziana przez aparat cyfrowy telefonu]
    - Odbiornik IR świeci się dioda na zielono [ON],

Tuner włącza się na ostatnio pozostawionym kanale [przypadkowo opcja radia]

Proszę o informację co można zrobić, aby sprzęt ponownie poprawnie funkcjonował.

Sądziłem, że być może pilot RCU240 się przypadkowo przeprogramował, ale nie odnalazłem informacji, że te piloty mają taką możliwość.
  • Moderator
    Reset urządzenia jak zrobiony?
    Czy urządzenie było wyłączane FIZYCZNIE z prądu?
  • Poziom 15  
    Reset przez bardzo fizyczne odłączenie z prądu [Cały przedłużacz z zasilaczem od Tunera, TV itd.] Nie wiem czy w środku jest jakaś bateria....
  • Moderator
    Przełączanie kanałów przyciskami na płycie czołowej działa..?
  • Poziom 15  
    Ten model nie ma płyty czołowej. Zbudowany jest za złącza Euro i korpusu ze złączami HDMI, IR, zasilania, antenowymi USB itd. Żadnych zworek, przycisków, otworów serwisowych reset itp.
  • Poziom 15  
    Tylko teoretycznie. Jeszcze nie szukałem dowodu zakupu... ale może być ciężko :(
  • Poziom 10  
    Często wystarczy mocniej docisnąć wtyczke, gdyż nie dochodzi do samego końca. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Zajca napisał:
    Często wystarczy mocniej docisnąć wtyczke, gdyż nie dochodzi do samego końca. Pozdrawiam

Masz rację, z tym że to nie jest ten problem.

Serwis Ferguson po opisaniu objawów i wykluczeniu oczywistości, o których pisałem poprosił o odesłanie urządzenia. Wysyłkę zrobię jutro.

Proszę nie zamykać wątku, za jakiś czas opiszę sprawność obsługi fabrycznego serwisu Ferguson.
  • Poziom 15  
    Serwis fabryczny Ferguson nie licząc dni na przesyłkę wyrobił się w ciągu dwóch dni roboczych, więc super.

Temat do zamknięcia.
  • Moderator
    Ja mam podobne doświadczenia z serwisem w Kościanie. Krótko, treściwie i terminowo. I żadnego kręcenia. Oby wszystkie serwisy fabryczne tak pracowały....