Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer vsx527+ blu ray bdp 150 +tv sharp lc40le812

28 Oct 2013 19:25 1677 4
 • Level 2  
  Witam.Może zacznę od początku. Posiadam taki zestaw w domu Pioneer vsx 527+ pioneer bdp 150+ TV Sharp LCD LC 40LE812E wszystkie połączenia między urządzeniami przez kable HDMI bardzo dobrej jakości. Problem stanowi blu ray, który jakby był nie kompatybilny z amplitunerem (a był dedykowany do zestawu) ponieważ obraz w momencie przeglądania menu lub filmu z odtwarzacza blu ray potrafi zniknąć i pojawiają się na chwilę tzw."mrówki "( dzwięk pozostaje) na ekranie TV podawana jest wartość przez jaki moduł jest podłączone dane urządzenie w tym przypadku 1080P HDMI. Przy podłączeniu samego blu raya do TV problem nie występował. Proszę o informacje co jest tego przyczyną. Kable HDMI wymieniałem bo myślałem że to ich wina jednak problem nie ustąpił dodatkowo wszystkie posiadają filtry na przewodach w celu pozbycia się jakichkolwiek zakłóceń. Problem został rozwiązany winnym tego zamieszania jest TV Sharp. Wiem to z tego że rozmawiałem z serwisem Pioneera i już miałem do nich wysłać amplituner i blu ray. Jednak coś mnie tknęło i podłączyłem drugi TV i problem zniknął. Moje pytanie teraz brzmi jak podłączyć to w taki sposób aby mieć dzwięk i obraz cyfrowy. Do amplitunera podłączona jest konsola xbox 360. Posiadam zestaw 5.1 kolumn. Proszę o info jak to zgrać aby działalo jak trzeba
 • Level 11  
  Mam ten sam problem. Rozwiązałem ten problem podłączając wyjście amplitunera do jednego HDMI w Sharpie a BDP 150 do drugiego gniazda w Sharpie. Jak chcę oglądać to przełączam w menu TV na określone gniazdo .Fonię z TV do amplitunera połączyłem kablem optycznym. Ta konfiguracja pozwala na sterowanie sprzętem jednym pilotem po odpowiednich ustawieniach meny amplitunera.
 • Level 2  
  Tak zrobiłem jak piszesz, tylko jest jedno ale jak chce słuchać muzyki z płyty albo pendriva to musze mieć TV włączony a po co? Teraz zastanawiam się czy nie lepiej obraz podłączyć do amplitunera chinchami. Ostatnio nie miałem zbytnio czasu się tym zająć ale pobawię się jeszcze. A jaki masz model TV dokładnie? Amplituner wpięłeś w HDMI ARC??? Jak sterujesz jednym pilotem 3 urządzeniami??
 • Level 11  
  Telewizor jaki posiadam to Sharp LE700E

  Dodano po 56 [minuty]:

  Amplituner mam podpięty pod gniazdo HDMI 1 . Tylko mój model LC40LE700 nie ma ARC. Dlatego jak chce mieć fonie z tv na amplitunerze połączyłem go z tv kablem optycznym. Sterowanie jednym pilotem przy takim podłączeniu jest. Obsługuje je pilotem od amplitunera. Sprawdź w ustawieniach odtwarzacza ustawienia na hdmi. Może eksperymentując dojdziesz co jest przyczyna. masz nowszy model tv. Wejdź w menu odtwarzacza i ustaw wartość HDMI na 1080P. Ja spróbuję jeszcze kupić lepszy kabel HDMI. Bo jak podłączyłem odtwarzacz gorszym kablem taki za 15 zl to zanikanie było częstsze. Jeśli cos nowego wyniknie odezwę się. Choć i tak za wiele nie pomogłem. Sprawdzałem na innym tv i jest ok nie ma zaników. Może w tv jest słaba masa w hdmi i tak się dzieje. Zobaczę może pomoże przeczyszczenie i przelutowanie.
 • Level 2  
  Kupiłem droższy kabel z filtrami i nic nie pomogło