Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawisz sterujący z interfejsem audio - uruchamiają się niechciane klawisze

28 Paź 2013 19:28 981 3
  • Poziom 2  
    Witam,

W ostatnim czasie postanowiłem podłączyć mojego Rolanda JUNO-DI do komputera w roli klawiatury sterującej. Ponieważ posiadam interfejs audio Alesis iO2 EXPRESS zdecydowałem się na połączenie: klawisz -> kabel midi -> interfejs audio -> usb w kompie. Jednak pojawił się problem, gdy zacząłem korzystać z wirtualnych instrumentów. Owszem, odzywają się te dźwięki, które przyciskam na klawiaturze w Rolandzie, lecz często, przy naciśnięciu więcej niż dwóch przycisków jednocześnie zaczynają się odzywać niechciane dźwięki. Przykładowo, gram trójdźwięk, a nagle pojawia się sygnał, że rzekomo jakiś inny, losowy klawisz jest nieprzerwanie naciśnięty. Ten losowy klawisz "odciska się" i przystaje grać, gdy rzeczywiście go przyciskam w moim Rolandzie.

Parametry mojego komputera:
    IntelŸ Core™ i3-2330M (2.2 GHz, 3 MB Cache), Windows 7 Professional N
    wielkość pamięci RAM: 4 GB
    typ zastosowanej pamięci RAM: DDR3 (1333 MHz)

Dodam jeszcze, że dzieje się tak, gdy odpalam VSTi z poziomu programu REAPER. Korzystam z drivera ASIO4ALL.

Czy moja klawiatura jest nawiedzana przez duchy? ;) Czy może rzeczywiście istnieje jakieś sensowne rozwiązanie?
  • Poziom 35  
    Dlaczego podłączasz przez MIDI, skoro Juno-DI posiada interfejs USB?
  • Poziom 2  
    Podłączam przez MIDI, gdyż posiadam również klawiaturę Fatar SL-880, która nie ma interfejsu USB, i którą też chciałbym kiedyś wykorzystać. Btw, po podłączeniu Fatara ten sam błąd w sygnale. Zresztą ostatnio podłączyłem Juno-DI przez USB i problem powtarzał się (choć występował znacznie rzadziej). Tym sposobem chyba wykluczyłem problem z interfejsem audio... Ale powoli tracę nadzieję na sygnał z MIDI do kompa bez błędów.
  • Poziom 35  
    Jakie to są wtyczki VSTi? Zainstaluj na próbę jakiś instrument VSTi "stand-alone" i sprawdź czy będzie to samo. Jaką latencję masz ustawioną w ASIO4All?