Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie programatora sekundowego z minutowym

28 Paź 2013 23:02 984 1
  • Poziom 1  
    Witam! Mam taki problem, otóż składam sobie prosty dozownik cieczy z gotowych elementów (jestem z elektroniki kompletnym laikiem) i coś robię nie tak. Chcę połączyć sterownik sekundowy Orbis MiniLOG ze sterownikami minutowymi Metron PCL.05. MiniLog miałby dawać prąd przez kilka sekund i sterować pompką spryskiwacza, która będzie pompować ciecz ze zbiorniczka. Ale ponieważ takich pompek będzie aż 3, a każda z nich ma działać niezależnie od drugiej, postanowiłem pomiędzy MINI Loga a pompki wstawić 3 sterowniki minutowe metron PCL. Założenie jest takie że np. MiniLog daje prąd od 7.00.00 do 7.00.10. W tym czasie tylko jeden metron jest ustawiony na godz. od 6.59 do 7.05 więc zadziała. Drugi i trzeci są nastawione na inne godziny więc nie zadziałają. Drugi program mini loga da prąd od powiedzmy 8.00.00 do 8.00.05 i trzeci analogicznie. Tym samym zadziała tylko drugi Metron a później tylko trzeci bo takie będą miały nastawienia. Dzięki temu mając jeden sterownik sekundowy mogę niezależnie sterować 3 pompkami w krótkim przedziale czasowym (ciecz ma być pobierana przez 5 sekund). Tyle teorii, układ zrobiłem niestety chyba źle podłączam Metrony bo bez względu na ustawienia programów, jak tylko MiniLog puści prąd cały układ działa, mimo, że powinien w jednym czasie działać tylko jeden metron. Podsumowując chyba coś źle podpiąłem bo wszystkie 3 metrony są cały czas "otwarte" i niezależnie od ustawień puszczają prąd do pompek. Zamieszczam schemat i proszę o pomoc, gdzie popodłączać te kolorowe kable?

Połączenie programatora sekundowego z minutowym

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Pomoże ktoś? Dla mnie to czarna magia a dla większości z Was pewnie bułka z masłem ;)