Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który model B&C do subwoofera BR?

28 Paź 2013 22:50 2880 12
  • Poziom 28  
    Witam!

Mam ostatnio "chętkę" na megamobilny zestaw nagłośnieniowy 2.1 (celowo nie użyłem słowa estradowy). Zacznę od satelit- gdzieś muszę oszczczędzić, więc pewnie będzie to 10" STX i może D500. To pomijamy na razie i nie podlega dyskusji.

Do suba chciałbym włożyć coś "konkretniejszego". No i tutaj cena/ jakość/ dostępność zdecydowanie wygrywa B&C. Wymagania:
    - koniecznie głośnik 4 Ohm ze względu na łatwość zasilania
    - subwoofer będzie jeden centralny, więc musi być maksymalnie skutecznie. Nie zależy mi na zejściu, bo tego jedną sztuką i tak nie osiągnę
    - maksymalnie mobilnie, więc fajnie jakby to była 15", ale 18" w stosunkowo niewielkim BR jeszcze przeboleję.

No i cena niestety maks 800 zł, bo w przeciwnym wypadku nie zastanawiałbym się, tylko brał B&C 15NW100 4 Ohm.

W związku z powyższym w grę wchodzą takie przetworniki jak:
    - 18ps76 4 Ohm (to wg mnie najlepszy wybór)
    - 15ps100 4 Ohm (bardziej "subwooferowy, zejdzie niżej od powyższego, ale sporo gorsza skuteczność na wyższym zakresie basu)
    - 15ndl76 4 Ohm? to już w ogóle lekka "abstrakcja" i nie wiem, czy by się nie skończył mechanicznie szybko w subwooferze, aczkolwiek wypada dobrze w symulacjach, no i na plus przemawia, że to neodym, więc kolejne kilka kilo "do przodu".

Nie ukrywam, że najbardziej interesowałaby mnie opinia Granata, bo pracuje na codzień z większością tych "włochów", poza tym zna się na rzeczy ;)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Tak jak mówię, ten 15ps100 to już jest mój całkowity max jeśli o budżet chodzi. Wiem, że w obliczu tej ceny, te 200, 300 zł wydaje się niewiele, ale w moim wypadku to dużo i już naprawdę nie jestem w stanie więcej dorzucić... Jakbym miał 1200 zł, wybór byłby prosty :D
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dla mnie trochę dziwne.
    No nic, odpiszę konkretnie na pytania w takim razie.
    wisnia_lwa napisał:
    - 18ps76 4 Ohm (to wg mnie najlepszy wybór)

Największy i co za tym idzie najgłośniejszy. 15PS100 nie zejdzie niżej, bo jest mniejszy. Może mieć jedynie bardziej wyrównane brzmienie.
    15NDL76 mógłby być, ale w dość dużej obudowie.
    Zainteresuj się jeszcze 15PS76. Do grania od 50Hz w małej obudowie 76L nada się dobrze. Jest bardzo głośny.
    Patrz trzeci link z mojego podpisu, różowy wykres. Wstawiasz taki głośnik i masz książkową charakterystykę. -3dB dokładnie na 50Hz a dalej płasko jak stół, bez korekcji.

Dodano po 1 [minuty]:

A co do 15NW100, głośnik fajny, ale poza kilkoma stówkami które trzeba do niego dorzucić musiałbyś sporo wydać na wzmacniacz :)
  • Poziom 28  
    Granat :) napisał:
    Dla mnie trochę dziwne.

Ale co konkretnie w tym dziwnego? :) Jeśli chodzi o połączenie budżetowych nadstawek z subem na B&C, czy ogólnie o to, jak system ma wyglądać- no cóż, jest jak jest, budżet na więcej nie pozwala. Nie wykluczam, że będzie to wersja "rozwojowa"- z czasem zmienię nadstawki i dorzucę drugi subwoofer, ale nie mogę też wykluczyć, że będzie to już wersja finalna...

Granat :) napisał:
    Zainteresuj się jeszcze 15PS76

No i właśnie najbardziej by mnie interesował, ale jak z dostępnością tego w 4 Ohm?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Czyli koniec końców pewnie padnie na 18ps76 :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Tak, pod względem jak ma system wyglądać :)
    Czyli 18PS76-4, też ok. Ale paczka będzie raczej wielka. 140L netto, czyli jakieś 200 ogółem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    No to super, czyli problem się rozwiązał :D
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Temat zamykam, wybór padł na B&C 15ps76, śmigają z powodzeniem od dawna dwie sztuki w obudowach BR mojego projektu.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim a w szczególności Granatowi za bardzo cenne i fachowe podpowiedzi.