Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa

29 Paź 2013 00:12 7203 47
  • Poziom 8  
    Witam , znalazłem mój stary zdalnie sterowany samochód Nissan 350 z do driftu , kiedyś sprawiał mi dużo frajdy ale nie pamiętam czy przestałem go używać czy się zepsuł i odłożony został na bok . Ostatnio naszła mnie chęć pobawić się tą zabawką i nie reaguje kompletnie. Wsadziłem nową baterie to pilota lampka się świeci , wydaje się ze wszystko jest ok . Baterie nowe wsadziłem do samochodu i zero reakcji ze strony autka , zdjąłem obudowę i wszystkie pokrywy . posprawdzałem kabelki wszystko w porządku. Jestem laikiem w dziedzinie elektryki i nie wiem jak i co po kolei sprawdzić . Proszę o jakieś instrukcje doświadczonych kolegów :) Nie mam pojęcia co często pada w takich autkach i czy są to usterki do usunięcia. Pozdrawiam i czekam na wszelkie podpowiedzi :)
  • Poziom 38  
    Witam - radzę sprawdzić czy styki oraz sprężynki w koszyczku na baterie są czyste
    ( metaliczne )- jeżeli nie to należy oczyścić .

Dodano po 1 [minuty]:

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Koszyki sa w stanie idealnym , na stykach co nie których jest delikatny biały nalot ale nie sądze by to było powodem braku zasilania ( bardzo delikatny nalot w paru punktach). Jakieś dalsze propozycje ? :)
  • Poziom 34  
    Sprawdź napięcie na wyjściu z koszyka gdzie dochodzi do płytki drukowanej.
  • Poziom 38  
    Witam - pomogło by zamieszczenie fotek płytki drukowanej- od strony druku
    oraz elementów.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Wysylam fotki , moim zdaniem wszystko wyglada ok , pod silnikiem i zebatkami bylo sporo włosów które wyjałem i jakiś smar , podejrzewam że to oryginalny smar do zębatek . Z góry mówie że nie posiadam jeszcze miernika prądu :( ktoś coś widzi co mogło by być powodem usterki ??

Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 38  
    Witam - na fotce nr.4 zaznaczyłem punkty gdzie powinno byc napięcie 6V.
    Osobno zaznaczyłem włącznik zasilania -który radzę sprawdzić czy działa.

Dodano po 2 [minuty]:

Napisz czy masz jakiś miernik - Multimetr.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    A załączyłeś zdjęcia do odpowiedzi ? ;] prosze mi tlumaczyc czarno na białym co i jak zrobic bo w dziedzinie elektryki elektroniki jestem wrecz zielony :) Z góry dzięki , chciałbym żeby ten samochodzik znowu Śmigał ;] jak sprawdzić włacznik zasilania ??

Dodano po 46 [sekundy]:

oo teraz dopiero fotki sie zalaczyly , nie posiadam zadnego miernika , bede musial sie zaopatrzyc w takim razie :)
  • Poziom 38  
    Czy możesz zrobic fotke tego włącznika .
  • Poziom 8  
    to jest na tyle male ze zdjecia moim super telefonem chyba duzo nie pomoga , sa bardzo nie wyrazne ale wrzucam .Nie wyciągnałem go z obudowy gdyż nie wiem jak a nie chce na hama żeby nie połamać.
    Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 38  
    Witam - faktycznie fotki są zamazane . Do włącznika dochodzi kabelek czerwony
    i wychodzi czerwony ( jak się mylę to prosze mnie poprawić ).Natomiast od czego
    wychodzą kabelki żółty gruby oraz biały gruby ?
    Czy możesz zrobić fotkę tego włącznika od spodu autka .

Dodano po 1 [minuty]:

• Poziom 8  
    Zaraz wrzuce fotke , a jezeli chodzi o kabelki to z jednej strony sa cienkie: czerwony i pomarańczowy a z drugiej grube : żółty i różowy. Stawiasz na włacznik ?? Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 38  
    Witam - czerwony i pomarańczowy dochodzi do włącznika natomiast co to jest za element
    do którego dochodzi żółty i różowy ?
    Postaraj się o multimetr albo woltomierz.

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 8  
    To jest ten sam element , na zdjeciu wyglada jakby cos jeszcze bylo ale to złudzenie, po prostu z jednej strony sa cienkie kabelki w kolorze czerwony i pomaranczowy a z drugiej grubsze w kolorze: żółty i różowy. Dziś postaram sie nabyc miernik.
  • Poziom 38  
    Witam - co to są za pozostałości ( co to było ? )- chodzi mi o elementy zaznaczone
    czerwonymi wektorami . Gdzie przylutowany jest różowy gruby kabel -chodzi
    mi o płytkę drukowaną.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam , tam nic nie było na zdjęciu sie tylko tak wydaje po prostu ta plytka sie przesówa i zrobiła się taka szparka . samochodzik jest oryginalny w pełni. Wieczorem bede mial miernik więc sprawdze to co koledzy wczesniej radzili . Pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam - tak ale nadal nie wiem gdzie jest przylutowany różowy gruby kabel .
    Ten włącznik idzie wypiąć - trzeba odgiąć ten element plastykowy. Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 8  
    Z góry dzięki że próbójesz mi pomóc :) dodaje pare dodatkowych fotek może te pomogą .

Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 38  
    Witam - jak będziesz miał woltomierz to zmierz napięcie w punktach jakie zaznaczyłem. Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 8  
    Jeszcze tylko jedno pytanko , na jaka pozycje muszę przełączyć aby dokładnie zdiagnozowac?? Rozumiem że na pilocie muszę włączyć jakąś pozycje np. jazda do przodu i wtedy mierzyć, w samochodzie oczywiście również na ON.
  • Poziom 34  
    Nie musisz nic na pilocie ani włącznika na ON. To co kolega wyżej wskazał to wyprowadzenia z koszyka na baterie/akumulatory. Chodzi o to aby wyeliminować brak kontaktu pomiędzy ogniwami i co za tym idzie brak zasilania docierającego do płytki.
  • Poziom 38  
    Witam - następny pomiar będzie na płytce samochodu w miejscach zaznaczonych-
    włącznik w samochodzie na ON. Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa

Dodano po 1 [minuty]:

Napisz jakie napięcia wskazał woltomierz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    no ok tylko jeszcze niech mi ktoś powie na jaką pozycję przełączyć mój miernik zanim zaczne pomiar ;p sorki za brak podstawowej wiedzy
  • Poziom 38  
    Witam
    - miernik jest dobrze ustawiony -tak jak na fotce.

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Witam - jak wyszły pomiary ?Zdalnie sterowany samochód NIKKO nie działa
  • Poziom 8  
    jeżeli chodzi o tą fotke i te pomiary to pomiedzy grubym czarnym a cieńkim pomarańczowym jest napięcie 0.01 przy przełączonym samochodziku na off , jeżeli przełącze na on pokazuje on napięcie o wartości 0.40
    Pomiędzy kabelkiem grubym czarnym a grubym różowym przy off mamy napiecie 0.00 a przy przełączniku na on wynosi -2.84

Na tej płytce od góry pomiędzy czarnym kabelkiem grubym a czerwonym cieńkim mamy napiecie 0.41 na ON na OFF 0.40
    pomiędzy czarnym grubym a żółtym grubym na oFF 0.00 a na ON -2.69

Co to znaczy bo nie mam pojęcia ;p pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Witam - proszę napisać czy w koszyczku znajdują się akumulatorki czy ogniwa ?
    Proszę zmierzyć napięcie bateryjki od pilota (aparatury ) oraz jednego ogniwa
    od autka.
  • Poziom 8  
    bateryjka z pilota ma napiecie 9V , natomiast bateryjki z autka po 1,5 V .
  • Poziom 38  
    Zgadza się -skoro jedno ogniwo z autka ma 1,5V to cztery połączone szeregowo
    powinny mieć 6V. Proszę oczyścić styki w koszyczku i zmierzyć napięcie między
    czarnym kablem a czerwonym i różowym.

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 8  
    czym oczyscic te styki ??może być papier scierny ?? czyli rozumiem że to wina bateryjek czy jak ??
  • Poziom 38  
    Może być papier ( płótno ) ścierny ,mały pilniczek -a nawet nożyk .
    Jeszcze nic nie wiadomo.