Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do 3 max 4 tys i drugie tyle na 2x przednie kolumny?

PanMarsellus 29 Paź 2013 00:41 8046 44
  • #1 29 Paź 2013 00:41
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie.

Zwracam się z pytaniem, ponieważ bardzo mocno rozważam zakup sprzętu. Póki co planuję amplituner oraz 2 przednie kolumny w przedziałach cenowych jak w temacie.

Na razie chciałbym dobry amplituner do zestawu 7.1 - 7,2 z obsługą technologii 4k oraz 2 przednie kolumny. System chciałbym skutecznie rozszerzyć do wspomnianego 71.-7.2 w dość krótkim czasie, jednak od czegoś trzeba zacząć i stąd moja prośba o pomoc w wyborze.

Sprzęt będzie służył w zasadzie do wszystkiego co związane z kinem domowym,

Filmy b.r. gry na konsoli - w zamyśle ps4 oraz oczywiście muzyka, komp-iphone.

Jeżeli chodzi o muzykę i preferencje to raczej lubię dynamikę, słucham dużo muzyki klubowej.

Myślałem nad ampli Maranz sr5007n1sg + Deli sensor 7.

Z góry będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam.

0 29
  • #2 29 Paź 2013 09:13
    RMS.pl

Poziom 26  

Jeśli szukasz kolumn do kina domowego to zdecydowanie Definitive Technology BP10
    w technologii bipolarnej, która gwarantuje maksymalne rozpraszanie dźwięku i potężną przestrzenność. Amplituner Marantz jest ok, ale do kina rozważyłbym np Onkyo lub Harmana.

np
    Harman Kardon AVR-370
    Onkyo TX-NR818

0
  • #3 29 Paź 2013 10:00
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Szczerze powiem ze przygladam sie dokladnie temu modelowi onkyo. Nie muslalem nad harmannem. Waszym zdaniem warto rozwazyc rowniez ta marke ? Powracajac do onkyo wiem ze firma miala kilka modeli ampli ktore sa wrecz klasykiem ale czytalem rowniez ze sie strasznie sypia. Wytrzymuja 2 - 3 i padaja i znowu kolejna inwestycja. Czy to prawda ? Moze jakis posiadacz moglby sie wypowiedziec ? Z tych 3 apmli ktory byscie wybrali i dlaczego ?

Ze swojej strony jak juz zakupie zestaw. Postaram sie opisac jakie sa wrazenia akustyczne. Moze komus sie przyda.

0
  • #4 29 Paź 2013 13:55
    Pablo1964
    Moderator

Do kina każdy z nich będzie doskonały. W muzyce stawiałbym na Harmana, choć do słuchania muzyki wybrałbym model wyższej serii, np. AVR460. Elektronika Harmana z kolumnami Dali zgrywa się świetnie ale kolumn nie należy kupować bez odsłuchu - wszak każdy ma inny gust a o gustach się nie dyskutuje.

0
  • #5 29 Paź 2013 13:59
    RMS.pl

Poziom 26  

Muzycznie Dali i Harman jest ok, ale mówimy tu o szerszych zastosowaniach, tzn kino domowe i gry, gdzie przestrzenność i głębia dźwięku ma pierwszoplanowe znaczenie.

Dlatego w tej materii Definitive Technology jest znacząco lepszym wyborem.

0
  • #6 29 Paź 2013 17:13
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Chciałem zrobić tylko małe zestawienie :

amplitunery które bierzemy pod uwagę :

1. Marantz SR5007 - 2497 zł
    2. Harman Kardon AVR 460 - 2610 zł
    3. Onkyo TX-NR818 - 3499 zł

a.) który z nich będzie nadawał sie najlepiej do ps4 , filmów oraz muzyki clubowej, hause, trans, minimal

b.) być może macie jeszcze jakieś propozycje ?
    c.) czy opłaca się dopłacać w tym wypadku 1000zł do onkyo, chociaż powiem że model w kolorze białym wyglada pięknie :) ... ale wyglad nie gra więc to rzecz drugorzędna a nawet trzeciorzędna - chociaż zawsze brana pod uwagę :)

kolumny które bierzemy pod uwagę :

1. Dali zENSOR 7 HGL White 2x = 3800 zł
    2. DEFINITIVE TECHNOLOGY Bi-Polar BP10 2x = 5694 zł
    3. DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 6 - 2x - 3800 zł - kolega wspominal o modelu wyżej więc nie wiem czy jest sens z BP 6 i czy dobrze graja ... kwesta oczywiscie ceny...

a.) które z nich będa nadawały sie najlepiej do ps4 , filmów oraz muzyki clubowej, hause, trans, minimal - dynamiczne plastycznie brzeminie...

b.) być może macie jeszcze jakieś propozycje ?
    c.) czy opłaca się dopłacać w tym wypadku 2000zł do BP10 ? są warte swojej ceny bo nie sa tanie...

0
  • #7 29 Paź 2013 17:44
    Pablo1964
    Moderator

Odpowiedź może być tylko jedna - trzeba posłuchać i wyciągnąć wnioski. Założę się, że każdy wyciągnie inne. Ale to Ty będziesz słuchać na tym sprzęcie i to Ty masz wydać pieniądze...

0
  • #8 29 Paź 2013 18:59
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Pablo i właśnie tu jest problem bo mówiąc szczerze nie mam czasu aby zestawiać ten sprzęt ze sobą , zamawiać go gdzieś w sklepie i robić odsłuchy, z tego wychodzi że trzeba by było wysłuchać 3 - 4 ampli i z 3-4 kolumn.

No chyba ze ktoś jest z wawy i możne polecić jakiś salon gdzie można uskutecznić taki odsłuch na wymienionym przez nas sprzecie...

po drugi tu kolega rms.pl namawia mocno na bp 10 i tez kolejny problem czy warto do nich doplacac. bo 5,7 tys to juz sporo za dwie kolumny,

zastanawiam się też dlaczego nikt nie poleca denona ?

0
  • #9 29 Paź 2013 19:26
    Pablo1964
    Moderator

PanMarsellus napisał:
    nie mam czasu aby zestawiać ten sprzęt ze sobą , zamawiać go gdzieś w sklepie i robić odsłuchy, z tego wychodzi że trzeba by było wysłuchać 3 - 4 ampli i z 3-4 kolumn.

Cóż, możesz kupić w ciemno, to tylko 4 tys. W najgorszym przypadku będziesz kupował drugi raz...

0
  • #10 30 Paź 2013 02:17
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Zle się wyraziłem, bo prostu wydaje mi się że nie jestem na tyle oblatany w tym temacie abym mógł bez sugestii innych, bardziej doświadczonych i obytych ludzi z takim sprzętem zdecydować sam, uważam że jeśli wybiorę sam to będę żałował decyzji. Dlatego też chciałem uzyskać opinię na forum.

1. Marantz SR5007 - 2497 zł
    2. Harman Kardon AVR 460 - 2610 zł
    3. Onkyo TX-NR818 - 3499 zł

1. Dali zENSOR 7 HGL White 2x = 3800 zł
    2. DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 6 - 2x - 3800 zł

wyrzuciłem z zestawianie bp10, dla mnie 6 tys za 2 kolumny to przegięcie, no chyba że znalazłby się jakiś odpowiedni argument do tej ceny i ktoś kto miał do czynienia z tymi kolumnami.

podjadę po długim wekendzie po salonach postaram się zestawić ten sprzęt i zrobić odsłuch.
    pablo masz racje to nie paczka draży ...

gdyby ktoś miał jakieś propozycje amplituner do 3 max 4 tys i drugie tyle na 2x przednie kolumny to proszę pisać. gdybym trafił na coś ciekawego to też napiszę.

0
  • #11 30 Paź 2013 08:58
    Pablo1964
    Moderator

Sądzę, że wszyscy doradzili już, jak mogli najlepiej. Wszystkie proponowane amplitunery i kolumny reprezentują dobry poziom. Natomiast często zdarza się, że w brzmieniu nawet dobrego sprzętu może być jakiś drobiazg, który będzie Cię drażnić. I wtedy błąd w zakupie może doprowadzić człowieka do szewskiej pasji. Dlatego podkreślam - my tu proponujemy sprzęt, który warto posłuchać. Nikt nie weźmie natomiast na siebie odpowiedzialności za ewentualny nieudany zakup. Z tego względu ten odsłuch jest tak bardzo ważny. Kiedyś sam kupiłem sprzęt w ciemno i przez dwa lata prawie nie słuchałem muzyki.

0
  • #12 30 Paź 2013 09:10
    RMS.pl

Poziom 26  

BP6 i BP10 to takie same kolumny dedykowane do różnych pomieszczeń - stąd inne wielkości obudów i przetworników. Żadna nie jest ani lepsza ani gorsza. BP6 działa dobrze w pomieszczeniach do 25m kw, BP10 powyżej.

0
  • #13 30 Paź 2013 19:52
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za wszystkie sugestie mojej sprawie,

postaram się po długim weekendzie uskutecznić odsłuch. w powyższych konfiguracjach.

nie będę ukrywał ze wizualnie oraz po recenzjach w necie najbardziej skłaniam się ku dwóm konfiguracjom :

1.) Onkyo TX-NR818 + Dali zENSOR 7 HGL White 2x = 7600 zł
    2.) Harman Kardon AVR 460 + DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 6 - 2x = 6410 zł

jednak chce sprawdzić każdy konfig w szczególności kolumny bp6

gdybyście mieli jakieś sugestie walcie śmiało. w szczególności jeżeli chodzi o kolumny bo bierzmy tutaj pod uwagę również że chciałbym rozbudować w miarę szybko konfig do 7.2 więc nie tylko front jest ważny ale i subwoofer itd.

pozdro

0
  • #14 30 Paź 2013 22:09
    Pablo1964
    Moderator

PanMarsellus napisał:
    bierzmy tutaj pod uwagę również że chciałbym rozbudować w miarę szybko konfig do 7.2 więc nie tylko front jest ważny ale i subwoofer itd.

Dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii. Ważne, żebyś kupił takie fronty, do których dopasujesz resztę. Subwoofer może być z innej "parafii".

0
  • #15 31 Paź 2013 08:12
    RMS.pl

Poziom 26  

Chyba, że to Definitive Technology - wtedy najlepiej działa komplet kolumny + sub.

Właśnie skończyliśmy odsłuchy systemu kina domowego BP8000 na których był redaktor jednego z największych czasopism audio-video w Polsce.

Zaznaczył, że tak zszytego basu z kolumnami jeszcze nie słyszał. Do tego bipolarne tyły rozpraszające dźwięk potężna centralka i jest rewelacja.

0
  • #16 02 Lis 2013 16:47
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Czytalem na temat tych kolumn i wychodzi na to ze sprzet jest doslownie miodny.

Postanowilem ze chce zlozyc sobie zestaw w tej technologii najwyzej bede dluzej go kompletowal...

Zastanawiam sie nad modelem kolumn i tutaj jesli to mozliwe chcialbym sie dowiedziec czy te modele sie czyms od siebie roznia.

Mianowicie :

Ceny za sztuke.

1. Bp 8060 - 4950
    2. Bp 8040 - 3950
    3. Bp10 - 2850
    4. Bp 6 1800

Czy oprocz mocy te poszczegolne zestawy czyms sie roznia ? Jezeli chodzi o konstrukcje oraz efekt ? Sklaniam sie ku bp6 ze wzgledu oczywiscie na cene. Chyba ze jest duza roznica miedzy bp6 i bp10 to moglbym rozwazyc aby dolozyc do nich tego tysiaka. Czy radzicie doinwestowac do 8040 ?

Jesli chodzi o amplituner to jezeli wybiare bp6 to biore onkyo jezeli bp 10 albo 8040 to harmana avr 460

Prosze o opinie.

0
  • #17 03 Lis 2013 12:15
    PanMarsellus
    Poziom 9  

A co myślicie o ampli Onkyo TX-NR626 cenowo bardzo ladnie bo mozna juz za 1800 zł kupic. Daje rade to ampli? Czym sie różni od onkyo tx- NR818? Myślicie ze jest sens do niego dopłacać drugie tyle w porównaniu do nr626. ???

jak sie ma tx nr 626 do harmana avr 460 ?

Chcialbym kupic dobre ampli troche taniej aby nie dopłacać. wiecej dzieki temu przeznaczyć na kolumny.

0
  • #18 03 Lis 2013 12:21
    Pablo1964
    Moderator

Weź pod pachę ulubioną płytę z muzyką (ale dobrej jakości audio, nie żadne mp3) i posłuchaj sobie na tych amplitunerach. Tylko tak odpowiesz sobie na Twoje pytanie. W kinie możesz nie zauważyć różnicy ale w muzyce może okazać się przepaść.

0
  • #19 04 Lis 2013 08:14
    RMS.pl

Poziom 26  

BP6 i BP10 to ta sama konstrukcja, ale BP8040 to coś zupełnie innego, ponieważ każda kolumna posiada wbudowany subwoofer i jest tym samym półaktywna - to oznacza, że jeśli zakupisz parę BP8040 to jesteś zwolniony z zakupu subwoofera do kina.

Poza tym, jest to zupełnie nowa jakość dźwięku - wszystkie przetworniki są zupełnie nowe, średniotonowe BDSS to opatentowana konstrukcja, głośniki z podwójnym zawieszeniem - jedyne takie w całym świecie audio.

Tutaj masz recenzję BP8060 z tej samej rodziny
    http://www.highfidelity.pl/@main-1752&lang=

0
  • #20 09 Lis 2013 11:33
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Czytając recenzje oraz inne artykuły na ten temat jestem coraz bardziej przekonany do zakupy bp8040. W szczególności jak skalkulowalem sobie koszt nawet bp6 i woodera. Gdzie jakość dźwięku jest pewnie nieporównywalna z 8040. Jezeli rzeczywiście nie trzeba już inwestować w wooder to wybór jest dla mnie coraz bardziej klarowny - przemawia za 8040. Temat wyboru kolumn w zasadzie mozna zamknąć juz sie zdecydowałem. Chcialbym tylko dobrać odpowiedni ampli do tego. Chcialbym aby dźwięk płynący z ampli byl jak najbardziej szczegółowy. Aby podkreślić przestrzennosc kolumn. Zalezy mi rowniez na skalowaniu do 4k. Oraz funkcjach multimedialnych typu iPod przez wifi. Przydałby sie rowniez opcje do korekcji orazu. 50% wykorzystania to ps4 i filmy. Wiec chcialbym aby w tej materii sprzet dawał rade. Myslalem nad marka marantz. Prosiłbym o opinie doboru ampli do kolumn 8040.

0
  • #21 12 Lis 2013 08:31
    RMS.pl

Poziom 26  

Zdecydowanie wybierz coś z Onkyo.

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu

0
  • #22 13 Lis 2013 16:49
    PanMarsellus
    Poziom 9  

A konkretniej ? Modelow onkyo jest od groma i ciut ciut... Cenowo tez rozkładają sie bardzo rożnie ...

0
  • #23 13 Lis 2013 19:16
    Pablo1964
    Moderator

RMS.pl napisał:
    Zdecydowanie wybierz coś z Onkyo.

Ja również sądziłem, że handlowca stać będzie na bardziej profesjonalną odpowiedź. Każda firma wytwarza sprzęt różnej jakości, dla różnych odbiorców. Proponuję skupić się nie na firmach lecz na konkretnych modelach.

0
  • #24 14 Lis 2013 18:55
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Czekam na sugestię, mamy przestrzenne kolumny Definitive Technology Bp 8040 musimy dobrać ampli które podkreśli ich przestrzenność i jak pisałem wcześniej zależy mi również na skalowaniu do 4k- modułach do poprawi obrazu, 50% przeznaczenia zestawu to muzyka.

odsłucham sobie ampli które tutaj wymienicie jako godne polecenia.

0
  • #25 14 Lis 2013 22:32
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Więc może napiszę coś jako wyznawca jedynie słusznego dźwięku przestrzennego jakim jest stereo. Opinia bardzo subiektywna i krzywdząca dla powyższego zestawu. ;)
    Ale powiem tak - coś z wysuniętym dołem i natarczywą górą przy wycofanej średnicy już słyszałem. Oczywiście tu w znacznie lepszym wydaniu, jednakowoż nie warte wydanych pieniędzy. Owszem, potrafi to zagrać w kinie bez wspomagania dodatkowymi subwooferami.
    Jeśli w 50 procentach muzyka (gry i filmy w opozycji) to zastanów się nad porządnym stereo i ewentualnie amplituner z pre out już nie tak zaawansowana. A jeszcze lepiej - stereo bez żadnych bajerów.
    Chciałbym przy okazji poznać opinię przedstawiciela RMS. Czy w Waszej ofercie za 8 000 nie znajdzie nic lepszego do stereo? ;)
    Jeśli chodzi o muzykę to słucham niemalże wszystkiego. Od Jazzu po Intelligent Dance Music. Zestaw pod "dyskotekowe" granie może szybko się znudzić. A pieniążki na to wydane są całkiem spore. ;)
    Do swoich "odtwarzaczy" pomyślałbym o przetworniku cyfrowo-analogowym, a muzykę jeśli nie na płytach CD czy SACD to w dobrych internetowych sklepach w formacie FLACK. ;)
    To takie troszkę inne, alternatywne spojrzenie. Widziałem już zbyt dużo dróg w dążeniu do właściwego brzmienia. Znam osoby, które do tej pory nie złapały "białego królika" pomimo bardzo dużego nakładu finansowego. I co często słyszę: przemo, miałeś rację. Choć wcale nie twierdzę, że nie będziesz zadowolony z powyższego. Tu niema reguły.
    Zrób tylko jedną rzecz przy odsłuchu (bo tylko tak kupisz dla siebie zestaw). Zabierz ulubione swoje płyty. Ale zrób coś jeszcze. OK - dla mnie. Kup w znośnej jakości: Patricia Barber - Modern Cool, 11:11 - Rodrigo Y Gabriela, Marcus Miller – M2. Odsłuchaj po jednym numerze na wybranym sprzęcie. Zastanów się czy nie usłyszałeś dodatkowych smaczków. ;)
    Najważniejsze. Nie podniecaj się zbytnio samym wydawaniem pieniędzy. To zdążysz zawsze zrobić - choć będziesz kuszony przez niejednego .... diabełka. Dokonaj w miarę świadomej decyzji. I może troszkę przewrotnie (ale po zapoznaniu się z ofertą tychże firm ma sens to co napiszę) każdy zestaw w przedziale cenowym pomiędzy 6-9 tys złotych takich firm jak Studio 16 Hertz, Harpia Acoustics, Akkus, Xindak czy Usher zagra poprawniej od wyżej wymienionych Definitive Technology. ;)

0
  • #26 14 Lis 2013 23:40
    mikos_rafal
    Poziom 10  

Niestety, ale bez sluchania danego wzmacniacza z wybranymi kolumnami ani rusz.

Stalem dwa lata temu przed identycznym wyborem.
    Budzet mialem troche mniejszy, ale nie duzo.

Zasugerowalem sie strona bardzo czesto polecana, jaka jest www.whathifi.com
    Kupilem polecane przez nich slchawki SoundMagic E10 i bylem wiecej nawet niz bardzo z nich zdowolony (do momentu jak jedna "zniknela")
    Budzet mialem troche mniejszy, ale nie duzo.

Wymogi mialem jak i wiekszosc, czyli cos co zagra dobrze z filmami, jak i tez muzyki mozna bedzie posluchac, z tym, ze z wiekszym nastawieniem na filmy.

Oczywiscie druga polowa musiala wtracic swoje 3 grosze, wiec doszedl jeszcze wymog estetyczny.

Tak oto z ogromnego wyboru zostalo mi kilka sztuk glosnikow.

Bardzo dobra opinia whathifi na temat Q acoustics serii 2000, jak i tez wzgledy estetyczne skierowaly mnie wlasnie na ten trop. Na Dali Zensor 5 White troche brakowalo budzetu.

Zrobilem mala modyfikacje zestawu i tak oto na przod wyladowaly 2050, na tyl 2020, na srodek i suboofer standardowo, czyli 2000 i 2070, oczywiscie calosc "Gloss White"

Zachecony nieskazitelna opinia whathifi zasililem ich wzmacniaczem polecanym przez nich, tj Onkyo tx-nr609.

Przyznam, ze caly zestaw w kinie domowym sprawdzal sie po prostu swietnie.
    Nawet najnudniejsze filmy zyskaly dynamiki, ktorej w sumie w nich ciagle nie ma.

Onkyo gral swietnie, ale mial jedna wade... no dwie.
    Pierwsza, ze sie popsul, a druga to ogromna ilosc ustawien wplywajacych na dzwiek, ale brak mozliwosci przypisania konretnych ustawien do typu podawanego formatu dzwieku (Dolby, DTS, Stereo itp itd), jakby bylo tego malo, ustawienia out-of-box byly bardzo kiepskie.
    Jestem pewien, ze taka ilosc ustawien ma swoje zalety, ale niestety w codziennym uzytkowaniu jest to ogromnie nie praktyczne.
    Konkretne ustawienia dla dzwieku DTS byly wrecz tragiczne dla Dolby.
    Te dla dolby byly kiepskie dla Stereo i tak w kolko.

Koniec koncow zostaly dwie mozliwosci - grzebac w ustawieniach przy kazdej zmianie trybu, lub znalezc cos posredniego, co wlasnie zrobilem.

Jak juz wspomnialem, TX-nr609 pewnego pieknego dnia zaczal tracic baz, jak i tez znieksztalcac dzwiek. Odwiozlem go na gwarancje, a po pewnym czasie zostalem powiadomiony, ze nie da sie go naprawic i moge odebrac jego nastapece, tj tx-nr626, lub cokolwiek innego, oczywiscie z uwzglednieniem ewentualnej doplaty/zwrotu.

Nie bardzo mi sie podobaly opinie znalezione w sieci o 626, bo sugerowaly krok wstecz.

Chcialem Pionner SC-LX56, ale nie mieli na stanie, bo wszedl jego nastepca, ktory to przerastal moj budzet przeznaczony na ten cel.

Tak wiec po raz kolejny poszedlem za glosem whathifi i wybralem polecany przez nich Sony STR-DN1040 - mialem 7 dni na zmiane zdania, wiec co mi tam zaryzykowac po raz kolejny.

Wybor jak najbardziej trafiony.

Onkyo moze juz starszy model, ale w tym czasie nie bylo zadnego znaczacego kroku do przodu w tej klasie wzmacniaczy kina domowego, wiec moze swoje krotkie porownanie wrzuce.

STR-DN1040 vs Onkyo TX-NR609

Onkyo ma tylko kilka plusow
    - mocniejsze wysjcie na subwoofer
    - zawsze widoczne OSD Volume
    - multum ustawien barwy dzwieku

Sony
    - Bardzo dobre automatyczne dopasowywanie polozenia glosnikow
    - duzo mniej zaklocen***
    - duzo lepszy dekoder surround
    - Duzo lepszy dzwiek w trybie stereo
    - proste menu
    - Cztery ustawienia na krzyz odnosnie dziwku, ale nie trzeba nic wiecej
    - Swietny automatyczny dobor trybu audio (sound field), w zaleznosci od typu wejsciowego (DTS. dolby itp)

*** na papierze ilosc zaklocen podobna, ale odsluchowo jest ogromna roznica. Onkyo generowal sporo szumu, sony wrecz wcale, porownujac obydwa.

W skrocie bym opisal obydwa tak
    Onkyo to jak komputerowy odtwarzac plikow mp3, ktory ma setke wtyczek, ktore nikt nie wie jak ustawic.

Sony to jak old-schoolowy wzmacniacz z pokretlem glosnosci, basu, wysokich i przyciskiem "Loudness", no moze paroma innymi funkcjami.
    Najlepsze, ze dzwiek jest bardzo dobry "out of box". - Mnie wlasnie ten kierunek sie podoba.

Podsumowujac.
    Masz dwie mozliwosci.
    - sluchac, sluchac, sluchac i po paru latach znalezc odpowiedni dla siebie zestaw
    - opierac sie na opini renomowanych pism branzowych

Raczej nie opieral bym sie na opini userow takich jak ja, poniewaz wiekszosc z nas ma bardzo male pole widzenia.
    Sam mialem mozliowosc sprawdzenia jednych kolumn z raptem trzema wzmacniaczami.
    Zdecydowana wiekszosc osob kupuje jeden zestaw i na tym sie konczy, a porownujac ten sam amplituner z innymi kolumnami uzyskamy calkowicie inny efekt.
    Takie opinie przydaja sie, tylko jesli zawezisz kolo poszukiwan i bedziesz chcial do siebie porownac dwa konkretne modele amplitunerow

W czasie naprawy mialem w zastepstwie onkyo tx-nr414, ale o nim lepiej nie bede sie wypowiadal.
    Napisze tylko w skrocie, ze typowy gotowy zestaw 5.1 Logitech lub podobny, za ta sama kwote gra kilka razy lepiej niz to cos.

Sorry za brak polskich znakow diaktrycznych, ale nastapil bunt maszyny.

0
  • #27 15 Lis 2013 16:52
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Zaczniemy od odpowiedni na kolejne fragmenty dłuższych waszych wypowiedzi,
    "Więc może napiszę coś jako wyznawca jedynie słusznego dźwięku przestrzennego jakim jest stereo. Opinia bardzo subiektywna i krzywdząca dla powyższego zestawu"

rzeczywiście dość specyficzna opinia... :) nie jestem jednak audiofilem i nie zamierzam się wymądrzać i udawać że się znam, więc ani nie zaprzeczam ani nie potwierdzam, chociaż mógłbyś napisać coś więcej, dlaczego tak sądzisz ?

"Owszem, potrafi to zagrać w kinie bez wspomagania dodatkowymi subwooferami"
    - jest to to obojętne czy subwooder będzie oddzielny - nawet bym wolał aby tak było... czy pół - aktywny, np - taki jaki jest w przypadku d.t. 8040.
    ( wiem że nie do tego piłeś ale i tak wtrąciłem swoje 2 grosze :)

"stereo i ewentualnie amplituner z pre out już nie tak zaawansowana. A jeszcze lepiej - stereo bez żadnych bajerów"

proszę kolego o jakieś konkretne modele...

" Do swoich "odtwarzaczy" pomyślałbym o przetworniku cyfrowo-analogowym, a muzykę jeśli nie na płytach CD czy SACD to w dobrych internetowych sklepach w formacie FLACK. "

oczywiście pomyślimy o tym później jak tylko pojawi się fundament zestawu...

miałem zamiar zabrać na odsłuchy Renaissance M.M. , M2 nie posiadam :)

"Nie podniecaj się zbytnio samym wydawaniem pieniędzy. To zdążysz zawsze zrobić - choć będziesz kuszony przez niejednego .... diabełka. Dokonaj w miarę świadomej decyzji. "

Nie podniecam się wydawaniem kasy, właśnie dlatego staram się poznać jak najwięcej opinii na ten temat od użytkowników którzy znają się na tym więcej ode mnie. Nie jeden kusi i będzie kusił, takie są prawa handlu i rynku. Świadoma decyzja nie martw się, ja osobiście nie napalam się i póki nie odsłucham konkretnych zestawów, nie będzie zakupu.

mówiąc szczerze byłym już zdecydowany na d.t. 8040 ale mówiąc trochę przewrotnie nie napaliłem się na ten zestaw na tyle aby w ciemno go kupić w szczególności jeśli ktoś twierdzi że w tym przedziale cenowym każdy z zestawów firm Studio 16 Hertz, Harpia Acoustics, Akkus, Xindak czy Usher zagra lepiej niż 8040. prosiłbym więc o konkretne modele, przyjże się im, poczytam aż w końcu zamówię do odsłuchu...

bardzo fajnie udało się ująć problem w którym się znajduję użytkownik
    mikos_rafal, widzę że chłopie rozumiesz mój ból w tym momencie, w twojej wypowiedzi znalazłem kilka rad które pojawiają się tu często, w szczególności : bez odsłuchu zestawów - ampli + kolumny które cię interesują nie kupuj,

Mówiąc szczerze o onkyo to tego właśnie się obawiam co opisałeś jako mankament, zbyt dużo opcji ustawień itd, bajery nie są tak ważne i nie dają tego co najważniejsze, efektu o który tutaj się rozchodzi. wręcz idealnym w moich wyobrażeniach ampli byłby model oldschoolowy okrojony z większości pseudo-pomocnych bajerów oprócz skalowanie do 4k, możliwość odbioru urządzeń przez wi-fi, dobre moduły do poprawy obrazu, 50% wykorzystania będzie to gra i filmy. Jeszcze coś o czym zapomniałem w poprzednich postach, bardzo ważny jest dla mnie przyjazny użytkownikowi i szybki soft urządzenia. Przełączanie się miedzy opcjami - wejściami itd.

Mógłbym to porównać do androida - i najnowszego i-oesa który wytrąca mnie z równowagi i pomimo tego że lubuje się w wyglądzie trwałości iphonów nigdy więcej nie kupie jabłuszka ze względu na tym jak bardzo zawiodłem się na sofcie- chociaż to pewnie rzecz gustu, jak wszystko.

przepraszam za mały off-topic , uważnie czytam wasze wypowiedzi, mam nadzieję że wspólnymi siłami uda się wybrać coś fajnego.

jedna uwaga, jeżeli piszecie o jakimś rozwiązaniu, wklejajcie od razu konkretne modele, abym mógł się wgłębić w to o czym do mnie mówicie,

0
  • #30 16 Lis 2013 17:34
    mikos_rafal
    Poziom 10  

PanMarsellus napisał:
    chciałbym dobry amplituner do zestawu 7.1 - 7,2 z obsługą technologii 4k oraz 2 przednie kolumny
    przemo-lukas napisał:
    pomyślałbym nad czymś takim:
    Xindak xa-6950

ale to jest wzmacniacz stereo, a kolega szuka 7.1

0