Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother MFC-6490CW - Czyszczenie głowicy

29 Oct 2013 10:24 11205 2
  • Level 8  
    Witam posiadam drukarkę Brother MFC-6490CW jest w niej zastosowany system CIS niestety przez dłuższy czas nic nie było drukowane i drukarka przestała drukować prawdopodobnie zaschnięta jest głowica w jaki sposób można ją przeczyścić trzeba rozbierać cała drukarkę czy może są inne sposoby?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Niedawno borykałem się z identycznym problemem, drukarka po przestoju w ogóle nie drukowała.

Doszedłem do wniosku, że tak czy siak lipa bo drukarka niesprawna a po ostatnim rozbieraniu jakiegoś Brothera jeszcze mam koszmary, zdecydowałem się więc na dość ryzykowny krok: zatankowałem płyn do czyszczenia wewnętrzny[1], ile tylko wlazło.

Puściłem raz czyszczenie i zostawiłem drukarkę w spokoju, po kilku godzinach znów czyszczenie i spróbowałem wydruk - zaczęło się już pojawiać co nieco. Kolejne parę czyszczeń i miałem sprzęt 'prawie sprawny' bo było zatkane trochę dysz które nie chciały się odetkać. W takim stanie zostawiłem drukarkę na noc. Następnego dnia rano próbny wydruk i lipa, ale po kolejnym czyszczeniu wszystkie dysze się odetkały i drukarka odzyskała 100% sprawność.

[1] - pojęcia nie mam jaka to marka płynu - wiem tyle, że jest żółty. Osoba od której go dostałem deklarowała, że mogę tym drukować i nic się nie stanie, tak też robiłem, na mieszaninie płynu z resztkami tuszu wydruk był nawet ok, jedynie trochę bledszy i widać było, że krawędzie lekko się rozmazują.
  • Level 17  
    Tutaj macie opisane jak wyczyścić głowicę zamontowaną na stałe:
    Link