Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit IWSD 51051 ECO Time Wymiana kołnierza jak wymienić?

laskotka 29 Paź 2013 11:59 3207 4
  • #1 29 Paź 2013 11:59
    laskotka
    Poziom 2  

Witajcie!
    Od czterech dni męczymy się z wymianą kołnierza w pralce Indesit IWSD 51051 ECO Time. Guma fajnie wchodzi, ale schody zaczynają się przy założeniu sprężyny tylnej, która mimo dwóch par rąk spada ciągle. Najgorsze, że nie da się zdjąć przedniej ściany pralki. Czy ma ktoś jakieś porady? Czy trzeba wykręcić cały bęben i dopiero zakładać? Niestety chwilowo nie stać nas na serwis, bo ceny są kosmiczne...
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

3 4
  • #2 29 Paź 2013 13:45
    egon42
    Poziom 37  

No trzeba się męczyć, ja do takiej pralki opracowałem nawet nowe narzędzie do zakładana takiej sprężyny ale w 2 osoby powinno się to dać zrobić.

0
  • #3 29 Paź 2013 13:53
    laskotka
    Poziom 2  

Jakaś podpowiedź do zrobienie jakiegoś pomocniczego narzędzia ?:D

0
  • Pomocny post
    #4 29 Paź 2013 14:43
    egon42
    Poziom 37  

Górny blat zdjąłeś? Gdy jedna osoba przytrzymuje sprężynę z góry przy zdjętym blacie jak najniżej tak aby nie spadła, a druga osoba naciąga i wkłada z dołu. Przód fartucha na czas wkładania staram się włożyć do pralki aby nie przeszkadzał.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0
  • Pomocny post
    #5 26 Paź 2018 18:31
    Scorpio_123
    Poziom 11  

Też miałem ten problem.
    U mnie podczas czyszczenia tego kołnierza przy otwartych drzwiach za mocno nacisnąłem i ściągnąłem kawałek kołnierza od wewnętrznej strony pralki. Sprężyna się zsunęła i po ptakach.
    Początkowo próbowałem to zrobić zwyczajnie zdejmując blat i próbując łapami tam podejść. Skończyło się porysowanymi łapami od ciasnoty i nerwami.

Jak wiecie przednia ścianka jest nie demontowalna dlatego żę jest zgrzewana do ramy,
    Już miałem wyrzucić te pralkę po pierwszym podejściu ale żona mi pojechała że nie potrafię i ambicje nie pozwoliły tego tak zostawić :)

Trzeba to robić tak:
    A. Odkrecamy dwie śrubki od blatu z tyłu pralki. Przesuwamy blat w stronę tyłu a później podnosimy do góry.
    B. Ściągamy drzwi (dwie śrubki 8mm.
    C. Demontujemy kolejno.
    1. 4 wkręty od poprzeczki trzymającej bęben
    2. Przesuwamy na ile sie da poprzeczkę w stronę tyłu pralki przez co naciąga nam bęben do tyłu i daje swobode podejścia ręką bez porysowania jej
    3. Wyjmujemy szufladę podajników środków piorących.
    4. Odpinamy pralkę od wody. Odkręcamy wkręta przy gnieździe podłączenia wody z sieci.
    5. Odkręcamy dwa wkręty na górnych przednich narożnikach pralki. Wyjmujemy zaślepkę przy gnieździe podłączenia wody do pralki.
    6. Odpinamy wtyczki: do wyświetlacza, 2szt do zaworków przy gnieździe dopływu wody.
    7. Unosimy do góry cały zestaw (wnęka na szufladę z dopływem wody z sieci+wyświetlacz) (zielone na zdjęciu)
    8. Odpinamy z pod wnęki na szufladę gumowy wąż którym z szuflad odpływa proszek.
    9. Wyjmujemy cały ten plastikowy zestaw.
    i mamy ładne podejście do zrobienia roboty.
    Teraz można już bez problemu zrobić to w jedną osobę.

Na drugim zdjęciu widać już założony z powrotem kołnierz po stronie wewnętrznej pralki. Widać jaki teraz jest ładny dostęp bez tego plastikowego przodu. Polecam zawinąć kołnierz go do wnętrza pralki na czas zakładania sprężyny wewnętrznej.

Indesit IWSD 51051 ECO Time Wymiana kołnierza jak wymienić? Indesit IWSD 51051 ECO Time Wymiana kołnierza jak wymienić?

0