Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 3 1,6 +LPG problem z akumulatorem - rozładowuje się podczas jazdy

anymyangel 29 Paź 2013 12:45 1734 3
  • #1 29 Paź 2013 12:45
    anymyangel
    Poziom 1  

Mam problem tego rzędu, że akumulator się rozładowuje strasznie szybko. Dokładnie jest tak, po dwóch dniach nie używania auta mam pewność, że nie odpali. Więcej, zdarza się, że jeżdżę nim cały dzień, po czym gaszę go na 5 min., bo np. zatrzymam się, żeby wejść do sklepu i już też nie odpala i akumulator jest rozładowany. Zdarzyło mi się też nie raz, że podczas jazdy po prostu gasł na środku skrzyżowania np. przy zwalnianiu i redukcji biegów i też nagle akumulator rozładowany i już nie odpala. Na kable odpala bez problemu, kontrolka akumulatora nie świeci i nie informuje że coś jest nie tak. Dodam również, że akumulator był kupowany nowy w kwietniu.

0 3
  • #2 29 Paź 2013 12:47
    andrzej20001
    Poziom 43  

Pomiary napięcia i poboru prądu?

0
  • #3 29 Paź 2013 12:57
    bartek2613
    Poziom 15  

To że akumulator jest w miarę nowy nie znaczy że nie jest uszkodzony. Tak czy inaczej należy zrobić jakiś pomiar czy wogóle jest ładowanie.

0
  • #4 29 Paź 2013 15:52
    yezh
    Poziom 1  

Mam Mazdę 1.3 LPG i miałem podobny problem ale nie aż taki hardcorowy.

Zrobiłem alternator + pasek, po zimie objawy się zmniejszyły ale tej jesieni objawy powoli powracały i się nasilały (po roku) jak niedawno były rano temperatury ujemne to dwa dni i aku pusty. Sprawdziłem akumulator i jeszcze raz alternator i wszystko ok. To musiało być zwarcie, ABS ani klimy nie mam, nie wiedziałem co może brać ten prąd. Jedyne racjonalne wytłumaczenie to LPG ale jak mogłoby brać, stwierdziłem że to niedorzeczne i oddałem samochód na obserwację do elektryka.
    Wynik: Instalacja gazowa pobiera prąd nawet gdy jest wyłączony silnik. Na noc wyjmuję bezpiecznik od instalacji i mam spokój, elektryk doradził mi także abym pojechał do serwisu LPG gdzie powinni pogrzebać w komputerze instalacji (mój samochód nie ma komputera bo jest z `94 roku).

Bezpiecznik od instalacji masz na kablu który idzie do akumulatora pod maską, wyjmij go na noc i sprawdzaj czy problem nadal będzie. Jeśli tak musisz jechać do elektryka samochodowego.

0