Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer - Cobra 2010 plus - awaria ( szczotki ?)

Z. Cobra 29 Paź 2013 13:58 2295 1
  • #1 29 Paź 2013 13:58
    Z. Cobra
    Poziom 1  

Odkurzacz w czasie pracy zaczał intensywni śmierdzieć i wydawał co jakiś czas dźwięk jakby głuchego warknięcia. Worek był zapełniony, wymieniłam worek, ostudziłam silnik - to samo. Kolega znający się co nieco na tym zdiagnozował- szczotki. Kupiłam w sklepie serwisowym szczotki - powiedział mi facet, że do tego odkurzacza ( ten, co naprawia ). Wymieniłam szczotki. Porzez pewien czas silnik działał idealnie, znacznie ciszej ( jak za nowości ), kiedy zaczęłam odkurzać, znów pojawiły się warkoty, i silnik zaczał stopniowo tracić moc. Ale już nic nie śmierdzi.
    Szczotki nowe są węglowe , stare wyglądają na metalowe, typ AOH - taki symbol jest na nich, są w obudowie. W podręczniku budowy silników elektrycznych jest jak byk, że do każdego silnika jest inny typ szczotek - albo metalowe albo węglowe. Nie wiem więc jak w serwisie mogą mi polecać węglowe i kolega tak samo twierdzi, że to bez znaczenia. Naprawa to dla mnie spory koszt, więc staram się dociec, czy wymiana szczotek na takie same może coś zmienić, tym bardziej że zaraz po wymianie odkurzacz przez dłuższy czas działał prawidłowo, czego nie było przed wymianą, bo każde włączenie powodowało od razu duszny smród i warkoty. Czy wymiana szczotek na oryginalne spowoduje ustanie awarii czy to może być coś innego?

0 1
  • #2 29 Paź 2013 16:20
    zhudomel
    Specjalista AGD

Z. Cobra napisał:
    stare wyglądają na metalowe
    Tylko wyglądają, albo ktoś kiedyś wymieniał i takie założył. Oryginał jest węglowy i takie kupiłaś.
    Z. Cobra napisał:
    czy to może być coś innego?
    Na to wygląda, może być problem z łożyskami.

1