Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panele Fotowoltaiczne jakie ?

marekapn 29 Paź 2013 14:14 3066 0
    marekapn
    Poziom 9  
    Witam, temat paneli fotowoltaicznych to temat rzeka i cały czas wraca, stąd moje pytanie. Kupiłem regulator ładowania MPPT 20A, max prąd ładowania regulatora to 20A. W opisie sklepu pisze że max ilość podłączonych paneli do tego regulatora przy akumulatorze 12V nie może przekroczyć 260W( ja mam akumulator 12V). No ale 2 panele 100W o napięciu max 43V dają 3A, a np 2 panele 100W na napięcie 12 watt dają 6.40A. To w końcu co jest ważniejsze przy doborze paneli do regulatora ? moc w wattach czy ampery ? Bo jeżeli patrzyłbym na watty to faktycznie mogę podłączyć 2 panele 100 Wattowe te 24V ale jakbym patrzył na ampery to juz 6 sztuk. To walić taki regulator i lepiej chyba kupić zwykły tani regulator na 40A gdzie nie ma ograniczeń w wattach i podłączyć więcej paneli. Proszę mi to wyjaśnić dlaczego jest to ograniczenie w wattach ? Do ładowania akumulatora lepiej kupować panele 12V (drogie) czy 24V (tanie)?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.